فرهنگ کتاب و کتابخانه‌سازی در استان همدان توسعه می‌یابد - پایگاه خبری قهاوند جوان
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۲۳ آذر - ۱۳۹۷  
true
true
فرهنگ کتاب و کتابخانه‌سازی در استان همدان توسعه می‌یابد

فرهنگ کتاب و کتابخانه‌سازی در استان همدان توسعه می‌یابد مراسم تجلیل از اعضای انجمن کتابخانه‌های عمومی استان همدان با حضور استاندار و معاونین استانداری به همراه فرمانداران شهرستان‌ها، اعضای انجمن کتابخانه‌های عمومی و انجمن خیرین کتابخانه‌ساز استان و رؤسای ادارات شهرستان‌های استان همدان تشکیل و در پایان از اعضای انجمن تقدیر به عمل آمد.
محمدناصر نیکبخت در مراسم تجلیل از انجمن کتابخانه‌های عمومی استان همدان با اشاره به جمع ادیبان برجسته کشور در نهاد اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی خاطرنشان کرد: در نهادی که ادیب بزرگی مانند آقای مختار پور انتخاب و در سیر فعالیت‌های فرهنگی خود پیشتاز در کشور است، باید منابع انسانی در سایر استان‌ها نیز کاملا قوی و فرهیخته باشند.
استاندار ضمن ابراز خرسندی از انتخاب به‌جا و شایسته دکتر زارعی به عنوان مدیرکل کتابخانه‌های استان همدان، گفت: از زمان ورود دکتر زارعی تا کنون با پیشرفت‌های چشمگیری در نهاد کتابخانه‌های استان روبه رو بودیم که این امر نشانگر انتخاب به‌جا و شایسته فرد توانمندی همچون دکتر زارعی بوده و حاکی از آن است که در انتخاب او مسیر درستی طی شده است.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: با توجه به قدرت کنونی کتابخانه عمومی استان از نظر منابع انسانی، انتظار می‌رود با هم‌افزایی سایر دستگاه‌های اجرایی شاهد موفقیت‌های بیشتری از این اداره‌کل باشیم.
استاندار همدان با تأکید بر اینکه باید فرهنگ‌سازی در زمینه مطالعه و کتابخانه‌سازی در سطح استان همدان مورد توجه قرار گیرد، گفت: مکان‌های پیشنهادی آموزش و پرورش برای ایجاد کتابخانه‌ بررسی شود.
وی با اشاره به وجود و بروز آثار برجسته ای ازبزرگان و فرهیختگان در تمام سنوات و در همه عرصه‌ها در همدان گفت: با توجه به اینکه همدان مهد دانش، علم و فرهنگ است، باید عملکرد در حوزه کتاب و کتابخوانی و میزان مطالعه مردم این استان با تمام استان‌های کشور متفاوت باشد.
استاندار همدان تصریح کرد: در جامعه کتابخانه و افراد کتاب‌خوان باید افزایش یابد و همچنین زمینه ترویج فرهنگ کتابخوانی در جامعه مهیا شود زیرا نباید با این توجیه که تعداد کتاب‌خوان کم است از ساخت کتابخانه و ایجاد زیرساخت‌های آن مغفول ماند.
وی خواستار هدایت دانش آموزان به سوی مطالعه جامع شد و گفت: در حال حاضر دانش آموزان فقط به کتاب‌های درسی معطوف شده و از سایر کتاب‌ها غافلند، ضمن اینکه باید زمینه‌های کتابخوانی در همه ابعاد را فراهم کنیم و این فرهنگ را در جامعه ترویج دهیم.
نیکبخت از فرمانداران شهرستان‌های همدان خواست تا نسبت به تکمیل پروژه‌های ۹۰ درصد به بالای کتابخانه‌ها اهتمام ورزند و گفت: مکان‌های پیشنهادی آموزش و پرورش به نهاد کتابخانه‌های عمومی همدان ارائه شود تا مورد بررسی قرار گیرد، زیرا این فرصت بسیار خوبی برای بهره‌مندی از ظرفیت‌های استان است.
استاندار با بیان اینکه باید در راستای گسترش علم، علم آموزی و اهمیت دانش در استان هزینه کرد، افزود: دولت تدبیر و امید نیز به اهمیت علم‌آموزی و دانش در جامعه معتقد است زیرا خرد برای انسان از هر چیز بهتر است.

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true