مشارکت 71 درصدي مردم شهرستان همدان در انتخابات - پایگاه خبری قهاوند جوان
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۳۰ مهر - ۱۳۹۷  
true
true
مشارکت ۷۱ درصدی مردم شهرستان همدان در انتخابات

فرماندار همدان گفت: مردم این شهرستان در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای شهر و روستا ۷۱ درصد مشارکت داشتند.

علی تعالی افزود: مشارکت مردم در انتخابات ریاست جمهوری در دور قبل در این شهرستان ۵۷ درصد بوده است که شاهد افزایش ۱۴ درصدی مشارکت مردم نسبت به دور قبل هستیم.

وی با بیان اینکه بیشترین مشارکت در این شهرستان در گروه سنی بین ۲۶ تا ۳۵ سال ثبت شده است ادامه داد: زنان با ۵۳ درصد بیشتر از مردان در این دوره از انتخابات مشارکت داشتند.

فرماندار همدان با بیان اینکه هیچ گونه کمبود تعرفه در انتخابات ۲۹ اردیبهشت ماه در این شهرستان نداشتیم ادامه داد: ۶۱۵ هزار تعرفه تحویلی به شهرستان بود که بین شعب اخذ رای با توجه به میزان آراء آخرین انتخابات برگزارشده توزیع شد و  ۲۷۱ هزار تعرفه اضافی باقی مانده است.

تعالی افزود: فرمانداری شهرستان همدان ۱۰ نماینده ویژه فرماندار داشت که بین شعب اخذ رای تقسیم شدند و در طول روز این نمایندگان با شعب اخذ رای برای رسیدگی به مشکلات احتمالی در ارتباط بودند که بررسی تعداد تعرفه ها با توجه به ساعات اخذ رای نیز در دستور کار آنها بود.

فرماندار شهرستان همدان در ادامه با بیان اینکه در این شهرستان ۲۹۵ شعبه اخذ رای در روز انتخابات فعال بود گفت: از این تعداد ۱۹۲ شعبه در شهر همدان، ۲ شعبه در شهر قهاوند،۵شعبه در شهر جورقان و چهار شعبه در شهر مریانج آرای مردم را جمع آوری کرد.

تعالی با بیان اینکه در شهر همدان  ۱۴ شعبه سیار پیش بینی شده بود ادامه داد:۶۳ شعبه اخذ رای در روستاهای بخش مرکزی و  ۲۹ شعبه در روستاهای بخش شرا فعال بود.

وی یادآور شد : شهرستان همدان بر اساس سرشماری سال ۹۵ ، ۶۷۶ هزار و ۱۰۱ نفر جمعیت دارد که از این تعداد ۴۸۴ هزار و ۱۸۱ نفر واجد شرایط رای دادن بودند.

فرماندار همدان افزود : کار شمارش و تجمیع آراء انتخابات ریاست جمهوری در شهرستان همدان تا ظهر روز شنبه ۳۰ اردیبهشت بطول انجامید که در نتیجه آن آقای حسن روحانی با ۱۷۰ هزار و ۷۰۰ رای حائز بیشترین آراء و آقایان سید ابراهیم رئیسی،سید مصطفی میرسلیم و سید مصطفی هاشمی طبا به ترتیب دارای  ۱۵۶هزارو ۳۷۹ رای،۵هزار و ۵۷۷ رای و ۲هزار و ۲۱۱ رای بودند.

تعالی با اشاره به تعداد ۲۶۳ داوطلب شورای شهر همدان در این دوره از انتخابات تصریح کرد : چاپ نام داوطلبان بر اساس حروف الفبا در صورتجلسات نهایی و شماره گذاری چوب خطها در فرمهای مخصوص شمارش آراء از جمله تدابیری بود که در جهت افزایش دقت و تسهیل در شمارش آراء پیش بینی شده بود.

وی در پایان افزود : شمارش وتجمیع آراء شورای شهر همدان تا ساعت ۲۲ روز شنبه ۳۰ اردیبهشت بطول انجامید و نتایج قطعی آن بلافاصله از طریق پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری منتشر شد.

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true