باید تلاش دستگاه ها برای افزایش اختصاص اعتبارات جهت پیشبرد طرح های عمرانی افزایش یابد - پایگاه خبری قهاوند جوان
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۱۳ آذر - ۱۳۹۹  
true
true
باید تلاش دستگاه ها برای افزایش اختصاص اعتبارات جهت پیشبرد طرح های عمرانی افزایش یابد

به نقل از همدان نیوز ، امیر خجسته در کمیته برنامه ریزی شهرستان همدان با بیان اینکه گزارش دستگاه ها در تخصیص اعتبارات رضایت بخش نیست، اظهار داشت: باید تلاش دستگاه ها برای افزایش اختصاص اعتبارات جهت پیشبرد طرح های عمرانی افزایش یابد.

وی ادامه داد: این تفکر که اگر کاری به کاردستگاه ها نداریم اقدامی صورت نگیرد باید از فکر مدیران استان خارج شود.

خجسته با بیان اینکه دستگاه ها باید پویا شوند، خاطرنشان کرد: باید با قوت و قدرت بیشتر طرح ها را اجرایی و عملیاتی کنیم تا در آینده حسرت روزهایی را که می توانستیم کار کنیم، نخوریم.

نماینده مردم همدان، فامنین و قهاوند در مجلس شورای اسلامی همچنین تصریح کرد: در اختصاص اعتبارات باید کارشناسی دقیق صورت بگیرد و مناطق محروم بیش از هر بخشی مورد توجه قرار بگیرد.

وی با بیان اینکه ۸۳ درصد از اعتبارات در وزارت خانه ها متمرکز است، گفت: باید تلاش خود را به کار بگیریم که از این اعتبارات بهترین استفاده را داشته باشیم چراکه بدون تلاش نمی توانیم اعتبارات ملی جذب کنیم.

خجسته با بیان اینکه مدیران ما در استان در چند سال اخیر یک هزار میلیارد تومان جذب اعتبارات ملی داشته اند، خاطرنشان کرد: این میزان جذب اعتبارات عالی است اما رضایت بخش نیست و به تلاش بیشتر نیاز دارد.

نماینده مردم همدان، فامنین و قهاوند در مجلس شورای اسلامی با اشاره به محرومیت شهر قهاوند، یاد آور شد: یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان اعتبار برای بهسازی راه مراد بلاغ قهاوند اختصاص داده شده است.

وی ادامه داد: در جلسه ای که با وزارت کشور و وزارت راه و شهرسازی خواهیم داشت تلاش می کنیم که با فشار وارد کردن به وزارت خانه ها اعتبارات ملی جذب کنیم.

امیر خجسته با بیان اینکه عملیات عمرانی در راه آهن همدان بیش از یک ماه است که متوقف شده است، خاطرنشان کرد: ما نمی توانیم این وضعیت را تحمل کنیم و برای به نتیجه رساندن این طرح و ریل گذاری راه آهن پیگیری های لازم را انجام می دهیم.

وی افزود: نمی توانیم در برابر کوتاهی های صورت گرفته در راه آهن سکوت کنیم و در این راستا با فشاری که به وزارت راه و شهرسازی وارد شد ریل از شاهرود به همدان در حال انتقال است.

نماینده مردم همدان، فامنین و قهاوند در مجلس شورای اسلامی اولویت اول استان را تأمین زیرساخت ها عنوان کرد و گفت: وزیر راه و شهرسازی به ما قول داد که با افزایش شیفت کاری، آزادراه همدان_ تهران  تیر ماه به بهره برداری برسد.

وی با اشاره به اختصاص ۲۰ میلیارد تومان برای ادامه روند عملیات عمرانی در کنارگذر غربی همدان، اظهار داشت: هنوز اعتبارات اختصاص یافته به کنارگذر شرقی  قطعی نشده است.

وی به اختصاص نزدیک به ۲۰ میلیارد تومان برای تکمیل برج مراقبت و ترمینال حجاج فرودگاه همدان اشاره کرد و افزود: خوشبختانه علاوه بر اجرای این طرح های عمرانی، در حال حاضر سرمایه گذاران خوبی به استان در بخش های مختلف جذب شده که این شرایط رضایت بخش است.

خجسته گفت: بیمارستان فوق تخصصی قلب و عروق فرشچیان قبل و یا بعد از ماه مبارک رمضان به بهره برداری خواهد رسید.

نماینده مردم همدان، فامنین و قهاوند در مجلس شورای اسلامی همچنین خاطرنشان کرد: اعتباراتی از محل ماده۱۸۰ به استان اختصاص پیدا کرده و در استان باید پیگری های لازم برای دریافت این اعتبارات انجام شود.

خجسته با بیان اینکه همدان به قطب گردشگری تبدیل شده است، اظهار داشت: حجم بالایی از مسافران به همدان وارد می شوند و دستگاه های مربوط باید آمادگی لازم را در این زمینه داشته باشند.

وی افزایش مالیات را ظلمی بزرگ در حق همدان دانست و افزود: سوال ما این است که افزایش ۵۲ درصدی مالیات همدان بر اساس چه شاخصی صورت گرفته است؛ ما با توجه به این موضوع استیضاح وزیر را در دستور کار قرار داده ایم.

وی اضافه کرد: در تلاش هستیم موضوع مالیات را به نحوی مدیریت کنیم که به مردم فشار وارد نشود و حق دولت نیز تضییع نشود.

نماینده مردم همدان، فامنین و قهاوند در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: به دنبال این هستیم که ریشه افزایش ۵۲ درصدی مالیات را پیدا کنیم و اگر هم به نتیجه برسیم به مردم اعلام خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه قطار شهری همدان باید پیگری شود، تصریح کرد: ما در این بخش ۳۶ سال عقب ماندیم و باید به دیگر استانهایی که در این حوزه پیشرفت داشتند برسیم.

خجسته با اشاره به اختلاف کشاورزان با منابع طبیعی، یادآور شد: نباید حق کشاورزان در این زمینه ضایع شود و زمین خواری اتفاق بیفتد لذا ما از حق آنها دفاع خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه اولویت اصلی و اساسی همدان آب است، اظهار داشت: بحران آب خطری جدی برای استان همدان است و ما امروز بیش از آنکه به آب کشاورزی نیاز داشته باشیم به آب شرب نیاز داریم.

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true