تأمين اعتبار اصلاح جاده قهاوند به کوریجان - پایگاه خبری قهاوند جوان
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۲۹ شهریور - ۱۳۹۷  
true
true
تأمین اعتبار اصلاح جاده قهاوند به کوریجان

حمیدرضا حاجی‌بابایی در بازدید از مسیر جاده کوریجان به قهاوند  اظهار کرد: با پیش‌بینی اعتبار لازم برای روکش و اصلاح این مسیر نسبت به تامین آن اقدام شد.

وی توسعه محورهای مواصلاتی همدان را یکی از ضروریات دانست و با بیان اینکه توجه به توسعه جاده‌ای از چند بعد مهم است، مهمترین وجه آن را امنیت جاده‌ای عنوان کرد.

نماینده مردم همدان، فامنین و قهاوند در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عدم امنیت جاده‌ها یکی از عوامل تصادفات است، گفت: درصد بالایی از مرگ و میرهای ناخواسته امروزی را حوادث ناشی از رانندگی شامل می‌شود که به عنوان سانحه زیست‌محیطی به شمار می‌آید.

وی ادامه داد: این سوانح سبب به وجود آمدن تلفات جانی و خسارت مالی بسیار زیادی می‌شود که به خطر افتادن بهداشت روانی مردم، اتلاف وقت و صرف نیروهای انسانی و به هدر رفتن سرمایه های ملی از عواقب آن است.

حاجی‌بابایی ادامه داد:گرچه در این زمینه باید به مولفه‌های دیگری مانند آموزش و فرهنگسازی، دقت در اجرای قوانین و مقررات، ایمنی خودروها نیز توجه کرد، اما استانداردسازی جاده‌ها باید به عنوان اولویت اصلی مسئولان و برنامه‌ریزان کشور قرار گیرد.

وی به نقش آزادراه تهران – همدان در این زمینه اشاره کرد و گفت: در سال‌های پایانی مجلس پنجم این پروژه ملی با دو ردیف بودجه ملی مصوب شد و آزادراه ساوه -همدان در قانون بودجه کشور گنجانده شد، خوشبختانه با اجرای آن شاهد رویکرد مثبتی در توسعه استان هستیم.

 نماینده مردم همدان، فامنین و قهاوند در مجلس به نقش استراتژیک قهاوند به عنوان محور مواصلاتی استان‌های جنوبی و محور ارتباطی اتصال شهرستان‌های تویسرکان، ملایر ونهاوند به اتوبان تهران همدان اشاره کرد و گفت: بهسازی و تعریض جاده‌های این منطقه هم از بعد امنیت جاده‌ای و هم از رویکرد توسعه اقتصادی و فرهنگی و گردشگری در اولویت برنامه‌ها قرار دارد.

وی افزود: طبیعت بکر همدان زمینه بسیار مناسبی برای جذب گردشگر دارد اما راه ارتباطی تعداد زیادی از روستاها فارغ از اینکه شاخص‌های لازم برای جذب گردشگر را ندارد، از استاندارد مناسبی برخورد نیست.

حاجی‌بابایی ادامه داد: با این شرایط با وجود پتانسیل‌های طبیعی بسیاری از روستاها، سرمایه‌گذاران از حضور در این مناطق خودداری می‌کنند،که باید در برنامه‌ریزی های توسعه کلانشهر همدان همه فرصت‌ها و چالش ها را مد نظر قرار داد.

وی افزود: تلاش بر این است با جذب اعتبارات ملی از موقعیت استراتژیک همدان در غرب کشور به عنوان یک فرصت در توسعه اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی در سطح ملی و بین‌المللی بهترین بهره‌برداری را داشته باشیم.

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true