مشروح خطبه های این هفته نماز جمعه شهر همدان - پایگاه خبری قهاوند جوان
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۱۱ آذر - ۱۴۰۱  
true
true
مشروح خطبه های این هفته نماز جمعه شهر همدان

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر همدان با بیان اینکه ملت ایران تمام قد در برابر آمریکا می ایستد، گفت: همه ابرقدرت ها از جمله آمریکا منفورترین حکومت های روی زمین هستند.
آیت الله غیاث الدین طه محمدی در نماز عبادی سیاسی جمعه همدان ضمن دعوت خود و نمازگزاران به تقوای الهی و راستین که از بینش صحیح دینی سرچشمه گرفته است، افزود: تقوای الهی همه را از گرفتاری ها نجات می دهد و به سعادت ابدی هدایت می کند. وی با بیان اینکه اسلام عرب ها توسط جهانیان ترد شده است و اکنون حکام عرب ذلیل شده اند، اظهارداشت: اکنون همه به اسلام ناب محمدی گرایش پیدا کرده اند.
امام جمعه شهر همدان ادامه داد: رهبران آل سعود برای حمله به یمن از پاکستان کمک خواسته و در این راستا موفق نشده و از قبایل عرب کمک گرفته چرا که خود توانایی نظامی زیادی ندارد.
آیت الله محمدی همچنین با اشاره به جنایت های رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین ابراز داشت : اسرائیل ۶۷ سال به روش های مختلف جنایت های هولناکی را علیه مردم مظلوم فلسطین انجام می دهد که نتیجه آن چیزی جز آوارگی، یتیمی، اسیری و شکنجه نبوده است. وی در ادامه با تاکید براینکه برخی افراد در داخل کشور به صورت جناحی عمل کنند، ابراز داشت: هرچه به انتخابات نزدیک می شویم سم پاشی ها و جناح بازی های این گونه افراد بیشتر می شود.
آیت الله محمدی با بیان اینکه این گونه افراد معترضند چرا تریبون در اختیار ما قرار نمی دهید، گفت: با قرار دادن تریبون دراختیار آنان، این افراد نظام را زیر سئوال می برند و درحالی که منفورترین نظام حکومتی در دنیا آمریکاست برخی از همین افراد سنگ آمریکا را بر سینه می زنند و از آن جانب داری می کنند. وی افزود: مردم ایران صدها هزار شهید به انقلاب تقدیم نکرده اند که برخی با حرف های بی پایه و اساس آرامش جامعه را بر هم بزنند لذا در این راستا دانشجویان و دانشگاهیان باید هوشیارانه عمل کنند.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر همدان با بیان اینکه در سالی که مقام معظم رهبری به نام دولت و ملت، همدلی و همزبانی عنوان کرده اند باید همدلی ها و همزبانی ها بیشتر باشد، اظهار داشت : این گونه رفتارهای و کردارها به ضرر مردم ایران است.
آیت الله محمدی در ادامه به عید مبعث اشاره کرد و ابراز داشت: مبعث در ادبیات عرب به معنی خیزش و برخاستن است اما هنوز عظمت مبعث پیامبر برای ما آنچنان که باید جا نیفتاده است. وی با تاکید براینکه با برگزیده شدن حضرت محمد (ص) به پیامبری لطف الهی شامل حال همه مردم شد، عنوان کرد: پیامبر اکرم درمان همه دردهای جهان بشیریت است.
امام جمعه شهرهمدان گفت: از میان ۱۲۴ هزار پیامبری که خداوند برای هدایت انسان فرستاده است رسول اکرم (ص) بیشترین رنج ها را متحمل شده و ارتباطی که پیغمبر با خداوند دارد هیچ یک از پیامبران اولوالعظم ندارند.

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد