جذب ۱۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای استان همدان - پایگاه خبری قهاوند جوان
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۲ خرداد - ۱۳۹۸  
true
true
جذب ۱۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای استان همدان

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس از جذب بیش از ۱۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار در ۳ سال گذشته در استان همدان خبر داد.
امیر خجسته در کمیته برنامه‌‎ریزی و توسعه شهرستان همدان اظهار داشت: در سه سال گذشته نزدیک به هزار میلیارد تومان اعتبار ملی برای استان همدان جذب شده این مسئله حاصل پیگیری مدیران و مسئولان استان بوده است.
وی با بیان اینکه وضعیت فعلی پروژه‌های عمرانی همدان نباید رضایت‎بخش مدیران باشد، افزود: متاسفانه تفکری منفی در همدان مبنی بر اینکه اگر در همدان کار شود برای وی مزاحمت ایجاد شده و اجازه فعالیت به وی داده نمی‏‌شود که باید این مسئله از سوی مدیران استان همدان نادیده گرفته شود.
خجسته با اشاره به اینکه نقد باید در امور و فعالیت مدیران وجود داشته و رسانه‌ها نیز باید در این زمینه ورود پیدا کنند، گفت: نقد باید سازنده باشد و افرادی که کار می‎کنند باید نقد شوند تا عملکرد آنها بهبود یابد.
وی با اعلام اینکه باید توجه زیادی به مناطق محروم در استان همدان از سوی مسئولان از نظر اعتباری صورت گیرد، گفت: در حال حاضر بودجه کشور مشخص شده و نزدیک به ۸۳ درصد از اعتبارات کشور در اختیار سازمان‎ها و وزارت‌خانه‌ها متمرکز شده است.
نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس با بیان اینکه باید برای جذب اعتبارات ملی پیگیری و تلاش بیشتری صورت گیرد، تصریح کرد: اعتبارات استانی پاسخگوی نیازها نبوده و تا زمانی که برای جذب اعتبارات ملی حرکت نکنیم به طور قطع موفق نمی‎شویم.
وی با اشاره به اینکه قدرت در اختیار مدیران برای رسیدگی به امور و مسائل مردم است، تاکید کرد: برای جذب اعتبارات باید از سوی مدیران و نمایندگان استان فشار وارد شود در غیر این صورت نمی‎توان انتظار جذب اعتبارات ملی را داشت.
خجسته درباره وضعیت راه‌آهن همدان-تهران نیز گفت: این پروژه امسال به طور کامل تعطیل بوده و هیچ اقدام ریل‎گذاری در آن صورت نمی‎گیرد و این در حالی است که وزیر راه و شهرسازی قول تامین ریل برای این خط آهن را در اواخر سال گذشته داده بود.
وی با بیان اینکه قرارداد تامین ۳۰ هزار تن ریل از سوی وزارت راه و شهرسازی منعقد شده است، عنوان کرد: این مسئله متاسفانه محقق نشده و مردم همدان مدت‎هاست که منتظر شنیدن سوت قطار در همدان هستند.
خجسته با اعلام اینکه عملیات اجرایی ایستگاه و ریل‎گذاری راه‌آهن همدان-تهران تعطیل است، بیان کرد: طرح سوال از وزیر راه و شهرسازی در روزهای اخیر با نمایندگان زاگرس‌نشین کلید خورده بود که وزیر راه و شهرسازی دستور تامین ۲ هزار و ۳۴۷ تن ریل از منطقه شاهرود برای راه‌آهن همدان-تهران را صادر کردند.
وی با تاکید بر اینکه براساس قول مسئولان اجرایی قرار بود امسال ریل به همدان برسد، تصریح کرد: براساس وعده مسئولان قرار بود روزانه ۲ کیلومتر ریل‌گذاری در این پروژه صورت گیرد که متاسفانه این مسئله هنوز عملیاتی نشده است.
نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس درباره پروژه کنارگذرهای غربی و شرقی همدان نیز گفت: این پروژه‌ها در لایحه بودجه ۹۴ ردیف اعتباری نداشتند که با پیگیری صورت گرفته ۲۰ میلیارد تومان برای کنارگذرغربی در نظر گرفته شده و هنوز اعتبار  کنارگذر شرقی قطعی نشده است.
وی با بیان اینکه تاکنون برای فرودگاه همدان ۴۰ میلیارد تومان هزینه شده است، گفت: با پیگیری‌های متعدد موفق به جذب ۱۷ تا ۲۰ میلیارد تومان اعتبار برای این پروژه شدیم که امیدواریم با تخصیص این اعتبار شاهد اتمام پروژه‌های فرودگاه از جمله برج مراقب و ترمینال حجاج باشیم.
خجسته با اشاره به اینکه اعتبار بیمارستان قلب فرشچیان نیز در لایحه بودجه ۹۴ نادیده گرفته شده بود، اظهار داشت: با تلاش صورت گرفته ردیف اعتباری این پروژه برای امسال و بودجه سال آینده احیا شده و ۱۰ میلیارد تومان برای آن در نظر گرفته شد.
وی درباره افزایش درآمد مالیاتی استان همدان نیز گفت: افزایش ۵۲ درصدی درآمدهای مالیاتی استان همدان نسبت به سال گذشته طلم به مردم بوده و مسئولان سازمان مالیاتی باید در این زمینه پاسخگو باشند.
نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس با بیان اینکه متوسط افزایش درامد مالیاتی در کشور ۲۵ درصد بوده است، افزود: با وجود بیکاری و وضعیت رکود در استان همدان، چطور می‎توان انتظار داشت تا این میزان مالیات در همدان محقق شود.
خجسته بااشاره به اینکه مدیران استان همدان نیز باید تلاش کنند تا در وصول درآمد مالیاتی به مردم فشار وارد نشود، عنوان کرد: در روزهای آینده جلسه‌ای با رئیس سازمان امور مالیاتی کشور برگزار می‎شود که انتظار داریم مالیات استان همدان متناسب با متوسط کشوری افزایش داشته باشد.

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true