• ۸۱ نیرو جذب آموزش و پرورش استان همدان می‌شوند    :   رئیس هسته گزینش اداره کل آموزش و پرورش همدان از شروع مصاحبه جذب و استخدامی از ۱۹ دی ماه خبر داد و گفت: ۸۱ نفر از ۲۴۳ اسامی بر روی ...
 • تفرقه‌افکنی بین شیعه و سنی شیطنت آمریکا و رژیم‌ غاصب صهیونیستی است‌‌    :   آیت‌الله غیاث‌الدین طه‌محمدی ‌ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه همدان ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی اظهار داشت: میلاد سراسر سعادت حضرت محمدمصطفی(ص) و امام جعفرصادق (ع) را باید ...
 • رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور از پروژه راه‌آهن همدان بازدید کرد    :   معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با هدف شتاب بخشی در اجرای طرح راه آهن همدان – تهران و بازدید از این پروژه به همدان سفر ...
 • همدان پنج سال دیگر میزبان جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان شد    :   معاون سیاسی و امنیتی استانداری همدان گفت: همدان برای پنج سال آینده میزبان جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان شد.محمدابراهیم الهی‌تبار در ستاد استانی بیست و ...
 • سفر معاون رئیس جمهور به همدان در هفته آینده / هیچ بهانه ای برای قطعی گاز پذیرفتنی نیست    :   استاندار همدان از سفر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی به استان خبر داد و گفت: قرار بود دکتر نوبخت پنجشنبه هفته گذشته به استان سفری ...
 • شهید «محمدحسین بشیری» به جمع شهدای مدافع حرم پیوست    :   فرمانده تیپ ۳۲ انصارالحسین(ع) همدان گفت: شهید «حسین بشیری» روز گذشته در منطقه حلب سوریه به جمع شهدای مدافع حرم پیوست.سردار مهدی فرجی با تأیید خبر شهادت شهید ...
 • شهید صلاح پورمیدانی

  گویی دست تقدیرچنین بودکه زاده کربلا ازکربلارانده وپس ازمدّت هادرکربلای ایران به سوی کربلای معلی پرکشد.

  به گزارش خبرگزاری جوانان منطقه قهاوند

  شمع محفل ما ، در جوار مرقد مطهرسیّدالشّهدا اباعبدالله الحسین(ع) سرزمین خون و شهادت ، حماسه وایثار ، صبرومقاومت ، درایّام حزن واندوه ، به هنگام سوگ برمادرحسین(ع) امّ الائمّه فاطمه زهرا(س) درخانواده ای مذهبی به سال ۱۳۳۶ ه.ش (۲۰ جمادی الاوّل ۱۳۷۷ ه.ق) دیده به جهان گشود . قبل ازپرداختن به هرموضوع و سخنی به حق می توان گفت که ذکر صفات و اخلاق حسنه شهید بـزرگـوار پـورمیدانی و بیان زنـدگـی سـراسـر روحـانیش از عهده ی این قلم برنمی آید ولیکن

  «آب دریارااگرنتوان کشید    هم به قدرتشنگی بایدچشید»

  وی کودکی آرام ، مودب و پاکیزه بود و در سال ۱۳۴۳ دوره ابتدایی را آغاز کرد و تا دوّم متوسطه درکربلا به تحصیل اشتغال ورزید در سال ۱۳۵۰ درحالی که سال دوّم متوسطه رامی گذراند بر اثر اختلافات سیاسی ساخته شده بین دو رژیم پلید پهلوی و بعثی عراق ، عفلقی حسن البکردرعراق، ایرانیان مقیم عراق رابه طرز ناجوانمردانه ای دستگیر و روانه ایران کرد که خانواده شهیدپورمیدانی نیز از آن جمله اند.

  « گویی دست تقدیرچنین بودکه زاده کربلا ازکربلارانده وپس ازمدّت هادرکربلای ایران به سوی کربلای معلی پرکشد.»

  پس از مدّتی با تحمل سختی ها در اردوگاه ها سرانجام درهمدان سکنی گزیدند . شهید با تحمّل مشکلات و باعلاقه ای وافر به ادامه تحصیل وکسب علم و دانش دوران متوسطه را به صورت شبانه آغاز و همراه آن روزهابه کارمشغول بود تا درجهت امرار معاش خانواده سهمی را ایفاکرده باشد. درسال ۱۳۵۶پس ازاخذدیپلم به عنوان سپاه دانش عازم نظام وظیفه گردید و در این برهه از زندگی علاوه بر موارد تحصیلی ، بچه های روستا را با مسائل اسلام  با توجّه به فراخور سن و سال آن ها آشنا می کرد و هیچ گاه در این وظیفه انسانی – اسلامی خود کوتاهی نکرد.

  دراوایل سال ۱۳۵۷ باشکوفایی انقلاب اسلامی وخروش امّت به پاخواسته ایران بنابه فرمان حضرت امام خمینی(ره) نظام وظیفه راترک وبه صفوف امّت اسلامی پیوست وعلاوه برحضورفعال درراهپیمایی،تظاهرات ودرگیری هادرفعالیت های مذهبی – اجتماعی وسیاسی ذیل نیزکوششی مستمرداشت:

  ۱- شرکت فعال درتشکیل نمایشگاه کتاب به مناسبت اربعین ارتحال عالم ربّانی آخوندملاعلی همدانی درمسجدمهدویه کمال آباد.

  ۲- نوشتن پلاکاردهای اولین راهپیمایی پرسنل محترم پایگاه شهیدنوژه ، درروزهمبستگی نیروی هوایی بامردم به درخواست شهیدشاه حسینی.

  ۳- پخش کتب مذهبی واعلامیه های حضرت امام (ره).

  ۴- تشکیل وراه اندازی کتابخانه انقلاب اسلامی درآستانه پیروزی درمسجدشریف الملک.

  ازآنجاکه صلاح به صلاح جامعه می اندیشید و پایه اصلاح آن را زدودن آثار شوم و منحط طاغوت ازمیان اجتماع می دانست، لذا با حضور در میان جوانان ودرک این وظیفه حساس ، به خدمت آموزش وپرورش درآمد و معلّمی را که شغل انبیااست برگزید و پذیرای مسئولیت درمراحل مختلف گردید:

  – سال ۱۳۵۸ آموزگاردربخش محروم شراء.

  – سال ۱۳۶۲ مسئول امورتربیتی ومعاون آموزش وپرورش بخش محروم شراء.

  – سال ۶۴-۱۳۶۳ مسئول واحداموردانش آموزی امورتربیتی استان همدان.

  – اواسط سال ۱۳۶۴ بنابه ضرورت ، خدمت درمناطق محروم شراء.

  – سال ۱۳۶۵ مربی پرورشی دبیرستان شریعتی همدان.

  درتابستان ۱۳۵۹ نیزبه جهادسازندگی رفته ودرروستاهابه کارهای فرهنگی وسازندگی (تشکیل کتابخانه ،آموزش قرآن) همت گماشت. درسال ۱۳۶۰ هم زمان بامیلاد مسعودحضرت بقیه الله الاعظم (عج) ازدواج نمود و ثمره ی آن فرزندی است به نام محمّدرضا.

  شهدای کربلای ایـران بـرآن بـودنـدکـه پـس ازگذشت هزارواندی سال ازواقعه خونبارروزعاشورا  

  واژه شهادت راباخون خودبرای جهانیان ترجمه وتفسیرکنندوچه زیباتفسیرکردندوشهیدصلاح بااین بینش ونظربه اهمیت وضرورت جهادوحضوردرجبهه ، راهی میادین نبرددرجبهه های کردستان وجنوب شده وسرانجام بااعزام درخیل سپاهیان حضرت محمّد(ص) وشرکت درعملیات های کربلای چهار وسپس پنج ، شهدشیرین شهادت راپذیراوباآخرین کلام یاحسین وآخرین نگاه به سوی کربلادرایام متعلق به بی بی زهرا(س) باآرزوی شهادت ووصال آموزگارمکتب عشق به لقاء حق پیوست.(۲۶/۱۰/۶۵ )درحالی که پیکرپاک ومطهرش چون تنی چندازبستگان وهمرزمان تاگشایش راه کربلادرصحرای گلگون وعطرآگین جبهه هابه امانت مانده است.

  خصوصیت و فعالیت های شهید:

  شهید ارادتی خاص به اهل بیت عصمت و طهارت به ویژه سرور و سالارشهیدان عالم حضرت حسین بن علی(ع) داشت چنانچه دروصیت نامه اش خواستارشناساندن حسین و مظلومیت او و اهل بیتش را به تنهافرزندش خواستارگردیده و تأکیدکرده است که:«به فرزندم بگوییدکه معلّم پدرت حسین(ع) بوده است.»

  اومعلّم قرآن ، قاری قرآن ودرعین حال عارفی عامل به قرآن بود و تشکیل کلاس های متعدد قرآن درجبهه، محل سکونت(شهرک الوند) محل کار(قهاوند) بیانگر این موضوع اند.وی مقیّد به فرایض مذهبی ازحمله شرکت در نمازهای جمعه وجماعات ، مراسم دعاونیایش، روزه داری،رسیدگی دقیق به حساب سال(خمس) و صله ی رحم بود. وی امربه معروف ونهی ازمنکر ، بادوستان خدادوست بودن و با دشمنان اودشمن و نهایتاً درجمیع امور مقلد پیرو امام بزرگواربوده واطاعت امر رهبر را بر امّت اسلامی واجب می دانست.پدرش اورامعلّم اخلاق خطاب کرد و برای دوستانش نیزچنین بود.

  ازدیگرصفات اومهربانی باهمه بالاخص با مادر مهربانش بود. ونیز مزین به صفاتی چون تقوی، تواضع ، خوش خلقی ، باوقار ، وظیفه شناس ، محجوبیت ، مدیرومدبّر ،پاک طینت وبلاغت دربیان بودچون خود را در محضر خدا می دید هیچ گاه بی وضو نبود.

  آری حضوردرجبهه جنگ وشرکت درحماسه دفاع اسلام درمقابل کفر، شهیدصلاح را واداشت که دردفعات مختلف راهی دیـار نـور شده،عشق بـه شهادت و رسیدن بـه لقاء الله که کوتاه ترین راه قرب به خداوندمتعال است سرانجام نصیبش شد و به آنچه که آرزویش راداشت رسید و روحش آرام گرفت.

  پس ماهم می گوییم: صلاح عزیز: اینک که آرام گرفته ای، آن گلوله هایی که بادست ناپاکان روزگاربرپیکرپاک تونشست کمندزلف یاربودوتورابه فراسوی هستی، به دیدارمعشوق برد. آری فرزندامام، رفتی تادر روز محشراین تو باشی که به استقبال امام روح خدا آمده باشی ، با قامت درخون نشسته ات ، باروح ایثاروصداقت ، آرام گیرای روح پر تلاطم ایمان…….

  متن وصیتنامه شهید:

  (مِنَ المومِنینَ رِجالٌ صَدَقوا ماعاهَدواالله عَلَیه فَمِنهُم مَن قَضی نَحبَه وَمِنهُم مَن یَنتَظِر)

  (وَقاتِلوهُم حَتّی لاتَکونَ فِتنه)

  با درود و سلام برپیامبران ورسولان الهی وبرخاتم ایشان حضرت محمّدبن عبدالله (ص) که بار شریعت اسلام رابردوش خود کشید و با تحمّل رنج ها و مشقّت های فراوان این رسالت الهی را به مردم جهان عرضه نمود تا همه ی جهانیان درسایه پیروی و تبعیّت از این دین حنیف، به سعادت وکمال رسند.

  سلام بربانوی بزرگ اسلام بزرگ اسلام حضرت فاطمه سلام الله علیها و ودخت گرامی ایشان حضرت زینب کبری که الگوی زنان مابوده وهستند.

  درود و سلام بردوازده اخترتابناک آسمان امامت وولایت حضرت علی بن ابیطالب (ع) که درس تقوی وزهد را به ماآموخت وامام حسن مجتبی(ع) که صبرواستقامت درعین تنهایی رابه ماآموخت وامام حسین(ع) که درس هجرت و تحمّل رنج درغربت و پذیرفتن شهادت را به ما آموخت و امام زین العابدین(ع) که راه مناجات وتوبه درپیشگاه خالق رابه ماآموخت وامام محمّدباقر(ع)وامام جعفرصادق(ع)که شاگردی درمکتب را به ماآموختند و امام موسی بن جعفر(ع) که تحمل رنج ومشقّت در بند بودن ودست ازاسلام نکشیدن و بیان حق رابه ما آموخت و امام رضا(ع) که مظلومیّت درکنارقبول مسئولیّت رابه ما آموخت وامام محمّدتقی(ع) و امام علی النّقی(ع) و امام حسن عسگری(ع) که رهبری و هدایت مردم را به همچون اجدادشان برعهده داشتند و درود و سلام برامام منتظرمهدی موعود(عجل الله تعالی فرجه الشّریف) که جهان در انتظار عدالت اوست . و درود و سلام برنایب برحقّش حضرت امام خمینی(ره) اسطوره ی جاودانه تاریخ که اسلام راحیاتی دوباره بخشیدو بـاکـردار و گفتار خـود حقیقت اسـلام را درجـهـان تـزریـق کـرد . و سـلام بـرملّت مسلمان ایـران کـه بـا اطـاعت از رهبر و عمل به رهنمودهای ایشان الگویی گشتند برای مردم مسلمان و مستضعفان جهان.  

  سلام برارواح پاک شهدای برخاسته ازامّت واحده ی اسلامی که آیات جهاد و شهادت را با خون خویش تفسیر نموده وموجب اعتلای اسـلام و سرافرازی مسلمین گردیدند . وســلام برشهدای انقلاب اسلامی ایران و جنگ تحمیلی و سلام و درود برخانواده ی معظّم شهدا.

  ( اِنَّ اللهَ اشتَری مِنَ المومِنین اَنفُسُهُم وَاَموالُهُم بِاَن لَهُمُ الجَنَّهَ یُقاتِلونَ فی سَبیلِ الله فَیَقتُلون ویُقتَلون)

  پدر و مادر عزیزم:

  اسلام نیازمندخون است و بایدآن را با خون آبیاری کرد . و در صدراسلام می بایست باخون عزیزترین افراد آبیاری می شد تا بتواند به حیات خودادامه دهد. و اکنون نیزموقعیت بسیارحساس است که اسلام دربرابرتمام کفراست، واگرباخون عزیزانمان سیراب نشود و پرچم پرافتخار آن را بر ویرانه های ظلم برنیافرازیم و با عزّت زندگی نکنیم ناچار بایدذلّت را قبول کرد و این خلاف رویه اسلام است که:

  ( اِنّی لااری المَوت السَعاده وَالحیاه مَعَ الظّالمین الابرما )

  سعادتی ازاین بالاترکه ماهم دراین امرسهمی داشته باشیم وهمچون مولایمان حسین (ع) خون خودرادر راه اعتلای اسلام وسرافرازی وعزّت مسلمین نثارکنیم و با این حال به لقاء معشوق خود رسیم که این بهترین ملاقات است وخدا را شکرمی کنیم که لیاقت به شهادت رسیدن راپیداکرده ام وبرای این چنین ملاقاتی پذیرفته شده ام.

  وشما ای پدر ومادر :

  برای شمابسی افتخار است که توانستید فرزندی راتربیت کنیدکه لیاقت خدمت به اسلام و فداکاری در راه آن راپیداکندکه: (اِنَّماالحیوه عقیده وجهاد) زندگی واقعی، داشتن عقیده درست و پیکار در راه آن است.

  وشماای برادران وخواهرانم :

  امروزوظیفه ی مابسی سنگین تراست ، چراکه شاهدظلم و توطئه برعلیه اسلام وانقلاب اسلامی و قیام مردم مسلمان ومستضعفان جهان هستیم . و ما باید آن طورکه اسلام می طلبد، خود را بسازیم و به قدر توان آمـاده دفاع ازکیان مسلمین باشیم و این میسرنیست مگر در سایه اطاعت از ولایت فقیه و امام خمینی(ره) است.

  و شما همسرگرامی:

  خدا را شکر می کنم کـه همسری مهربان و فـداکـار بـودی و برای فرزندمان (محمّدرضا) مادری خوب هستی . درتربیت صحیح واسلامی اوکوشا باشید.

  پدر، مادر، همسرم:

  به فرزندم از اوّل حقیقت رابگویید. بگوییدکه پدرت شهیدشده است و بگوییدکه معلّم اوحسین(ع) بوده است و بگوییدکه درچه راهی قدم برداشت ودرچه راهی وبرای چه به شهادت رسید و بگوییدکه دشمنان ما کیستند و دوستان ماکی.

  همسرم:

  اورا ازدوران کودکی باسالارشهیدان حسین بن علی(ع) آشناکنید و مظلومیت او و اهل بیتش رابگویید.وبگوییدکه سرش را بالا بگیرد و با سربلندی زندگی کند.هدف اززندگی را برای اوبگویید . او را با مفهوم کلماتی ازقبیل توحید،نبوت،عدل،امامت،معاد،ولایت،اطاعت، عبادت،تقوا، اخلاص و…. آشناکنید تا راه رابشناسد و مسیر را انتخاب کند و هدف را ببیند.

  از پدر ، مادر ، همسر ، برادران و خواهرانم و همه ی دوستان و آشنایان حلالیّت می طلبم ، امیداست که خداوند نیز از تقصیراتم درگذرد و گناهانم را ببخشاید.

                   به امیدپیروزی نهایی وعاجل رزمندگان اسلام ونابودی کفرجهانی، انشاء الله.

                                                  « صلاح پورمیدانی – ۲۵/۹/۶۵ »

   

  .

  مطالب مرتبط :

  شهید حسن رحمتی

  علیرضا غلامی با اعلام این خبر، اظهار کرد: جشنواره روش های برتر تدریس درس تربیت بدنی رویدادی است آموزشی- مدیریتی که طی آن معلمین تربیت بدنی به ارائه روش های برتر الگوی تدریس، به منظور کیفیت بخشی ساعت درس تربیت بدنی پرداخته و تدریس خود را در معرض مقایسه، قضاوت و ارزیابی قرار می دهند. غلامی افزود: با عنایت به اهمیت این جشنواره، پس از برگزاری مرحله منطقه‌ای و استانی آذر مختاری یکی از ... مطلب کامل

  شهید حسن رحمتی

  سیدناصر محمودی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران، با تبریک آغاز دولت دوازدهم، اظهار کرد: در مجموعه وزارت اقتصاد در رأس دو وزیر عملگرا و مدبر وجود داشته است؛ تاکنون طیب‌نیا اقدامات شایسته‌ای را در وزارت انجام داده و کرباسیان ادامه امور را پیگیر است. وی با بیان اینکه به عنوان اقتصاد و دارایی در دو بخش ساختاری و سازمانی درون‌سازمانی و برون‌سازمانی به عنوان دستگاه ناظر مأموریت ... مطلب کامل

  کشف جسد یک مرد ۳۶ ساله در حوالی یکی از روستاهای قهاوند

  سرهنگ رضا زارعی روز یکشنبه در گفت و گویی اختصاصی افزود: اهالی یکی از روستاهای قهاوند در تماسی با مرکز فوریت های پلیس 110 موضوع وجود یک جسد در زیر پل را اطلاع می دهند. وی اضافه کرد: پس از حضور عوامل پلیس در محل مورد نظر مشخص می شود جسد فردی حدود 36 ساله که فاقد مدارک هویتی است در این مکان رها شده است. وی بیان کرد: تیم ویژه بررسی صحنه ... مطلب کامل

  کشف جسد یک مرد ۳۶ ساله در حوالی یکی از روستاهای قهاوند

  به نقل از جهادپرس؛ احمد عبدالهی در گفتگویی اختصاصی از ابقای شهردار  شهر قهاوند با پنج رای موافق اعضای شورا خبر داد. وی گفت : پس از بحث و بررسی از بین چند نامزد تصدی پست شهرداری قهاوند اعضای شورای پنجم این شهر جناب آقای حاج محمد رستگار شهردار فعلی قهاوند  را در پست خود ابقا کردند. احمد عبدالهی اظهار داشت:در نخستین جلسه رسمی پنجمین دوره شورای شهر  اعضا شورا با همدلی و ... مطلب کامل

  کشف جسد یک مرد ۳۶ ساله در حوالی یکی از روستاهای قهاوند

  علی تعالی در نخستین روز هفته دولت، هنگام افتتاح پروژه پارک روستای یسرلو بخش شراء با بیان اینکه پس از انقلاب همه دولت‌ها در راستای ساماندهی زیرساخت‌ها اقدامات خوبی انجام داده‌اند، تصریح کرد: درآمدزایی روستاییان یکی از مباحث مهمی است که باید با اشتغال‌زایی به پایداری برسد. وی از اختصاص 15 میلیون تومان اعتبار برای ساخت مسجد این روستا خبرداد و افزود: 10 میلیون تومان از سوی نمایندگان مجلس ... مطلب کامل

  کلنگ استخر سرپوشیده شهر قهاوند به زمین زده شد

  همزمان با آغاز هفته دولت، با حضور مسئولان استان همدان کلنگ ساخت نخستین استخر شهر قهاوند بر زمین زده شد. این مراسم با حضور نمایندگان مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی، مدیرکل ورزش و جوانان استان، نمایندگان فرمانداری همدان و مسئولان شهر قهاوند برگزار شد. در ابتدا رسول منعم، مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان ضمن گرامیداشت هفته دولت، از حمایت‌های مدیریت ارشد استان و نمایندگان مردم همدان و قهاوند ... مطلب کامل

  کلنگ استخر سرپوشیده شهر قهاوند به زمین زده شد

  مسعود عباسی بعدازظهر سه شنبه در جمع مربیان قرانی گفت: کانون قرآن شهرستان همدان در راستای ترویج و تبلیغ آموزه‌های دینی و قرآنی با همکاری معاونت فرهنگی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان همدان نسبت به برگزاری کلاسهای حفظ و روخوانی قرآن‌کریم ویژه مددجویان تحت پوشش امداد اقدام کرده است. وی عنوان کرد: اعزام مربیان خبره و دانامند به مناطق محروم شهری و روستایی از دیگر اقدامات مؤثر در این راستا است. عباسی ... مطلب کامل

  کلنگ استخر سرپوشیده شهر قهاوند به زمین زده شد

  ذبیح‌الله عواطف‌ذبیحی با اشاره به برگزاری مانور مدیریت بحران در شهرستان قهاوند اظهار داشت: این مانور با هدف ساماندهی شبکه‌های فشار متوسط هوایی از جمله کاورینگ و تعویض مقرهای معیوب، آچارکشی و اصلاح جنپر و برکناری پایه‌های فرسوده به منظور پیشگیری از حوادث غیر مترقبه که در مسیر تاسیسات از مشترکان صنعتی، کشاورزی و خانگی قرار داشتند، انجام شد. وی افزود: مانور عملیاتی برق در قهاوند با حضور ۱۰ ... مطلب کامل

  معیشت مردم، تعامل گسترده با دنیا و ایستادگی مقابل سلطه‌طلبان

  حضرت آیت الله خامنه‌ای در این حکم، انتخابات پر شور و رأی بالای شخصیتِ منتخب را نشانه تحکیم جمهوریت نظام خواندند و با تأکید بر اجرای برنامه اقتصاد مقاومتی، به رئیس‌جمهور توصیه کردند: همت خود را متوجه استقرار عدالت، و جانبداری از محرومان مستضعف، و اجرای احکام اسلام ناب، و تقویت وحدت و عزّت ملّی، و توجه به توانمندیها و ظرفیتهای عظیم کشور، و صراحت در بزرگداشت ارزشها و مبانی ... مطلب کامل

  معیشت مردم، تعامل گسترده با دنیا و ایستادگی مقابل سلطه‌طلبان

  علیرضا غلامی با اعلام این خبر گفت: با آغاز جشنواره تجارب برتر تربیتی و ارسال نامه و دستورالعمل به مدارس منطقه قهاوند ، 25 نفر از همکاران با ارسال مقاله و تجارب در این جشنواره شرکت نمودند که پس از داوری  شش نفر از همکاران به مرحله استانی این جشنواره راه پیدا کردند. غلامی با اشاره به تقویت بنیه علمی همکاران و لزوم ترغیب آنان برای بروز رسانی اطلاعات ... مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به «خبرگزاری جوانا منطقه قهاوند» است و هرگونه بهره برداری از مطالب و تصاویر آن با ذکر منبع، آزاد است.

  Ghahavand Youngs News Agency

  Ghahavand Young Jurnalist

  info@javana.ir

  2016

  تمام حقوق این سایت برای © 2017 خبرگزاری جوانان قهاوند. محفوظ است.