• ۸۱ نیرو جذب آموزش و پرورش استان همدان می‌شوند    :   رئیس هسته گزینش اداره کل آموزش و پرورش همدان از شروع مصاحبه جذب و استخدامی از ۱۹ دی ماه خبر داد و گفت: ۸۱ نفر از ۲۴۳ اسامی بر روی ...
 • تفرقه‌افکنی بین شیعه و سنی شیطنت آمریکا و رژیم‌ غاصب صهیونیستی است‌‌    :   آیت‌الله غیاث‌الدین طه‌محمدی ‌ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه همدان ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی اظهار داشت: میلاد سراسر سعادت حضرت محمدمصطفی(ص) و امام جعفرصادق (ع) را باید ...
 • رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور از پروژه راه‌آهن همدان بازدید کرد    :   معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با هدف شتاب بخشی در اجرای طرح راه آهن همدان – تهران و بازدید از این پروژه به همدان سفر ...
 • همدان پنج سال دیگر میزبان جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان شد    :   معاون سیاسی و امنیتی استانداری همدان گفت: همدان برای پنج سال آینده میزبان جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان شد.محمدابراهیم الهی‌تبار در ستاد استانی بیست و ...
 • سفر معاون رئیس جمهور به همدان در هفته آینده / هیچ بهانه ای برای قطعی گاز پذیرفتنی نیست    :   استاندار همدان از سفر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی به استان خبر داد و گفت: قرار بود دکتر نوبخت پنجشنبه هفته گذشته به استان سفری ...
 • شهید «محمدحسین بشیری» به جمع شهدای مدافع حرم پیوست    :   فرمانده تیپ ۳۲ انصارالحسین(ع) همدان گفت: شهید «حسین بشیری» روز گذشته در منطقه حلب سوریه به جمع شهدای مدافع حرم پیوست.سردار مهدی فرجی با تأیید خبر شهادت شهید ...
 • سخنرانی رئیس‌جمهور در اجتماع مردم استان همدان:

  همدان، مرکز کهن‌ترین دولت و تاریخ تمدن در سرزمین ایران است

  سخنرانی رئیس‌جمهور دقایقی پیش در اجتماع مردم استان همدان آغاز شد

  به گزارش خبرگزاری جوانان منطقه قهاوند

  حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی دقایقی پیش در محل استادیوم قدس در اجتماع مردم استان همدان به ایراد سخنرانی پرداخت.
  مـهـم‌تـریـن مـحـور‌هـای سـخــنــرانــی رئــیــس‌جـمــهــور را در ادامـه می‌خـوانـیـد:

  همدان، همدان شور و نشاط و دلاوری، که از همه خیابان‌ها و کوچه‌های این شهر، مهر و محبت و صفا و برادری و اتحاد استشمام می‌شود.

  استقبال مردم به‌معنای قدردانی مردم از نظام اسلامی و خادمان کوچک خودشان در دولت تدبیر و امید است. همدان به‌عنوان مرکز کهن‌ترین دولت و تاریخ تمدن در سرزمین ایران عزیز ماست.

  همدان مرکز افتخار آفرینی برای ملت ایران است. همدان یعنی شهر برادری و اتحاد در میان همه اقوام رنگارنگ در سرزمین ایران. همدان شهر علم، عرفان و ایثار و دانش است و افتخار می‌کنم در هفته‌ای توانستم به محضر مردم همدان برسم که هم هفته همدان، روز همدان و روز بوعلی سیناست و هم هفته دولت و بالاتر شب میلاد مولای ما، حضرت ثامن‌الحجج(ع) است.

  اولین سخنرانی‌ام را ۵۰ سال پیش در شهر تویسرکان همدان، ایراد کردم. در خرداد سال ۱۳۴۴ یعنی بیش از ۵۰ سال گذشته، در مسجد جامع همدان سخنرانی داشتم. البته دلگیر نمی‌کنم که بعد از ۲ شب سخنرانی دستگیر شدم اما درعین حال خاطره خوش حضور مردم در شهر تویسرکان و در سال بعد، در شهر ملایر، از یاد نخواهم برد.

  مهربانی‌های مردم، انقلابی‌بودن و ایثار مردم، وفای این مردم به نهضت اسلامی را از ۵۰ سال پیش در این استان شاهد و گواه بودم. یکی از سخنرانی ‌های معروف من در سال ۵۶ در شهر نهاوند این استان بود.

  امروز ما به حمدالله بعد از ۲ سال از شروع افتخار آمیز، کار دولت تدبیر و امید که با رای ارزشمند شما مردم در ۲۴ خرداد سال ۹۲ آغاز شد، به حول قوه الهی به قدم‌های مهمی برای دستیابی به اهدافمان با همت شما مردم و با ایثار شما مردم، با مشارکت، حمایت مردم به آن دست یافته ایم.

  امروز بیش از هر زمان دیگر در سطح جهان، منطقه، غرب و شرق، چهره مردم فرهنگ‌دوست، صلح‌دوست، مقاوم و مستقیم  در مسیر اهل بیت (ع) به همه جهانیان معرفی شده است. امروز مردم می‌دانند ملت بزرگ و فرهنگ‌دوست و مقاومی در این سرزمین به‌نام ایرانیان دلاور زندگی می‌کنند.

  امروز به همت مردم و با تلاش دولت‌مردانی که منتخب شما هستند، چهره واقعی ایران،‌ به جهانیان معرفی شده است. امروز بعد از تلاش ۲۳ مذاکرهِ پیگیر توسط فرزندان انقلابی شما و دیپلمات‌های قهرمان، به نقطه‌ای رسیدیم که توانستیم سایه شوم جنگ را از سر مردم برداریم و امنیت واقعی را به این کشور بازگرداندیم.

  توانستیم قطع‌نامه‌های غلط، ظالمانه و ضدحقوق بشری را از همان مرکزی که صادر شده بود، توسط همان گروهی که صادر کرده بودند، در شورای امنیت سازمان ملل متحد، لغو کنیم.

  ما تحت حمایت‌های مقام معظم رهبری، ایستادگی مردم در طول ۱۲ سال و ایثار و فداکاری همه دست‌اندرکاران و به‌ویژه مذاکره‌کنندگان، امروز به این نقطه درخشان دست یافته‌ایم.

  امروز این قطعنامه همه کشور‌های مختلف را موظف می‌کند ایران در دستیابی به فناوری‌های بالاتر در زمینه هسته‌ای کمک کنند. این اقدام ملت ایران و این دستاورد ملت ایران جای افتخار دارد.

  کمتر دولتی در دنیاست که موفق شده باشد بدون آن‌که قطعنامه‌های ظالمانه را یک لحظه اجرا، ملغی و لغو کند و حق غنی‌سازی خود را نه تنها با شعار و پشت تریبون که از طریق قطعنامه سازمان ملل در تاریخ تثبیت کرده باشد.

  * به‌حول قوه الهی زنجیره‌های تحریم یکی بعد از دیگری خواهد گسست و مردم از همه حقوق اقتصادی و تجاری خود بهره‌مند خواهند شد. همچنین در ماه‌ها و سال‌های آینده ملت ما شاهد توسعه و حرکت شتابان پایدار به سمت پیشرفت واقعی خواهد بود.

  امروز دولت در شرایطی که هنوز تحریم باقی است، هم در زمینه اقتصادی و هم تورم و هم پایان‌دادن به رکود، در زمینه بهبود شرایط کسب و کار، به اهداف خود در حد ۲ سال تلاش، بیش از آن که از آغاز فکر می‌شد، دست یافته است.

  ما در ابتدا به مردم قول دادیم قدم به قدم نرخ تورم و تورم را کاهش خواهیم داد. براساس آماری که ۲ روز پیش مرکز آمار اعلام کرد تورم ۱۲ ماهه ما از ۱۴ درصد هم مقداری کاهش پیدا کرده و ۱۳٫۸ درصد شده است. ما کشور را از تورم بالای ۴۰ درصد به تورم ۱۳٫۸ درصد رساندیم، این به‌معنای ایستادگی و حمایت شما مردم از دولت خدمتگزارتان است.

  ما به مردم وعده دادیم که تمام ملت ایران را زیر پوشش بیمه قرار می‌دهیم در همین راستا، ۱۰ میلیون دفترچه بیمه جدید برای تحت پوشش قرار دادن همه ایرانیان صادر شد. این به‌‌معنای آن است که در زمینه سلامت، بهداشت و باری که روی دوش مردم است را روز به روز کاهش خواهیم داد.

  هزینه ۳۷ درصدی بهداشتی درمانی را که بر دوش مردم بود، به‌طور متوسط به زیر ۵ درصد کاهش دادیم و طرح تحول سلامت را به حول قوه الهی ادامه خواهیم داد.

  امسال محصول گندمی که از کشاورزان ایرانی خریداری کردیم به مرز ۸ میلیون تن رسیده است، این به معنای آن است که امسال نیازمندی‌ای که برای خرید گندم داریم، حدود ۱ میلیون تن خواهد بود. این به‌معنای رشد کشاورزی ما در زمینه‌های مختلف از جمله گندم است.

  * در زمینه صنعت، انرژی و در زمینه تمام بخش‌های اقتصادی و اجتماعی، ما رشد قابل ملاحظه‌ای داشتیم در شرایطی که قیمت نفتی که در سال‌های گذشته ۱۴۰ دلار در هر بشکه بود، امروز به قیمت ۴۰ دلار یعنی کمتر از یک سوم تنزل پیدا کرده است.

  * دولت با همت مردم ‌به‌تعهدات خود متعهد خواهد بود و راه توسعه کشور را پیش خواهد برد و حقوق مردم ایران در تمام زمینه‌ها نه هسته‌ای بلکه در تمام زمینه‌ها، به دست خواهیم آورد.

  امروز می‌بینید هیئت‌های مختلف از سراسر جهان به سمت تهران سرازیر شدند، در ماه‌های آینده، بعد از برداشتن تحریم، شاهد حرکت جدیدی در سراسر کشور، خواهید بود.
  دولت همانطور که در ۲ سال گذشته به عهد و پیمان خود با مردم وفادار بوده، در سال‌های پیشرو هم به عهد خود وفادار خواهند بود.

  امروز نیاز به وحدت و اتحاد داریم، هیچ‌کس از این کلام که “همه باید به قانون عمل کنند” دلخور نشود. هیچ‌‌کس، هیچ‌نهادی، در ایران بالاتر از قانون وجود ندارد، افتخار همه ماست که به قانون متعهد بوده و طبق این قانون متحد باشیم و خودمان را برای انتخابات پایان سال آماده کنیم. انشاءالله همه نهاد‌های کشور، دولت، شورای نگهبان، قوه قضائیه، نیروهای مسلح و مجلس دست به دست هم می‌دهند و انشاءالله شاهد انتخاباتی شکوهمند در ایران خواهیم بود.

  در مجموع در این سفر ۴۲ طرح و پروژه عمرانی برای استان همدان با اعتبار ۸۴۷ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است که همه این طرح‌ها در سال ۹۴ و ۹۵ به اتمام و بهره‌برداری خواهد رسید.

  .

  مطالب مرتبط :

  مطالبه مردم و رهبری از مسئولان تمرکز بر تولید و اشتغال است

  متن این پیام به شرح ذیل می باشد: باسمه تعالی "ویجزی الذین احسنوا بالحسنی" مدیریت افتخار بزرگی است که پروردگار متعال آن را بر عهده­ی کسانی قرار داده که با عمل خالصانه­ی خویش در مسیر خشنودی و رضایت مردم گام بر می­دارد. (امام خامنه­ ای)  برادر ارجمند جناب آقای حاج علیرضا غلامی به شکرانه­ ی توفیق و به پاسداشت همت وثیق حضرت­عالی در مدیریت صادقانه، خالصانه و متواضعانه که ... مطلب کامل

  حجت الاسلام و المسلمین ابراهیم قمری به عنوان سرپرست اداره آموزش و پرورش قهاوند منصوب شد

  در حکم  مصطفی خزاعی خطاب به قمری آمده است: نظر به مراتب تعهد، شایستگی و تجربیات ارزشمند جناب عالی در امور آموزش و پرورش به موجب این ابلاغ به عنوان سرپرست آموزش و پرورش منطقه‌ قهاوند منصوب می شوید .    امید است با توکل و استعانت از خداوند متعال و پیروی از رهنمود های مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، سیاست های رییس جمهور محترم در دولت تدبیر و امید و مقام ... مطلب کامل

  علیرضا غلامی به عنوان مدیر آموزش و پرورش نهاوند منصوب شد

  در حکم مصطفی خزاعی خطاب به غلامی آمده است:    نظر به مراتب تعهد، شایستگی و تجربیات ارزشمند جناب‌عالی در امور آموزش و پرورش به موجب این ابلاغ  به عنوان مدير آموزش و پرورش  شهرستان نهاوند منصوب می شوید .    امید است با توکل و استعانت از خداوند متعال و پیروی از رهنمود های مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، سیاست های رییس جمهور محترم در دولت تدبیر و امید ... مطلب کامل

  راهپیمایی باشکوه یوم ا… ۲۲ بهمن در قهاوند برگزار شد

  مردم منطقه قهاوند با شرکت در این راهپیمایی یاد و خاطره تلاش ها و فداکاری ها برای سرنگونی نظام شاهنشاهی و پیروزی انقلاب اسلامی در سال ۱۳۵۷ را گرامی داشتند. مردم شهید پرور منطقه قهاوند بار دیگر با مشت های محکم خویش بر دهان گزافه گویان و فتنه گران زدند تا ثابت نمایند علیرغم تمامی سرمایه گذاری استکبار به انحاء مختلف و علیرغم تحریمها و مشکلات همچنان بر عشق ... مطلب کامل

  طرح بهسازی در روستای خیرآباد و عبدالرحیم افتتاح شد

  فرماندار شهرستان همدان در حاشيه افتتاح اين پروژه اظهار کرد: همزمان با سي و نهمين فجر انقلاب102 طرح خدماتي و عمراني با اعتبار 108 ميليارد تومان به بهره برداري مي رسد. علي تعالي با بيان اينکه رويکرد اصلي در بهره‌برداري از پروژه‌هاي عمراني در روستاها، ثابت نگهداشتن مهاجرت از روستاها به شهرها است،‌خاطرنشان کرد: سياست کلي شوراي برنامه‌ريزي شهرستان همدان در سال آينده افتتاح طرح‌هاي خوب و ... مطلب کامل

  زنگ انقلاب در مدارس منطقه قهاوند نواخته شد

  مراسم  نواخته شدن زنگ انقلاب اسلامی ایران صبح امروز با حضور بخشدار بخش شراء ، مسئولین نظامی و انتظامی،  جمعی از مسئولین  و فرهنگیان در مسجد صاحب الزمان روستای دشته قهاوند برگزار شد . حجت الاسلام و المسلمین ابراهیم قمری، معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش قهاوند، ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام شهادت حضرت زهرا (س) و گرامی داشت ایام الله دهه فجر عنوان کرد:با استناد به آیه ... مطلب کامل

  زنگ انقلاب در مدارس منطقه قهاوند نواخته شد

  خانه قرآن شهری چهارده معصوم(ع) قهاوند، برای تحقق هر چه بیشتر اهداف خود، در جهت ترویج فرهنگ قرآنی و تبلیغ فعالیتهای علمی قرآنی، وبسایتی با محتوای فرهنگی -مذهبی ایجاد کرد. گفتنی است این پایگاه اینترنتی با تلاش جوانان منطقه قهاوند ایجاد شده است و منعکس کننده ی فعالیتهای قرآنی در سطح منطقه قهاوند خواهد بود. برای مشاهده پایگاه اطلاع رسانی خانه قرآن شهری چهارده معصوم(ع) قهاوند به نشانی www.Quran1404.ir مراجعه فرمایید. مطلب کامل

  مراسم معنوی جشن تکلیف دانش آموزان پسر منطقه قهاوند برگزار شد

  همزمان با میلاد با سعادت عقیلیه بنی هاشم حضرت زینب کبری (س) جشن تکلیف دانش آموزان پسر در محل حسینیه ی سید الشهدا(ع) قهاوند برگزار شد. این مراسم باشکوه ومعنوی با حضور مسئولین شهر و 170 دانش آموز پسر در حسینیه ی شهر قهاوند برگزار شد، حضرت حجت الاسلام فاضلیان رییس شورا هماهنگی تبلیغات اسلامی و علیرضا غلامی رییس آموزش و پرورش قهاوند سخنران این جلسه بودند، ... مطلب کامل

  ستاد بزرگداشت دهه فجر در اداره آموزش و پرورش قهاوند تشکیل شد

  ستاد بزرگداشت دهه فجر آموزش و پرورش قهاوند با حضور بخشدار شراء ، رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه قهاوند، شورای معاونین ،  نمایندگان مدیران مدارس ، روسای ادارات و نماینده ی شوراها تشکیل شد. مولایی نیا ، بخشدار بخش شراء ، در این جلسه در رابطه با اهمیت تشکیل شورا ها و نقش آنان در منطقه و لزوم همکاری بیشتر نهاد ها و ادارات مطالبی را بیان کرد. علیرضا ... مطلب کامل

  همایش پیشگیری از آسیب های اجتماعی قهاوند برگزار شد

  همایش پیشگیری از  آسیب اجتماعی قهاوند با حضور بیش از 300 نفر دانش آموز دختر و دانش پژوه  و روسای ادارات  و نهادهای منطقه در سالن شهید پور میدانی شهر قهاوند برگزار شد. گلستانی ، معاون  پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان همدان ، در سخنانی با اشاره مضرات به فضای مجازی و ماهواره که مبدا و منشا دوری اعضای خانواده و نهایتا طلاق عاطفی می باشد گفت: شما دختران ... مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به «خبرگزاری جوانا منطقه قهاوند» است و هرگونه بهره برداری از مطالب و تصاویر آن با ذکر منبع، آزاد است.

  Ghahavand Youngs News Agency

  Ghahavand Young Jurnalist

  info@javana.ir

  2016

  تمام حقوق این سایت برای © 2018 خبرگزاری جوانان قهاوند. محفوظ است.