• ۸۱ نیرو جذب آموزش و پرورش استان همدان می‌شوند    :   رئیس هسته گزینش اداره کل آموزش و پرورش همدان از شروع مصاحبه جذب و استخدامی از ۱۹ دی ماه خبر داد و گفت: ۸۱ نفر از ۲۴۳ اسامی بر روی ...
 • تفرقه‌افکنی بین شیعه و سنی شیطنت آمریکا و رژیم‌ غاصب صهیونیستی است‌‌    :   آیت‌الله غیاث‌الدین طه‌محمدی ‌ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه همدان ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی اظهار داشت: میلاد سراسر سعادت حضرت محمدمصطفی(ص) و امام جعفرصادق (ع) را باید ...
 • رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور از پروژه راه‌آهن همدان بازدید کرد    :   معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با هدف شتاب بخشی در اجرای طرح راه آهن همدان – تهران و بازدید از این پروژه به همدان سفر ...
 • همدان پنج سال دیگر میزبان جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان شد    :   معاون سیاسی و امنیتی استانداری همدان گفت: همدان برای پنج سال آینده میزبان جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان شد.محمدابراهیم الهی‌تبار در ستاد استانی بیست و ...
 • سفر معاون رئیس جمهور به همدان در هفته آینده / هیچ بهانه ای برای قطعی گاز پذیرفتنی نیست    :   استاندار همدان از سفر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی به استان خبر داد و گفت: قرار بود دکتر نوبخت پنجشنبه هفته گذشته به استان سفری ...
 • شهید «محمدحسین بشیری» به جمع شهدای مدافع حرم پیوست    :   فرمانده تیپ ۳۲ انصارالحسین(ع) همدان گفت: شهید «حسین بشیری» روز گذشته در منطقه حلب سوریه به جمع شهدای مدافع حرم پیوست.سردار مهدی فرجی با تأیید خبر شهادت شهید ...
 • شهید صلاح پورمیدانی

  گویی دست تقدیرچنین بودکه زاده کربلا ازکربلارانده وپس ازمدّت هادرکربلای ایران به سوی کربلای معلی پرکشد.

  به گزارش خبرگزاری جوانان منطقه قهاوند

  شمع محفل ما ، در جوار مرقد مطهرسیّدالشّهدا اباعبدالله الحسین(ع) سرزمین خون و شهادت ، حماسه وایثار ، صبرومقاومت ، درایّام حزن واندوه ، به هنگام سوگ برمادرحسین(ع) امّ الائمّه فاطمه زهرا(س) درخانواده ای مذهبی به سال ۱۳۳۶ ه.ش (۲۰ جمادی الاوّل ۱۳۷۷ ه.ق) دیده به جهان گشود . قبل ازپرداختن به هرموضوع و سخنی به حق می توان گفت که ذکر صفات و اخلاق حسنه شهید بـزرگـوار پـورمیدانی و بیان زنـدگـی سـراسـر روحـانیش از عهده ی این قلم برنمی آید ولیکن

  «آب دریارااگرنتوان کشید    هم به قدرتشنگی بایدچشید»

  وی کودکی آرام ، مودب و پاکیزه بود و در سال ۱۳۴۳ دوره ابتدایی را آغاز کرد و تا دوّم متوسطه درکربلا به تحصیل اشتغال ورزید در سال ۱۳۵۰ درحالی که سال دوّم متوسطه رامی گذراند بر اثر اختلافات سیاسی ساخته شده بین دو رژیم پلید پهلوی و بعثی عراق ، عفلقی حسن البکردرعراق، ایرانیان مقیم عراق رابه طرز ناجوانمردانه ای دستگیر و روانه ایران کرد که خانواده شهیدپورمیدانی نیز از آن جمله اند.

  « گویی دست تقدیرچنین بودکه زاده کربلا ازکربلارانده وپس ازمدّت هادرکربلای ایران به سوی کربلای معلی پرکشد.»

  پس از مدّتی با تحمل سختی ها در اردوگاه ها سرانجام درهمدان سکنی گزیدند . شهید با تحمّل مشکلات و باعلاقه ای وافر به ادامه تحصیل وکسب علم و دانش دوران متوسطه را به صورت شبانه آغاز و همراه آن روزهابه کارمشغول بود تا درجهت امرار معاش خانواده سهمی را ایفاکرده باشد. درسال ۱۳۵۶پس ازاخذدیپلم به عنوان سپاه دانش عازم نظام وظیفه گردید و در این برهه از زندگی علاوه بر موارد تحصیلی ، بچه های روستا را با مسائل اسلام  با توجّه به فراخور سن و سال آن ها آشنا می کرد و هیچ گاه در این وظیفه انسانی – اسلامی خود کوتاهی نکرد.

  دراوایل سال ۱۳۵۷ باشکوفایی انقلاب اسلامی وخروش امّت به پاخواسته ایران بنابه فرمان حضرت امام خمینی(ره) نظام وظیفه راترک وبه صفوف امّت اسلامی پیوست وعلاوه برحضورفعال درراهپیمایی،تظاهرات ودرگیری هادرفعالیت های مذهبی – اجتماعی وسیاسی ذیل نیزکوششی مستمرداشت:

  ۱- شرکت فعال درتشکیل نمایشگاه کتاب به مناسبت اربعین ارتحال عالم ربّانی آخوندملاعلی همدانی درمسجدمهدویه کمال آباد.

  ۲- نوشتن پلاکاردهای اولین راهپیمایی پرسنل محترم پایگاه شهیدنوژه ، درروزهمبستگی نیروی هوایی بامردم به درخواست شهیدشاه حسینی.

  ۳- پخش کتب مذهبی واعلامیه های حضرت امام (ره).

  ۴- تشکیل وراه اندازی کتابخانه انقلاب اسلامی درآستانه پیروزی درمسجدشریف الملک.

  ازآنجاکه صلاح به صلاح جامعه می اندیشید و پایه اصلاح آن را زدودن آثار شوم و منحط طاغوت ازمیان اجتماع می دانست، لذا با حضور در میان جوانان ودرک این وظیفه حساس ، به خدمت آموزش وپرورش درآمد و معلّمی را که شغل انبیااست برگزید و پذیرای مسئولیت درمراحل مختلف گردید:

  – سال ۱۳۵۸ آموزگاردربخش محروم شراء.

  – سال ۱۳۶۲ مسئول امورتربیتی ومعاون آموزش وپرورش بخش محروم شراء.

  – سال ۶۴-۱۳۶۳ مسئول واحداموردانش آموزی امورتربیتی استان همدان.

  – اواسط سال ۱۳۶۴ بنابه ضرورت ، خدمت درمناطق محروم شراء.

  – سال ۱۳۶۵ مربی پرورشی دبیرستان شریعتی همدان.

  درتابستان ۱۳۵۹ نیزبه جهادسازندگی رفته ودرروستاهابه کارهای فرهنگی وسازندگی (تشکیل کتابخانه ،آموزش قرآن) همت گماشت. درسال ۱۳۶۰ هم زمان بامیلاد مسعودحضرت بقیه الله الاعظم (عج) ازدواج نمود و ثمره ی آن فرزندی است به نام محمّدرضا.

  شهدای کربلای ایـران بـرآن بـودنـدکـه پـس ازگذشت هزارواندی سال ازواقعه خونبارروزعاشورا  

  واژه شهادت راباخون خودبرای جهانیان ترجمه وتفسیرکنندوچه زیباتفسیرکردندوشهیدصلاح بااین بینش ونظربه اهمیت وضرورت جهادوحضوردرجبهه ، راهی میادین نبرددرجبهه های کردستان وجنوب شده وسرانجام بااعزام درخیل سپاهیان حضرت محمّد(ص) وشرکت درعملیات های کربلای چهار وسپس پنج ، شهدشیرین شهادت راپذیراوباآخرین کلام یاحسین وآخرین نگاه به سوی کربلادرایام متعلق به بی بی زهرا(س) باآرزوی شهادت ووصال آموزگارمکتب عشق به لقاء حق پیوست.(۲۶/۱۰/۶۵ )درحالی که پیکرپاک ومطهرش چون تنی چندازبستگان وهمرزمان تاگشایش راه کربلادرصحرای گلگون وعطرآگین جبهه هابه امانت مانده است.

  خصوصیت و فعالیت های شهید:

  شهید ارادتی خاص به اهل بیت عصمت و طهارت به ویژه سرور و سالارشهیدان عالم حضرت حسین بن علی(ع) داشت چنانچه دروصیت نامه اش خواستارشناساندن حسین و مظلومیت او و اهل بیتش را به تنهافرزندش خواستارگردیده و تأکیدکرده است که:«به فرزندم بگوییدکه معلّم پدرت حسین(ع) بوده است.»

  اومعلّم قرآن ، قاری قرآن ودرعین حال عارفی عامل به قرآن بود و تشکیل کلاس های متعدد قرآن درجبهه، محل سکونت(شهرک الوند) محل کار(قهاوند) بیانگر این موضوع اند.وی مقیّد به فرایض مذهبی ازحمله شرکت در نمازهای جمعه وجماعات ، مراسم دعاونیایش، روزه داری،رسیدگی دقیق به حساب سال(خمس) و صله ی رحم بود. وی امربه معروف ونهی ازمنکر ، بادوستان خدادوست بودن و با دشمنان اودشمن و نهایتاً درجمیع امور مقلد پیرو امام بزرگواربوده واطاعت امر رهبر را بر امّت اسلامی واجب می دانست.پدرش اورامعلّم اخلاق خطاب کرد و برای دوستانش نیزچنین بود.

  ازدیگرصفات اومهربانی باهمه بالاخص با مادر مهربانش بود. ونیز مزین به صفاتی چون تقوی، تواضع ، خوش خلقی ، باوقار ، وظیفه شناس ، محجوبیت ، مدیرومدبّر ،پاک طینت وبلاغت دربیان بودچون خود را در محضر خدا می دید هیچ گاه بی وضو نبود.

  آری حضوردرجبهه جنگ وشرکت درحماسه دفاع اسلام درمقابل کفر، شهیدصلاح را واداشت که دردفعات مختلف راهی دیـار نـور شده،عشق بـه شهادت و رسیدن بـه لقاء الله که کوتاه ترین راه قرب به خداوندمتعال است سرانجام نصیبش شد و به آنچه که آرزویش راداشت رسید و روحش آرام گرفت.

  پس ماهم می گوییم: صلاح عزیز: اینک که آرام گرفته ای، آن گلوله هایی که بادست ناپاکان روزگاربرپیکرپاک تونشست کمندزلف یاربودوتورابه فراسوی هستی، به دیدارمعشوق برد. آری فرزندامام، رفتی تادر روز محشراین تو باشی که به استقبال امام روح خدا آمده باشی ، با قامت درخون نشسته ات ، باروح ایثاروصداقت ، آرام گیرای روح پر تلاطم ایمان…….

  متن وصیتنامه شهید:

  (مِنَ المومِنینَ رِجالٌ صَدَقوا ماعاهَدواالله عَلَیه فَمِنهُم مَن قَضی نَحبَه وَمِنهُم مَن یَنتَظِر)

  (وَقاتِلوهُم حَتّی لاتَکونَ فِتنه)

  با درود و سلام برپیامبران ورسولان الهی وبرخاتم ایشان حضرت محمّدبن عبدالله (ص) که بار شریعت اسلام رابردوش خود کشید و با تحمّل رنج ها و مشقّت های فراوان این رسالت الهی را به مردم جهان عرضه نمود تا همه ی جهانیان درسایه پیروی و تبعیّت از این دین حنیف، به سعادت وکمال رسند.

  سلام بربانوی بزرگ اسلام بزرگ اسلام حضرت فاطمه سلام الله علیها و ودخت گرامی ایشان حضرت زینب کبری که الگوی زنان مابوده وهستند.

  درود و سلام بردوازده اخترتابناک آسمان امامت وولایت حضرت علی بن ابیطالب (ع) که درس تقوی وزهد را به ماآموخت وامام حسن مجتبی(ع) که صبرواستقامت درعین تنهایی رابه ماآموخت وامام حسین(ع) که درس هجرت و تحمّل رنج درغربت و پذیرفتن شهادت را به ما آموخت و امام زین العابدین(ع) که راه مناجات وتوبه درپیشگاه خالق رابه ماآموخت وامام محمّدباقر(ع)وامام جعفرصادق(ع)که شاگردی درمکتب را به ماآموختند و امام موسی بن جعفر(ع) که تحمل رنج ومشقّت در بند بودن ودست ازاسلام نکشیدن و بیان حق رابه ما آموخت و امام رضا(ع) که مظلومیّت درکنارقبول مسئولیّت رابه ما آموخت وامام محمّدتقی(ع) و امام علی النّقی(ع) و امام حسن عسگری(ع) که رهبری و هدایت مردم را به همچون اجدادشان برعهده داشتند و درود و سلام برامام منتظرمهدی موعود(عجل الله تعالی فرجه الشّریف) که جهان در انتظار عدالت اوست . و درود و سلام برنایب برحقّش حضرت امام خمینی(ره) اسطوره ی جاودانه تاریخ که اسلام راحیاتی دوباره بخشیدو بـاکـردار و گفتار خـود حقیقت اسـلام را درجـهـان تـزریـق کـرد . و سـلام بـرملّت مسلمان ایـران کـه بـا اطـاعت از رهبر و عمل به رهنمودهای ایشان الگویی گشتند برای مردم مسلمان و مستضعفان جهان.  

  سلام برارواح پاک شهدای برخاسته ازامّت واحده ی اسلامی که آیات جهاد و شهادت را با خون خویش تفسیر نموده وموجب اعتلای اسـلام و سرافرازی مسلمین گردیدند . وســلام برشهدای انقلاب اسلامی ایران و جنگ تحمیلی و سلام و درود برخانواده ی معظّم شهدا.

  ( اِنَّ اللهَ اشتَری مِنَ المومِنین اَنفُسُهُم وَاَموالُهُم بِاَن لَهُمُ الجَنَّهَ یُقاتِلونَ فی سَبیلِ الله فَیَقتُلون ویُقتَلون)

  پدر و مادر عزیزم:

  اسلام نیازمندخون است و بایدآن را با خون آبیاری کرد . و در صدراسلام می بایست باخون عزیزترین افراد آبیاری می شد تا بتواند به حیات خودادامه دهد. و اکنون نیزموقعیت بسیارحساس است که اسلام دربرابرتمام کفراست، واگرباخون عزیزانمان سیراب نشود و پرچم پرافتخار آن را بر ویرانه های ظلم برنیافرازیم و با عزّت زندگی نکنیم ناچار بایدذلّت را قبول کرد و این خلاف رویه اسلام است که:

  ( اِنّی لااری المَوت السَعاده وَالحیاه مَعَ الظّالمین الابرما )

  سعادتی ازاین بالاترکه ماهم دراین امرسهمی داشته باشیم وهمچون مولایمان حسین (ع) خون خودرادر راه اعتلای اسلام وسرافرازی وعزّت مسلمین نثارکنیم و با این حال به لقاء معشوق خود رسیم که این بهترین ملاقات است وخدا را شکرمی کنیم که لیاقت به شهادت رسیدن راپیداکرده ام وبرای این چنین ملاقاتی پذیرفته شده ام.

  وشما ای پدر ومادر :

  برای شمابسی افتخار است که توانستید فرزندی راتربیت کنیدکه لیاقت خدمت به اسلام و فداکاری در راه آن راپیداکندکه: (اِنَّماالحیوه عقیده وجهاد) زندگی واقعی، داشتن عقیده درست و پیکار در راه آن است.

  وشماای برادران وخواهرانم :

  امروزوظیفه ی مابسی سنگین تراست ، چراکه شاهدظلم و توطئه برعلیه اسلام وانقلاب اسلامی و قیام مردم مسلمان ومستضعفان جهان هستیم . و ما باید آن طورکه اسلام می طلبد، خود را بسازیم و به قدر توان آمـاده دفاع ازکیان مسلمین باشیم و این میسرنیست مگر در سایه اطاعت از ولایت فقیه و امام خمینی(ره) است.

  و شما همسرگرامی:

  خدا را شکر می کنم کـه همسری مهربان و فـداکـار بـودی و برای فرزندمان (محمّدرضا) مادری خوب هستی . درتربیت صحیح واسلامی اوکوشا باشید.

  پدر، مادر، همسرم:

  به فرزندم از اوّل حقیقت رابگویید. بگوییدکه پدرت شهیدشده است و بگوییدکه معلّم اوحسین(ع) بوده است و بگوییدکه درچه راهی قدم برداشت ودرچه راهی وبرای چه به شهادت رسید و بگوییدکه دشمنان ما کیستند و دوستان ماکی.

  همسرم:

  اورا ازدوران کودکی باسالارشهیدان حسین بن علی(ع) آشناکنید و مظلومیت او و اهل بیتش رابگویید.وبگوییدکه سرش را بالا بگیرد و با سربلندی زندگی کند.هدف اززندگی را برای اوبگویید . او را با مفهوم کلماتی ازقبیل توحید،نبوت،عدل،امامت،معاد،ولایت،اطاعت، عبادت،تقوا، اخلاص و…. آشناکنید تا راه رابشناسد و مسیر را انتخاب کند و هدف را ببیند.

  از پدر ، مادر ، همسر ، برادران و خواهرانم و همه ی دوستان و آشنایان حلالیّت می طلبم ، امیداست که خداوند نیز از تقصیراتم درگذرد و گناهانم را ببخشاید.

                   به امیدپیروزی نهایی وعاجل رزمندگان اسلام ونابودی کفرجهانی، انشاء الله.

                                                  « صلاح پورمیدانی – ۲۵/۹/۶۵ »

   

  .

  مطالب مرتبط :

  زنگ انقلاب در مدارس منطقه قهاوند نواخته شد

  مراسم  نواخته شدن زنگ انقلاب اسلامی ایران صبح امروز با حضور بخشدار بخش شراء ، مسئولین نظامی و انتظامی،  جمعی از مسئولین  و فرهنگیان در مسجد صاحب الزمان روستای دشته قهاوند برگزار شد . حجت الاسلام و المسلمین ابراهیم قمری، معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش قهاوند، ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام شهادت حضرت زهرا (س) و گرامی داشت ایام الله دهه فجر عنوان کرد:با استناد به آیه ... مطلب کامل

  زنگ انقلاب در مدارس منطقه قهاوند نواخته شد

  خانه قرآن شهری چهارده معصوم(ع) قهاوند، برای تحقق هر چه بیشتر اهداف خود، در جهت ترویج فرهنگ قرآنی و تبلیغ فعالیتهای علمی قرآنی، وبسایتی با محتوای فرهنگی -مذهبی ایجاد کرد. گفتنی است این پایگاه اینترنتی با تلاش جوانان منطقه قهاوند ایجاد شده است و منعکس کننده ی فعالیتهای قرآنی در سطح منطقه قهاوند خواهد بود. برای مشاهده پایگاه اطلاع رسانی خانه قرآن شهری چهارده معصوم(ع) قهاوند به نشانی www.Quran1404.ir مراجعه فرمایید. مطلب کامل

  مراسم معنوی جشن تکلیف دانش آموزان پسر منطقه قهاوند برگزار شد

  همزمان با میلاد با سعادت عقیلیه بنی هاشم حضرت زینب کبری (س) جشن تکلیف دانش آموزان پسر در محل حسینیه ی سید الشهدا(ع) قهاوند برگزار شد. این مراسم باشکوه ومعنوی با حضور مسئولین شهر و 170 دانش آموز پسر در حسینیه ی شهر قهاوند برگزار شد، حضرت حجت الاسلام فاضلیان رییس شورا هماهنگی تبلیغات اسلامی و علیرضا غلامی رییس آموزش و پرورش قهاوند سخنران این جلسه بودند، ... مطلب کامل

  ستاد بزرگداشت دهه فجر در اداره آموزش و پرورش قهاوند تشکیل شد

  ستاد بزرگداشت دهه فجر آموزش و پرورش قهاوند با حضور بخشدار شراء ، رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه قهاوند، شورای معاونین ،  نمایندگان مدیران مدارس ، روسای ادارات و نماینده ی شوراها تشکیل شد. مولایی نیا ، بخشدار بخش شراء ، در این جلسه در رابطه با اهمیت تشکیل شورا ها و نقش آنان در منطقه و لزوم همکاری بیشتر نهاد ها و ادارات مطالبی را بیان کرد. علیرضا ... مطلب کامل

  همایش پیشگیری از آسیب های اجتماعی قهاوند برگزار شد

  همایش پیشگیری از  آسیب اجتماعی قهاوند با حضور بیش از 300 نفر دانش آموز دختر و دانش پژوه  و روسای ادارات  و نهادهای منطقه در سالن شهید پور میدانی شهر قهاوند برگزار شد. گلستانی ، معاون  پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان همدان ، در سخنانی با اشاره مضرات به فضای مجازی و ماهواره که مبدا و منشا دوری اعضای خانواده و نهایتا طلاق عاطفی می باشد گفت: شما دختران ... مطلب کامل

  کاهش آسیب های اجتماعی نیازمند تلاش جدی در حوزه فرهنگی است

  دراجرای سیاست گسترش نهضت فرهنگی پیشگیری ازآسیب های اجتماعی وبا هدف فرهنگ سازی وانسجام بخشی ظرفیت ها وخدمات درون وبرون سازمانی دومین جلسه ی هماهنگی کمیته پیشگیری از آسیب های اجتماعی، باحضور رییس آموزش و پرورش و مسئولان شهر قهاوند و دیگر اعضا درمحل سالن اجتماعا ت اداره آموزش و پرورش قهاوند تشکیل شد و درخصوص برنامه های پیشگیری از آسیب ها درمدارس بحث و تبادل نظر و تصمیم ... مطلب کامل

  کاهش آسیب های اجتماعی نیازمند تلاش جدی در حوزه فرهنگی است

  به نقل از جهادپرس ؛ جلسه کارگروه اعتیاد با حضور مسئولین منطقه و تعدادی از کارشناسان امر تشکیل شد. طاهره رحیمی  در این کارگروه گفت: کاهش طلاق ، پیشگیری از گرایش به مواد مخدر و آسیب های اجتماعی از جمله اهداف و برنامه های این کارگروه در سال گذشته و برنامه های جاری می باشد . وی افزود: الگوی مصرف مواد از سنتی به صنعتی و کاهش سن مصرف از جمله معضلات پیش رو ... مطلب کامل

  کاهش آسیب های اجتماعی نیازمند تلاش جدی در حوزه فرهنگی است

  محمد پورداود صبح امروز در شورای پشتیبانی سوادآموزی شهرستان همدان اظهار داشت: با تلاش، کوشش، هم‌افزایی و اقدامات موثر آموزش‌و‌پرورش استان همدان در حوزه پوشش سوادآموزی رتبه اول را در سطح کشور کسب کرده است. وی با اشاره به اینکه سوادآموزی در استان همدان حدود 107 درصد محقق شده است، افزود: خوشبختانه در نواحی آموزشی یک و دو همدان این پوشش سوادآموزی بسیار مناسب بوده است. پورداود با بیان ... مطلب کامل

  کاهش آسیب های اجتماعی نیازمند تلاش جدی در حوزه فرهنگی است

  رقیه جعفری، مسئول خانه قرآن نورالمهدی(عج) روستای هیزج قهاوند در گفت‌‌و‌گویی اختصاصی اظهار کرد: این مجموعه فعالیت‌های خود را به صورت رسمی از سال ۸۹ آغاز نمود. وی افزود: کلاس‌های روخوانی، روان خوانی، تجوید، حفظ و تفسیر در طول هفت روز هفته، در محل امامزاده کاظم(ع) قهاوند برپا است که مخاطبان آن اقشار مختلف جامعه اعم از با سواد و بی سواد در رده سنی کودک، نوجوان و بزرگسال است. جعفری اضافه کرد: ... مطلب کامل

  احداث گاوداری ۶ هزار رأسی در قهاوند

  رضا زمانی،معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار همدان در کارگروه اقتصاد کشاورزی شهرستان همدان اظهار داشت: یکی از رویکردهای دولت ایجاد اشتغال در روستاها و تلاش ما نیز در راستای شناسایی و دعوت از سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی برای اجرای پروژه‌های صنعتی و کشاورزی است. وی افزود: بنیاد مستضعفان کشور درصدد اجرای پروژه بزرگ گاوداری شیری و پرواری 6 هزار رأسی در قهاوند است. معاون برنامه‌ریزی و امور عمرانی فرمانداری شهرستان همدان اضافه کرد: این پروژه پس از انعقاد ... مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به «خبرگزاری جوانا منطقه قهاوند» است و هرگونه بهره برداری از مطالب و تصاویر آن با ذکر منبع، آزاد است.

  Ghahavand Youngs News Agency

  Ghahavand Young Jurnalist

  info@javana.ir

  2016

  تمام حقوق این سایت برای © 2018 خبرگزاری جوانان قهاوند. محفوظ است.