شرکت رهگسار قهاوند به دلیل رکودی که در بخش مسکن وجود داشته باید حمایت شود - پایگاه خبری قهاوند جوان
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۲۸ دی - ۱۳۹۷  
true
true
شرکت رهگسار قهاوند به دلیل رکودی که در بخش مسکن وجود داشته باید حمایت شود

محمد ناصر نیکبخت روز پنجشنبه در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان همدان افزود: با توجه به توافق های هسته ای و امضای برجام و پسا برجام دلیل نمی شود که از اقتصاد مقاومتی چشم بپوشیم بلکه باید اقتصاد مقاومتی را قوی تر دنبال کرد
وی بیان کرد: ستاد تسهیل زیر مجموعه اقتصاد مقاومتی است که دبیرخانه آن در سازمان صنعت و معدن و تجارت فعال است و موانعی که بر سر راه قرار دارد با دستورالعمل های این ستاد برطرف شود.
وی ادامه داد: ۶۲ جلسه ستاد تسهیل در سال جاری برگزار شده که ۴۷۱ مصوبه داشته است و از این تعداد ۱۵۲ مصوبه اجرایی شده و حدود ۳۴۰ مورد رسیدگی واحدها بوده است.
استاندار همدان گفت: از چهار هزار و ۷۷۰ واحد رسیدگی شده کشور ۳۴۰ مورد مربوط به استان همدان بوده است که ۶٫۷ درصد رسیدگی کشور را استان همدان به خود اختصاص داده است.
نیکبخت با بیان اینکه در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی معوقات بانکی و چک برگشتی و امور مالیاتی مانع گرفتن تسهیلات نمی شود افزود:
بانک های استان همدان همکاری خوبی برای رفع موانع تولید با تولید کنندگان دارند.
وی تصریح کرد: به جز یک بانک خصوصی که نارضایتی مردم و مشتریان و واحدهای تولیدی را داشته است حتی همه بانک های خصوصی نیز گام های مثبتی برداشته اند.
وی خاطرنشان کرد: کمیته بررسی ستاد تسهیل به وضعیت واحدهای تولیدی که مصوباتی برای آنها تصویب شده است را بررسی کرده و گزارش کنند .
وی با بیان اینکه اگر ساخت و ساز و مسکن فعال نباشد ۲۰۰ رشته کاری متصل به بخش مسکن با رکود همراه می شود ادامه داد: شرکت رهگسار قهاوند نیز به دلیل رکودی که در بخش مسکن وجود داشته باید حمایت شود.
استاندار همدان افزود: اداره امور مالیاتی برای شرکت رهگسار قهاوند در پرداخت مالیات یک سال زمان را به تاخیر بیاندازد.
وی با بیان اینکه ستاد تسهیل یعنی سهولت کار برای تولید است افزود: کمیته ویژه ای برای جمع آوری منابع مالی کوچک و خرد تشکیل شود تا با تشکیل تعاونی ها بویژه در روستا ها تحولی ایجاد شود.
وی با اشاره به میزان بدهی شرکت آرد ممتاز نیز گفت: دستورات ستاد تسهیل باید اجرا شود، بانک ملی باید جرائم شرکت آرد ممتاز را ببخشند چون اشتباه در محاسبات بانکی بوده و این واحد تولیدی همه اقساط خود را به موقع پرداخت کرده است.
نیکبخت در ادامه با اشاره به دستاوردهای پسا برجام ادامه داد: از زمان اجرای برجام هر ۶ روز یک هیات تجاری سرمایه گذاری وارد ایران شده، ۱۸ رییس جمهور و ۴۰ وزیر خارجه میهمان بوده و توافقاتی انجام داده اند و تردد نفت کش ها نیز در جزیره خارک ۵۰ درصد افزایش یافته است.
وی افزود: افزایش صادرات نفت از ۸۰۰ هزار بشکه به ۲٫۵میلیون بشکه رسیده است.
وی ادامه داد: ایران از شمول فصل هفت سازمان ملل با استدلال کافی و با مقاومت و حمایت مردم و تدبیر رهبر معظم انقلاب و پیگیری سرداران دیپلماسی تیم مذاکره کننده بیرن آمد.
استاندار همدان گفت: شورای امنیت غنی سازی را تثبیت کرد و توانستیم حقانیت خود را در انرژی صلح آمیز هسته ای گرفتیم.
نیکبخت افزود: دسیسه ها و شیطنت آمریکا جای خود است و بی اعتمادی ما به امریکا جای خود قرار دارد.
وی اظهار کرد: امیدواریم با اقتدار کشور و صلابت نیروی های نظامی و حمایت مردم و هدایت های مقام معظم رهبری، تدبیر و تعامل دولت بتوانیم شاهد دریافت حقوق ملت ایران باشیم و تا زمانی که حقوق ملت ایران را نگیریم از پای نخواهیم نشست
وی تاکید کرد: در شرایطی که همسایگان ما گرفتار جنگ و کشتار هستند در کشور ایران اسلامی با وحدت و همکاری که هست اقتصاد مقاومتی را برنامه ریزی می کنیم و شاهد خروج از رکود و رفع موانع هستیم که باید قدردان خانواده شریف شهدا و ایثارگران باشیم.

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true