اجرای طرح جهادگران فرهنگی و قرآنی در 5 روستای منطقه قهاوند - پایگاه خبری قهاوند جوان
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۲۸ دی - ۱۳۹۷  
true
true
اجرای طرح جهادگران فرهنگی و قرآنی در ۵ روستای منطقه قهاوند

حجت الاسلام جواد حیدری در سومین جلسه طرح اجرایی اعزام جهادگران فرهنگی و قرآنی شهرستان همدان از شناسایی ۹ روستای محروم برای پوشش این برنامه خبر داد و افزود: این ۹ روستا شامل روستاهای «چشمه قصابان»، «آبشینه»، «گراچغا»، «توئیجین» در بخش مرکزی و روستاهای «شیرین آباد»، «قشلاق علیا»، «قشلاق سفلا»، «سماوک» و «آب انبار» در بخش قهاوند است.

جواد حیدری در این جلسه که با حضور مسئولین کمیته امداد و حوزه های علمیه خواهران و برادران استان برگزار شد، هدف از اجرای این طرح را تحقق آرمان های انقلاب بر پایه اسلام ناب و فرهنگ تشیع عنوان کرد و افزود: حرکات جهادی از مهمترین ارکان انقلاب اسلامی ایران است کمااینکه حضرت امام (ره) بر حرکت های جهادی و توجه به محروم و مستضعف بسیار تاکید داشته و فرموده اند من یک تار موی کوخ نشینان را به این کاخ نشینان نمی دهم.

وی در ادامه با اشاره به روایات و احادیث در خصوص توجه به محروم و قشر کارگر، از تغییر ادبیات در مورد این قشر انتقاد کرد و افزود: نباید از واژگانی مانند قشر آسیب پذیر به جای مستضعف استفاده کنیم.

وی همچنین اجرای این طرح جهادی را در ادامه طرح های قبلی خواند و ابراز امیدواری کرد: اجرای این طرح با همکاری دستگاه ها آغاز و استمرار آن را در سالهای مختلف شاهد باشیم.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان همدان با اشاره به ۹ روستای انتخاب شده از بخش مرکزی و قهاوند به عنوان روستاهای دورافتاده افزود: هدف تقویت فضای فرهنگی و قرآنی در مناطق محروم است.

وی همچنین از لزوم تقویت اقتصاد مقاومتی و بحث خود اشتغالی در روستا ها سخن گفت و تاکید کرد: اکیپ اعزامی باید ظرفیت های روستا را شناسایی کرده تا افراد روستا بتوانند برای دریافت وام های خود اشتغالی نیز اقدام کنند.

وی با اشاره به کمک ۲.۵ میلیون تومانی اداره ارشاد به این طرح و لزوم حضور گروهی در روستاها، افزود: در این طرح حلقه های صالحین، حلقه های معرفت و استعداد های قرآنی و مداحی شناسایی و برای آموزش های تخصصی انتخاب می شوند و جوایزی نیز برای آنها در نظر گرفته شده است.

جواد حیدری افزود: هر گروه اعزامی حدود ۵ نفر و یا بیشتر خواهد بود که در ابتدای طرح یک دوره ۲ تا ۳ روزه برگزار و این اکیپ ها پل ارتباطی مردم روستا با مسئولین خواهند بود.

وی همچنین بر لزوم حضور مسئولین در کنار گروه های جهادی تاکید کرد و افزود: این کار سبب تاثیرگذاری هر چه بیشتر طرح خواهد شد.

جواد حیدری ضمن اشاره به این نکته که بعد از پایان این دوره ۳ روزه و با توجه به بازخورد طرح، با قدرت و امکانات بیشتر و در مدت زمان بیشتری طرح را به صورت مستمر ادامه خواهیم داد، افزود: در حال حاضر ۵۰ مربی قرآنی آموزش دیده برای اعزام آماده فعالیت هستند.

کارشناس کمیته امداد امام خمینی (ره) همدان نیز در این جلسه با اشاره به اعزام ۱۶۰ نفر از دانش آموزان به همراه خانواده های تحت پوشش این سازمان به اردوی زیارتی مشهد در هفته آینده، از  همکاری در زمینه اجرای طرح اعزام جهادگران فرهنگی و قرآنی به روستاهای محروم خبر داد.

نایبی صفا عنوان کرد: سعی شده اعزام به سفرهای زیارتی از خانواده های این روستا ها انتخاب شود.

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true