پایتخت تاریخ و تمدن ایران، يكپارچه آماده استقبال از بهار - پایگاه خبری قهاوند جوان
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۲۸ اسفند - ۱۳۹۷  
true
true
پایتخت تاریخ و تمدن ایران، یکپارچه آماده استقبال از بهار

به نقل از صبح الوند ، مجید درویشی سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری همدان گفت: طرح استقبال از بهار با پیگیری حوزه خدمات شهری شهرداری همدان از ۱۵ اسفندماه کار خود را آغاز کرده است و خدمات این طرح تا ۱۵ فروردین ادامه خواهد داشت.

وی اظهار کرد: با توجه به همزمانی آغاز سال جدید و ایام شهادت حضرت زهرا(س) و لزوم توجه به جایگاه والای خاندان عصمت و طهارت(ع) تمام تلاش خود را به کار بسته‌ایم تا از یک سو حرمت این ایام مقدس حفظ شود و از سوی دیگر خدمات رسانی به شهروندان و میهمانان نوروزی در آستانه سال نو بدون کوچکترین وقفه انجام شود.

سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری همدان افزود: انجام اقداماتی در سطح شهر به منظور پاکیزه‌سازی، زیباسازی، ایمن‌سازی، تلطیف روحیه شهروندان و… در آغاز سال نو، ارائه خدمات بهینه به شهروندان در زمینه‌های خدمات شهری با ترغیب پیمانکاران و مجریان از جمله اهداف این طرح است.

وی با اشاره به وظایف سازمان زیباسازی در ستاد طرح استقبال از بهار گفت: نصب نمادهای نوروزی در میادین شهر، امحای دیوارنویسی در ورودی‌های شهر و خیابان‌های اصلی، رنگ‌آمیزی مبلمان شهری، یادمان‌ها و مجسمه‌های شهری موجود در سطح چهار منطقه، نصب تابلوهای راهنمای مسیر و تابلوهای سر کوچه جهت راهنمایی بهتر مسافران نوروزی و گردشگران، نصب لوازم بازی کودکان در پارک‌های مردم و ارم، اجرای کفپوش وسایل بازی موجود در سطح شهر، اجرای نورپردازی تعدادی از مساجد، پل‌ها و میادین سطح شهر از جمله اقدامات است.

درویشی اظهار کرد: سازمان میادین میوه و تره‌بار برنامه استقرار غرفه‌های توزیع سبزه و ماهی قرمز در نقاطی از سطح شهر، عرضه مایحتاج شهروندان با تخفیف ۵ تا ۱۵ درصد در بازارچه‌های محلی (لاله، گلچهره و سینا)، جانمایی و استقرار چادر و داربست جهت عرضه مستقیم میوه ویژه ایام نوروز در سطح شهر، توزیع میوه نوروزی در کانکس‌ها و بازارچه‌های تحت نظارت سازمان را برعهده دارد.

سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری همدان افزود: در راستای طرح استقبال از بهار و لزوم زیباسازی معابر شهری، در فضایی بالغ بر ۳۰۰ هزار مترمربع گل‌های فصلی با تنوع گونه ای شامل شب بو، پامچال، همیشه بهار، لاله، بنفشه و نهال‌های اقاقیا، چنار، افرا، توت کاکوزا و… در ظرفیتی حدود ۵/۳ میلیون قطعه گل در حال کاشت است.

وی گفت: طبق برنامه زمان‌بندی از اوایل اسفند ماه بستر سازی محل‌های کاشت شروع شد و توزیع و کاشت گل تا پایان سال به اتمام خواهد رسید.

درویشی خواستار توجه بیش از پیش شهروندان فهیم از عبور بر روی چمن ها و باغچه‌های گل شد و اظهار کرد: تخریب فضای سبز و صرف هزینه‌های مجدد بسیار بالاست که از عموم شهروندان درخواست می کنیم خادمان خود را در شهرداری در راستای حفظ و توسعه فضای سبز یاری نمایند.

سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری همدان با توجه به در پیش بودن چهارشنبه آخر سال و خسارات احتمالی افزود: درخواست ما از شهروندان فهیم همدانی این است که با آگاهی و رعایت هشدارهای ایمنی به گونه‌ای رفتار کنند که به خود آنها و دیگران و همچنین تأسیسات شهری، معابر، آسفالت، درختان و… آسیب نزنند، چرا که تمامی اینها از جمله مواهب الهی و اموال عمومی هستند که تمام شهروندان باید در حفظ و نگهداری آنها کوشا باشند.

وی گفت: طبق هماهنگی‌های به عمل آمده با واحد فضای سبز مناطق، جمع‌آوری همه برگ‌های سوزنی خشک، سرشاخه ها و سایر موارد قابل اشتعال مورد تأکید قرار گرفته و از روز قبل از چهارشنبه آخر سال نیروهای نگهبان و کارگری پیمانکاران به صورت آماده باش در محل‌های آسیب پذیر حضور خواهند داشت.

درویشی اظهار کرد: در سال‌های اخیر با برنامه‌های آموزشی و اطلاع‌رسانی مناسبی که صورت گرفته خسارات به فضای سبز در شب چهارشنبه آخر سال به طور چشمگیری کاهش یافته است که امیدواریم در سال جاری نیز این موضوع مورد توجه ویژه شهروندان قرار گیرد.

وی افزود: شستشوی کرکره مغازه‌های مبادی ورودی شهر از هر سه سمت ملایر، کرمانشاه و تهران و بلوارهای اتصالی در سطح شهر و مغازه‌های سرگذر، رنگ‌آمیزی تمامی مخازن زباله سطح شهر و ریل‌گذاری زیر این مخازن نیز انجام شده است.

سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری همدان گفت: نصب بنر با مضامین استقبال از بهار و تشویق شهروندان به جداسازی و تفکیک پسماندها، نظافت و رنگ‌آمیزی ایستگاه‌های بازیافت و مخازن مخصوص تفکیک و تعویض برچسب این مخازن، خریداری شوینده، نمک و کیسه زباله با آرم سازمان، تقویم تک برگی جیبی جهت توزیع بین شهروندان، توزیع کیسه زباله و بروشور آموزشی بین شهروندان در روز طبیعت در بوستان‌های سطح شهر از دیگر برنامه‌های سازمان مدیریت پسماند محسوب می‌شود.

وی اظهار کرد: همچنین در ایام نوروز نیز برای جلوگیری از سوءاستفاده افراد و اقدام به ساخت و سازهای غیرمجاز پلیس ساختمان به صورت ویژه وارد کار خواهد شد.

درویشی افزود: تعمیر و راه‌اندازی آبنماهای سطح شهر و رفع نقص آبخوری‌ها و سرویس‌های بهداشتی بوستان‌های شهر از دیگر اقدامات انجام شده در طرح استقبال از بهار شهرداری همدان است.

وی گفت: سامانه اعلام فضای خالی پارکینگ‌های طبقاتی، سامانه نمایشگر قیمت و زمان مدت توقف پارکینگ‌های طبقاتی، طرح محدوده طرح ترافیک و کنترل مکانیزه توسط TAG RFID، راه‌اندازی پل‌های عابر پیاده مکانیزه، ایمن‌سازی تقاطع بنی‌هاشم، شهید چیت‌سازیان، ارائه طرح ترافیکی محوطه بازار، اجرای طرح ویژه خط کشی عابر پیاده (عابر پیاده سه بعدی، سامانه درخواست عبور از عرض معبر) نیز در اجرای دوربین ثبت تخلف سرعت (تولید سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری همدان)، شستشوی علایم راهنمایی و رانندگی سازمان حمل و نقل و ترافیک پیش‌بینی شده است.

سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری همدان اظهار کرد: در سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری همدان نیز مواردی چون زیباسازی پایانه‌های مسافربری، شستشوی اتوبوس ها، شستشوی پایانه بزرگ و نصب دوربین ثبت ورود و خروج اتوبوس و کاشت گل و گیاه زینتی در فضای داخلی این ترمینال مورد توجه قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه سازمان اتوبوسرانی برای پنج‌شنبه آخر سال نیز اقدامات ویژه‌ای در راستای خدمت بیشتر به شهروندان انجام خواهد داد، افزود: سازمان اتوبوسرانی نیز در طرح استقبال از بهار اقدامات ویژه‌ای انجام داده است که از جمله آنها می‌توان به نصب بنرهایی در سطح شهر و همچنین اطلاع‌رسانی به شهروندان از طریق رادیو شهر و روزنامه هگمتانه اشاره کرد.

درویشی به برنامه‌های سازمان تاکسیرانی پرداخت و خاطرنشان کرد: شیفت‌بندی تاکسیرانان در ایام نوروز، شستشوی تاکسی‌ها، تزریق ۲۰۰ دستگاه تاکسی از حاشیه شهر به خطوط پرتردد در صورت نیاز و تقاضا، ارسال پیام آموزشی با مضمون نظافت داخلی و خارجی تاکسی‌ها به تاکسیرانان، ارسال پیام آموزشی با مضمون حفظ آراستگی ظاهری رانندگان، ارسال پیام جهت حضور فعال تاکسیرانان در اسفند ماه به خصوص در ساعات پیک مسافر از برنامه‌های آن محسوب می‌شود.

وی ضمن تبریک سال جدید گفت: خانواده بزرگ شهرداری همدان تمامی ظرفیت‌های خود را در حوزه خدمات شهری و طرح استقبال از بهار به کار گرفته است تا بتوانیم در این ایام خدمت رسانی به شهروندان و میهمانان نوروزی را به بهترین شکل ممکن ارائه دهیم.

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true