• ۸۱ نیرو جذب آموزش و پرورش استان همدان می‌شوند    :   رئیس هسته گزینش اداره کل آموزش و پرورش همدان از شروع مصاحبه جذب و استخدامی از ۱۹ دی ماه خبر داد و گفت: ۸۱ نفر از ۲۴۳ اسامی بر روی ...
 • تفرقه‌افکنی بین شیعه و سنی شیطنت آمریکا و رژیم‌ غاصب صهیونیستی است‌‌    :   آیت‌الله غیاث‌الدین طه‌محمدی ‌ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه همدان ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی اظهار داشت: میلاد سراسر سعادت حضرت محمدمصطفی(ص) و امام جعفرصادق (ع) را باید ...
 • رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور از پروژه راه‌آهن همدان بازدید کرد    :   معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با هدف شتاب بخشی در اجرای طرح راه آهن همدان – تهران و بازدید از این پروژه به همدان سفر ...
 • همدان پنج سال دیگر میزبان جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان شد    :   معاون سیاسی و امنیتی استانداری همدان گفت: همدان برای پنج سال آینده میزبان جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان شد.محمدابراهیم الهی‌تبار در ستاد استانی بیست و ...
 • سفر معاون رئیس جمهور به همدان در هفته آینده / هیچ بهانه ای برای قطعی گاز پذیرفتنی نیست    :   استاندار همدان از سفر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی به استان خبر داد و گفت: قرار بود دکتر نوبخت پنجشنبه هفته گذشته به استان سفری ...
 • شهید «محمدحسین بشیری» به جمع شهدای مدافع حرم پیوست    :   فرمانده تیپ ۳۲ انصارالحسین(ع) همدان گفت: شهید «حسین بشیری» روز گذشته در منطقه حلب سوریه به جمع شهدای مدافع حرم پیوست.سردار مهدی فرجی با تأیید خبر شهادت شهید ...
 • سخنرانی رئیس‌جمهور در اجتماع مردم استان همدان:

  همدان، مرکز کهن‌ترین دولت و تاریخ تمدن در سرزمین ایران است

  سخنرانی رئیس‌جمهور دقایقی پیش در اجتماع مردم استان همدان آغاز شد

  به گزارش خبرگزاری جوانان منطقه قهاوند

  حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی دقایقی پیش در محل استادیوم قدس در اجتماع مردم استان همدان به ایراد سخنرانی پرداخت.
  مـهـم‌تـریـن مـحـور‌هـای سـخــنــرانــی رئــیــس‌جـمــهــور را در ادامـه می‌خـوانـیـد:

  همدان، همدان شور و نشاط و دلاوری، که از همه خیابان‌ها و کوچه‌های این شهر، مهر و محبت و صفا و برادری و اتحاد استشمام می‌شود.

  استقبال مردم به‌معنای قدردانی مردم از نظام اسلامی و خادمان کوچک خودشان در دولت تدبیر و امید است. همدان به‌عنوان مرکز کهن‌ترین دولت و تاریخ تمدن در سرزمین ایران عزیز ماست.

  همدان مرکز افتخار آفرینی برای ملت ایران است. همدان یعنی شهر برادری و اتحاد در میان همه اقوام رنگارنگ در سرزمین ایران. همدان شهر علم، عرفان و ایثار و دانش است و افتخار می‌کنم در هفته‌ای توانستم به محضر مردم همدان برسم که هم هفته همدان، روز همدان و روز بوعلی سیناست و هم هفته دولت و بالاتر شب میلاد مولای ما، حضرت ثامن‌الحجج(ع) است.

  اولین سخنرانی‌ام را ۵۰ سال پیش در شهر تویسرکان همدان، ایراد کردم. در خرداد سال ۱۳۴۴ یعنی بیش از ۵۰ سال گذشته، در مسجد جامع همدان سخنرانی داشتم. البته دلگیر نمی‌کنم که بعد از ۲ شب سخنرانی دستگیر شدم اما درعین حال خاطره خوش حضور مردم در شهر تویسرکان و در سال بعد، در شهر ملایر، از یاد نخواهم برد.

  مهربانی‌های مردم، انقلابی‌بودن و ایثار مردم، وفای این مردم به نهضت اسلامی را از ۵۰ سال پیش در این استان شاهد و گواه بودم. یکی از سخنرانی ‌های معروف من در سال ۵۶ در شهر نهاوند این استان بود.

  امروز ما به حمدالله بعد از ۲ سال از شروع افتخار آمیز، کار دولت تدبیر و امید که با رای ارزشمند شما مردم در ۲۴ خرداد سال ۹۲ آغاز شد، به حول قوه الهی به قدم‌های مهمی برای دستیابی به اهدافمان با همت شما مردم و با ایثار شما مردم، با مشارکت، حمایت مردم به آن دست یافته ایم.

  امروز بیش از هر زمان دیگر در سطح جهان، منطقه، غرب و شرق، چهره مردم فرهنگ‌دوست، صلح‌دوست، مقاوم و مستقیم  در مسیر اهل بیت (ع) به همه جهانیان معرفی شده است. امروز مردم می‌دانند ملت بزرگ و فرهنگ‌دوست و مقاومی در این سرزمین به‌نام ایرانیان دلاور زندگی می‌کنند.

  امروز به همت مردم و با تلاش دولت‌مردانی که منتخب شما هستند، چهره واقعی ایران،‌ به جهانیان معرفی شده است. امروز بعد از تلاش ۲۳ مذاکرهِ پیگیر توسط فرزندان انقلابی شما و دیپلمات‌های قهرمان، به نقطه‌ای رسیدیم که توانستیم سایه شوم جنگ را از سر مردم برداریم و امنیت واقعی را به این کشور بازگرداندیم.

  توانستیم قطع‌نامه‌های غلط، ظالمانه و ضدحقوق بشری را از همان مرکزی که صادر شده بود، توسط همان گروهی که صادر کرده بودند، در شورای امنیت سازمان ملل متحد، لغو کنیم.

  ما تحت حمایت‌های مقام معظم رهبری، ایستادگی مردم در طول ۱۲ سال و ایثار و فداکاری همه دست‌اندرکاران و به‌ویژه مذاکره‌کنندگان، امروز به این نقطه درخشان دست یافته‌ایم.

  امروز این قطعنامه همه کشور‌های مختلف را موظف می‌کند ایران در دستیابی به فناوری‌های بالاتر در زمینه هسته‌ای کمک کنند. این اقدام ملت ایران و این دستاورد ملت ایران جای افتخار دارد.

  کمتر دولتی در دنیاست که موفق شده باشد بدون آن‌که قطعنامه‌های ظالمانه را یک لحظه اجرا، ملغی و لغو کند و حق غنی‌سازی خود را نه تنها با شعار و پشت تریبون که از طریق قطعنامه سازمان ملل در تاریخ تثبیت کرده باشد.

  * به‌حول قوه الهی زنجیره‌های تحریم یکی بعد از دیگری خواهد گسست و مردم از همه حقوق اقتصادی و تجاری خود بهره‌مند خواهند شد. همچنین در ماه‌ها و سال‌های آینده ملت ما شاهد توسعه و حرکت شتابان پایدار به سمت پیشرفت واقعی خواهد بود.

  امروز دولت در شرایطی که هنوز تحریم باقی است، هم در زمینه اقتصادی و هم تورم و هم پایان‌دادن به رکود، در زمینه بهبود شرایط کسب و کار، به اهداف خود در حد ۲ سال تلاش، بیش از آن که از آغاز فکر می‌شد، دست یافته است.

  ما در ابتدا به مردم قول دادیم قدم به قدم نرخ تورم و تورم را کاهش خواهیم داد. براساس آماری که ۲ روز پیش مرکز آمار اعلام کرد تورم ۱۲ ماهه ما از ۱۴ درصد هم مقداری کاهش پیدا کرده و ۱۳٫۸ درصد شده است. ما کشور را از تورم بالای ۴۰ درصد به تورم ۱۳٫۸ درصد رساندیم، این به‌معنای ایستادگی و حمایت شما مردم از دولت خدمتگزارتان است.

  ما به مردم وعده دادیم که تمام ملت ایران را زیر پوشش بیمه قرار می‌دهیم در همین راستا، ۱۰ میلیون دفترچه بیمه جدید برای تحت پوشش قرار دادن همه ایرانیان صادر شد. این به‌‌معنای آن است که در زمینه سلامت، بهداشت و باری که روی دوش مردم است را روز به روز کاهش خواهیم داد.

  هزینه ۳۷ درصدی بهداشتی درمانی را که بر دوش مردم بود، به‌طور متوسط به زیر ۵ درصد کاهش دادیم و طرح تحول سلامت را به حول قوه الهی ادامه خواهیم داد.

  امسال محصول گندمی که از کشاورزان ایرانی خریداری کردیم به مرز ۸ میلیون تن رسیده است، این به معنای آن است که امسال نیازمندی‌ای که برای خرید گندم داریم، حدود ۱ میلیون تن خواهد بود. این به‌معنای رشد کشاورزی ما در زمینه‌های مختلف از جمله گندم است.

  * در زمینه صنعت، انرژی و در زمینه تمام بخش‌های اقتصادی و اجتماعی، ما رشد قابل ملاحظه‌ای داشتیم در شرایطی که قیمت نفتی که در سال‌های گذشته ۱۴۰ دلار در هر بشکه بود، امروز به قیمت ۴۰ دلار یعنی کمتر از یک سوم تنزل پیدا کرده است.

  * دولت با همت مردم ‌به‌تعهدات خود متعهد خواهد بود و راه توسعه کشور را پیش خواهد برد و حقوق مردم ایران در تمام زمینه‌ها نه هسته‌ای بلکه در تمام زمینه‌ها، به دست خواهیم آورد.

  امروز می‌بینید هیئت‌های مختلف از سراسر جهان به سمت تهران سرازیر شدند، در ماه‌های آینده، بعد از برداشتن تحریم، شاهد حرکت جدیدی در سراسر کشور، خواهید بود.
  دولت همانطور که در ۲ سال گذشته به عهد و پیمان خود با مردم وفادار بوده، در سال‌های پیشرو هم به عهد خود وفادار خواهند بود.

  امروز نیاز به وحدت و اتحاد داریم، هیچ‌کس از این کلام که “همه باید به قانون عمل کنند” دلخور نشود. هیچ‌‌کس، هیچ‌نهادی، در ایران بالاتر از قانون وجود ندارد، افتخار همه ماست که به قانون متعهد بوده و طبق این قانون متحد باشیم و خودمان را برای انتخابات پایان سال آماده کنیم. انشاءالله همه نهاد‌های کشور، دولت، شورای نگهبان، قوه قضائیه، نیروهای مسلح و مجلس دست به دست هم می‌دهند و انشاءالله شاهد انتخاباتی شکوهمند در ایران خواهیم بود.

  در مجموع در این سفر ۴۲ طرح و پروژه عمرانی برای استان همدان با اعتبار ۸۴۷ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است که همه این طرح‌ها در سال ۹۴ و ۹۵ به اتمام و بهره‌برداری خواهد رسید.

  .

  مطالب مرتبط :

  روستای هیزج به عنوان روستای هدف گردشگری در بخش شراء معرفی شد

  علیرضا غلامی با اعلام این خبر، اظهار کرد: جشنواره روش های برتر تدریس درس تربیت بدنی رویدادی است آموزشی- مدیریتی که طی آن معلمین تربیت بدنی به ارائه روش های برتر الگوی تدریس، به منظور کیفیت بخشی ساعت درس تربیت بدنی پرداخته و تدریس خود را در معرض مقایسه، قضاوت و ارزیابی قرار می دهند. غلامی افزود: با عنایت به اهمیت این جشنواره، پس از برگزاری مرحله منطقه‌ای و استانی آذر مختاری یکی از ... مطلب کامل

  روستای هیزج به عنوان روستای هدف گردشگری در بخش شراء معرفی شد

  سیدناصر محمودی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران، با تبریک آغاز دولت دوازدهم، اظهار کرد: در مجموعه وزارت اقتصاد در رأس دو وزیر عملگرا و مدبر وجود داشته است؛ تاکنون طیب‌نیا اقدامات شایسته‌ای را در وزارت انجام داده و کرباسیان ادامه امور را پیگیر است. وی با بیان اینکه به عنوان اقتصاد و دارایی در دو بخش ساختاری و سازمانی درون‌سازمانی و برون‌سازمانی به عنوان دستگاه ناظر مأموریت ... مطلب کامل

  کشف جسد یک مرد ۳۶ ساله در حوالی یکی از روستاهای قهاوند

  سرهنگ رضا زارعی روز یکشنبه در گفت و گویی اختصاصی افزود: اهالی یکی از روستاهای قهاوند در تماسی با مرکز فوریت های پلیس 110 موضوع وجود یک جسد در زیر پل را اطلاع می دهند. وی اضافه کرد: پس از حضور عوامل پلیس در محل مورد نظر مشخص می شود جسد فردی حدود 36 ساله که فاقد مدارک هویتی است در این مکان رها شده است. وی بیان کرد: تیم ویژه بررسی صحنه ... مطلب کامل

  کشف جسد یک مرد ۳۶ ساله در حوالی یکی از روستاهای قهاوند

  به نقل از جهادپرس؛ احمد عبدالهی در گفتگویی اختصاصی از ابقای شهردار  شهر قهاوند با پنج رای موافق اعضای شورا خبر داد. وی گفت : پس از بحث و بررسی از بین چند نامزد تصدی پست شهرداری قهاوند اعضای شورای پنجم این شهر جناب آقای حاج محمد رستگار شهردار فعلی قهاوند  را در پست خود ابقا کردند. احمد عبدالهی اظهار داشت:در نخستین جلسه رسمی پنجمین دوره شورای شهر  اعضا شورا با همدلی و ... مطلب کامل

  کشف جسد یک مرد ۳۶ ساله در حوالی یکی از روستاهای قهاوند

  علی تعالی در نخستین روز هفته دولت، هنگام افتتاح پروژه پارک روستای یسرلو بخش شراء با بیان اینکه پس از انقلاب همه دولت‌ها در راستای ساماندهی زیرساخت‌ها اقدامات خوبی انجام داده‌اند، تصریح کرد: درآمدزایی روستاییان یکی از مباحث مهمی است که باید با اشتغال‌زایی به پایداری برسد. وی از اختصاص 15 میلیون تومان اعتبار برای ساخت مسجد این روستا خبرداد و افزود: 10 میلیون تومان از سوی نمایندگان مجلس ... مطلب کامل

  کلنگ استخر سرپوشیده شهر قهاوند به زمین زده شد

  همزمان با آغاز هفته دولت، با حضور مسئولان استان همدان کلنگ ساخت نخستین استخر شهر قهاوند بر زمین زده شد. این مراسم با حضور نمایندگان مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی، مدیرکل ورزش و جوانان استان، نمایندگان فرمانداری همدان و مسئولان شهر قهاوند برگزار شد. در ابتدا رسول منعم، مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان ضمن گرامیداشت هفته دولت، از حمایت‌های مدیریت ارشد استان و نمایندگان مردم همدان و قهاوند ... مطلب کامل

  کلنگ استخر سرپوشیده شهر قهاوند به زمین زده شد

  مسعود عباسی بعدازظهر سه شنبه در جمع مربیان قرانی گفت: کانون قرآن شهرستان همدان در راستای ترویج و تبلیغ آموزه‌های دینی و قرآنی با همکاری معاونت فرهنگی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان همدان نسبت به برگزاری کلاسهای حفظ و روخوانی قرآن‌کریم ویژه مددجویان تحت پوشش امداد اقدام کرده است. وی عنوان کرد: اعزام مربیان خبره و دانامند به مناطق محروم شهری و روستایی از دیگر اقدامات مؤثر در این راستا است. عباسی ... مطلب کامل

  کلنگ استخر سرپوشیده شهر قهاوند به زمین زده شد

  ذبیح‌الله عواطف‌ذبیحی با اشاره به برگزاری مانور مدیریت بحران در شهرستان قهاوند اظهار داشت: این مانور با هدف ساماندهی شبکه‌های فشار متوسط هوایی از جمله کاورینگ و تعویض مقرهای معیوب، آچارکشی و اصلاح جنپر و برکناری پایه‌های فرسوده به منظور پیشگیری از حوادث غیر مترقبه که در مسیر تاسیسات از مشترکان صنعتی، کشاورزی و خانگی قرار داشتند، انجام شد. وی افزود: مانور عملیاتی برق در قهاوند با حضور ۱۰ ... مطلب کامل

  معیشت مردم، تعامل گسترده با دنیا و ایستادگی مقابل سلطه‌طلبان

  حضرت آیت الله خامنه‌ای در این حکم، انتخابات پر شور و رأی بالای شخصیتِ منتخب را نشانه تحکیم جمهوریت نظام خواندند و با تأکید بر اجرای برنامه اقتصاد مقاومتی، به رئیس‌جمهور توصیه کردند: همت خود را متوجه استقرار عدالت، و جانبداری از محرومان مستضعف، و اجرای احکام اسلام ناب، و تقویت وحدت و عزّت ملّی، و توجه به توانمندیها و ظرفیتهای عظیم کشور، و صراحت در بزرگداشت ارزشها و مبانی ... مطلب کامل

  معیشت مردم، تعامل گسترده با دنیا و ایستادگی مقابل سلطه‌طلبان

  علیرضا غلامی با اعلام این خبر گفت: با آغاز جشنواره تجارب برتر تربیتی و ارسال نامه و دستورالعمل به مدارس منطقه قهاوند ، 25 نفر از همکاران با ارسال مقاله و تجارب در این جشنواره شرکت نمودند که پس از داوری  شش نفر از همکاران به مرحله استانی این جشنواره راه پیدا کردند. غلامی با اشاره به تقویت بنیه علمی همکاران و لزوم ترغیب آنان برای بروز رسانی اطلاعات ... مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به «خبرگزاری جوانا منطقه قهاوند» است و هرگونه بهره برداری از مطالب و تصاویر آن با ذکر منبع، آزاد است.

  Ghahavand Youngs News Agency

  Ghahavand Young Jurnalist

  info@javana.ir

  2016

  تمام حقوق این سایت برای © 2017 خبرگزاری جوانان قهاوند. محفوظ است.