باید بدانیم رمز پیروزی و اقتدار نظام همان رمز ماندگاری انقلاب است - پایگاه خبری قهاوند جوان
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۲۸ دی - ۱۳۹۷  
true
true
باید بدانیم رمز پیروزی و اقتدار نظام همان رمز ماندگاری انقلاب است

خطیب نماز جمعه منطقه قهاوند خطبه های این هفته نماز جمعه شهر قهاوند با با طرح پرسشی آغاز کرد و به تشریح پاسخ پرسش پرداخت و گفت: آیا دین می تواند رفاه وآسایش وسعادت دنیا و آخرت انسان راتأمین نماید یا خیر؟ جواب این است که بله می تواند اولا بخاطر این که خالق انسان که به تمام زوایای انسان و نیازهای انسان آگاه است ، دین کامل را معرفی و ارسال نموده است وراه دیگر راحتی به احتمال بیان نکرده است. ثانیا؛ حکومت دینی ده ساله پیامبرکه مدینه فاضله تاریخ شده است وتکرارش تنها درحکومت جهانی امام عصراتفاق خواهد افتاد که بشریت با ولع تمام به انتظار روزگار سپری می نماید و اتفاقا چون ملت ایران تنها راه نجات معنوی و معیشتی خود را درحاکمیت اسلام می دانست تحت زعامت رهبردینی قیام نمود.

حجت الاسلام و المسلمین محققی پیاده شدن حاکمیت الهی در جامعه را موجب پیشرفت دانست و تصریح کرد: درحوزه هایی هم که عملکردمان برمبنای حاکمیت الهی بوده است این حکومت دینی شاهکارنموده است ؛ ازقبیل صنایع نظامی ،هوافضا ،هسته ای ، نانو و ازهمه بالاتر سی وهفت سال حاکمیت ولایت ومدیریت حکیمانه و داهیانه رهبر دینی که دنیا را انگشت به دهان نموده است.

وی افزود: درعرصه هایی هم موفق نبوده ایم هیچ آدم منصفی نمی تواند انکارنماید که حوزه های پیشرفت ما و اقتدارملت ایران عرصه هایی است که ما با تکیه بر باورهای دینی ومذهبی و با ایمان به سنن ونصرت الهی و با قطع امید و چشم داشت به بیگانگان حرکت نمودیم.

خطیب نمازجمعه منطقه قهاوند اظهار داشت: اگر رهبری معظم امروزماندگاری انقلاب را مطرح می کنند باید بدانیم رمز پیروزی واقتدار نظام همان رمز ماندگاری است. رمزبزرگ پیروزی و ماندگاری انقلاب تفسیرعملی آیه شریفه «فاستقم کما أمرت والذین تابوا معک» بود ؛ یعنی هم امام وهم امت پای دفاع از انقلاب و دستاوردهای آن استقامت نشان دادند ولکن امروزمشاهده می شود که بعض یاران وخواص انقلاب استحاله شده و کم آورده اند و ازمسیری که امام پیش پای مان گذاشت منحرف شده اند. همان اشتباهی که خواص عصر پیامبرمرتکب شدند و برای رسیدن به مطامع خود و توجیه رفتار خود گفتند کتاب خدارا داریم واجتهاد می کنیم.

حجت الاسلام و المسلمین محققی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع اشتباه خواص جامعه در پیروی از ولایت فقیه در عصر حاضر پرداخت و بیان داشت: آدم هایی داریم که در زمان انقلاب و امام چیزی می گفتند و امروز چیز دیگری می گویند ؛ همانند صدر اسلام تبعیت از ولی حاضر و امام حاضر را برنمی تابند و برای توجیه رفتار خود به خاطرات و خواب و خیال متوسل می شوند تاجایی که حاضرند دراهداف ومواضع امام راحل تحریف ایجاد نمایند و به اجتهاد و نظرات خودعمل نمایند.

وی ادامه داد: الان حرکت به سمتی است که می گویند درگذشته اشتباه کردیم . نباید برای فلسطین و ملت های مظلوم هزینه بکنیم ، نباید در مقابل اسراییل بایستیم ، نباید درمقابل آمریکا بایستیم . باید به جای تقابل تعامل داشته باشیم واحساسات دوران انقلاب را کنار بگذاریم.

امام جمعه منطقه قهاوند اظهار داشت: اگر به صاحبان این تفکرمیدان داده شود ، انقلاب و دستاوردهای آن را یک شبه به باد می دهند.

حجت الاسلام و المسلمین محققی نماز جنمعه قهاوندحجت الاسلام و المسلمین محققی بخش دیگری از سخنان خود را به انتخابات پیش رو اختصاص داد و خواستار بصیرت مردم در شناخت جریان ها شد و افزود: درانتخابات باید ببینیم چه افکار و جریانهایی مانع رشد و بالندگی در بقیه حوزه ها شدند و امروز دست این صاحبان تفکر را از ورود به عرصه مدیریتی کوتاه نماییم.

وی تصریح کرد: قدرت اسلام بسیار بیشتر از این است که امروز مردم ما دارای این مشکلات باشند. چه کسانی علت بوجودآمدن مشکلات دربعض بخش هاهستند؟

اگر دین ما بر حقّ است که هست والا دشمنان اسلام این همه دشمنی نداشتند . چرا جامعه اسلامی باید عقب‌مانده‌تر از جوامع غیراسلامی باشد؟ درحالی که اسلام دوران درخشانی را درصده های بعد ازقرن چهارم دارند با این که در راس حکومت ، ولایت قرارنداشت.

چرا ما به پیشرفت هم طراز در همه حوزه ها نرسیده‌ایم؟ چون انقلاب را دربعض عرصه ها به دست نااهلان و نامحرمان سپردیم.

خطیب نماز جمعه منطقه قهاوند گفت: چه کسانی به امام گفتند که ادامه جنگ ممکن نیست درحالی که امام در پیامشان می فرمایند:«من تا چند روز قبل معتقد به همان شیوه دفاع و مواضع اعلام شده در جنگ بودم و مصلحت نظام و کشور و انقلاب را در اجراى آن مى‏دیدم». تا یکی دو ‌هفته قبل از پذیرش قطعنامه فرمودند:«امروز کوتاهی کردن در جنگ ، خیانت به رسول الله(ص) است باید همه براى جنگى تمام عیار علیه آمریکا و اذنابش به سوى جبهه رو کنیم. امروز تردید به هر شکلى خیانت به اسلام است، غفلت از مسائل جنگ، خیانت به رسول اللَّه -صلى اللَّه علیه و آله و سلم- است».

محققی در پایان خطبه های این هفته نماز جمعه شهر قهاوند تاکید کرد: آیا دولت وملت مادرآن زمان ازدولت ها و ملت های سوریه وعراق ویمن ضعیف تربود؟ همین افراد اقتصاد وفرهنگ مملکت رابعد ازجنگ دست گرفتند و در اقتصاد غیرنفتی و اقتصاد مقاومتی و قطع امید ازبیگانه گفتند «نمی توانیم».

مشکل ازدین و حاکمیت دینی است است یا از مدیران؟

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true