• ۸۱ نیرو جذب آموزش و پرورش استان همدان می‌شوند    :   رئیس هسته گزینش اداره کل آموزش و پرورش همدان از شروع مصاحبه جذب و استخدامی از ۱۹ دی ماه خبر داد و گفت: ۸۱ نفر از ۲۴۳ اسامی بر روی ...
 • تفرقه‌افکنی بین شیعه و سنی شیطنت آمریکا و رژیم‌ غاصب صهیونیستی است‌‌    :   آیت‌الله غیاث‌الدین طه‌محمدی ‌ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه همدان ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی اظهار داشت: میلاد سراسر سعادت حضرت محمدمصطفی(ص) و امام جعفرصادق (ع) را باید ...
 • رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور از پروژه راه‌آهن همدان بازدید کرد    :   معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با هدف شتاب بخشی در اجرای طرح راه آهن همدان – تهران و بازدید از این پروژه به همدان سفر ...
 • همدان پنج سال دیگر میزبان جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان شد    :   معاون سیاسی و امنیتی استانداری همدان گفت: همدان برای پنج سال آینده میزبان جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان شد.محمدابراهیم الهی‌تبار در ستاد استانی بیست و ...
 • سفر معاون رئیس جمهور به همدان در هفته آینده / هیچ بهانه ای برای قطعی گاز پذیرفتنی نیست    :   استاندار همدان از سفر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی به استان خبر داد و گفت: قرار بود دکتر نوبخت پنجشنبه هفته گذشته به استان سفری ...
 • شهید «محمدحسین بشیری» به جمع شهدای مدافع حرم پیوست    :   فرمانده تیپ ۳۲ انصارالحسین(ع) همدان گفت: شهید «حسین بشیری» روز گذشته در منطقه حلب سوریه به جمع شهدای مدافع حرم پیوست.سردار مهدی فرجی با تأیید خبر شهادت شهید ...
 • امام جمعه منطقه قهاوند :

  پیروزی انقلاب اسلامی ایران منشأ تحولات بزرگ در معادله فلسطین شد

  بیش از شش دهه از اشغال قدس شریف و کشور فلسطین می گذشت پس از مقاومت های اولیه دولت های عربی و به دنبال شکست اعراب در جنگ شش روزه با رژیم غاصب اسرائیل که به اشغال نقاطی از کشورهایی چون مصر، سوریه و لبنان به دست رژیم صهیونیستی انجامید.

  به گزارش خبرگزاری جوانان منطقه قهاوند

  حجت الاسلام والمسلمین محققی در خطبه های نمازجمعه این هفته در مسجد جامع شهر قهاوند گفت : تفاوتی که حضرت امیرالمؤمنین(ع) با دیگران در امر حکومت‌داری داشت واین می تواند درسی وعبرتی برای نظام اسلامی بویژه دست اندرکاران وکارگزاران درجمهوری اسلامی باشداین است که حضرت فقط حکومت‌داری نمی‌کرد .

  محققی افزود : نکته ای مهم درجهت بصیرت مردم وتذکری برای مسئولان ، حضرت فقط حکومت نمی‌کرد که بگوید، من مسئول این هستم که معیشت را فراهم کنم و آب ونان مردم رافراهم نمایم .

  امام جمعه منطقه قهاوند تصریح کرد : بعضی ها بااین شعارها می خواهند هم درمسیرانقلاب تحریف ایجاد نمایند وهم اززیربارمسئولیتی که امام برای مسئولان تعریف وتکلیف نموده اند شانه خالی کنند .

  محققی ادامه داد : کار امیرالمؤمنین(ع) در کنار نان و آب مردم این بود که مردم تربیت دینی هم بشوند. حضرت برای مثال می‌رفتند در بازار و به بازاری‌ها هشدار می‌دادند که اول بروید یاد بگیرید، بعد بروید تجارت کنید. این یعنی درکناردر آمدداشتن وکسب سرمایه روزی حلال داشته باشند و پول ربوی و نزولی در زندگی‌ آن مردم نیاید و معامله غیر حلال انجام ندهند این از دغدغه‌های امیرالمؤمنین(ع) در حکومت‌داری بود.

  فلذا نهج‌البلاغه امیرالمؤمنین(ع) پراست ازمواعظی که مردم راازدنیا برحذرمیدارد ونسبت به آخرت ومسیرطولانی آن وتوشه راه هشدار می دهد اغلب این کلمات و روایات در همان چهارسال و اندی زمان حکومت ایشان بوده است .

  محققی اظهار داشت : خطبه‌ها و حکمت‌ها و نامه‌ها و بسیاری دیگر از احادیث نقل شده برای این است که مردم تربیت دینی بشوند ولذا می بینیم که درزمان حکومت کوتاه حضرت افرادی چون میثم وکمیل تربیت می شوند واین ها می شوند عمارزمان خود وچراغ روشنی برای کسانی که می خواهند درمسیرحق وحقیقت گام بردارند .

  امام جمعه منطقه قهاوند تاکید کرد : این درس مهمی است برای نظام اسلامی وهمه کسانی که به نوعی دستی درکاردارند و وظیفه مهمی است که نباید از آن غفلت بشود .

  وی افزود : درصورت عدم تربیت دینی مردم قطعا نظام اسلامی که امانت امام عزیزو خون بهای صدها هزار شهید است با صدمه و خسارت های جبران ناپذیرمواجه خواهدشد و تبعاتش دامن گیر اسلام عزیز خواهد شد .

  محققی با اشاره به واقعه عظیم روز عاشورا گفت : علت بوجودآمدن واقعه وحادثه تلخ عاشورا این بودکه مردم درفاصله زمانی حکومت پیامبراعظم و امیرمومنان (علیه السلام) نسبت به معارف دینی بیگانه شد و تربیت دینی واسلامی نشدند و شد آنچه نباید می شد .

  وی تصریح کرد : این موضوع می تواند برای انقلاب اسلامی هم اتفاق بیافتد اگرمسئولان ومردم دغدغه تربیت دینی نداشته باشند وفقط به فکربهبودمعیشت و وضعیت زندگی مادی و توسعه اقتصادی باشند و این دغدغه مهم ترین محک برای شناخت مسئول درشأن ودرطراز انقلاب ونظام می باشد .

  حجت الاسلام و المسلمین محققی در ابتدای خطبه دوم با اشاره به روز جهانی قدس گفت : بحران فلسطین در آستانه پیروزی انقلاب اسلامی ایران وارد مرحله حساسی شده بود که اسرائیل آن را مرحله تثبیت موجودیت نامیده بود .

  امام جمعه منطقه قهاوند افزود: بیش از شش دهه از اشغال قدس شریف و کشور فلسطین می گذشت پس از مقاومت های اولیه دولت های عربی و به دنبال شکست اعراب در جنگ شش روزه با رژیم غاصب اسرائیل که به اشغال نقاطی از کشورهایی چون مصر، سوریه و لبنان به دست رژیم صهیونیستی انجامید.

  وی افزود: برخی از رژیم های مرتجع و سازشکار عربی به سازش و در مواردی خیانت به آرمان فلسطین روی آوردند. مصر مهمترین کشور عربی هم مرز با فلسطین اشغالی است که رهبری آزاد سازی فلسطین را بر عهده گرفته بود، با پذیرش کمپ دیوید از معادله رویارویی با دشمن خارج شد و یک خلا بزرگ و جبران نا پذیری را پدید آورد.

  وی گفت: دهه های گذشته حقیقت این مدعا را نیز نشان داد، چرا که از آن زمان تا کنون جنگی در سطح دولت های عربی و رژیم صهیونیستی رخ نداد و عملا رکن اصلی آزادسازی فلسطین و مبارزه با رژیم غاصب ،یعنی ارتش های عربی از معادله خارج شد.

  وی گفت: پیروزی انقلاب اسلامی ایران در سال ۱۳۵۷ از همان آغاز منشأ تحولات بزرگ در معادله فلسطین گردیدبه نحوی که استمرار موجودیت رژیم صهیونیستی ازهمان زمان زیر سئوال رفت. موشه دایان وزیر سابق جنگ رژیم صهیونیستی پس از پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت که: این انقلاب ، زلزله عظیمی است که پس لرزه های آن اسرائیل را ویران خواهد کرد.

  وی افزود: یکی از مهمترین ویژگی های انقلاب اسلامی ایران این است که حمایت از فلسطین جزء ویژگی های ذاتی آن بود امام راحل قبل از پیروزی انقلاب اعلام کرده بود که یکی از علل مبارزه بر ضد رژیم پهلوی، حمایت شاه از اسرائیل بود و این نشان می دهد آزادسازی فلسطین نیز در جهان اسلام هم آرمان امام بود وهم اولویت درنهضت امام .

  امام جمعه منطقه قهاوند گفت: دلیل این مطلب که امام (ره) زمانی که در نجف اشرف تبعید بود فتوای جواز صرف اموال شرعی برای مبارزه بر ضد اسرائیل را اعلام کرده بود.

  وی بیان کرد: با تحولاتی که در منطقه بخصوص درموضوع فلسطین در ۳۶ سال گذشته پس از انقلاب اسلامی اتفاق افتاده است دو پایه اصلی وشکل دهنده ی دولت وکشورنامشروع اسرائیل -یعنی مهاجرت یهودیان ازتمام دنیا به اسراییل وقدرت نظامی برتروقدرت مقابله باخطرات پیش روی اسرائیل-وضعیت بحرانی پیدا کرده است .

  وی افزود: اولا مهاجرت به علت وحشت و ناامنی در سرزمین های اشغالی به علت جنگهای مقاومت، به صورت معکوس در آمده و در حال حاضر تعداد کسانی که از اسرائیل به خارج مهاجرت می کنند بیش از آنانی است که از بیرون به فلسطین اشغالی مهاجرت میکنن ثانیا . محور مقاومت با پیروزی‌های شگفت‌انگیز و معجزه‌آسا در خلال جنگ‌های ۳۳روزه، ۲۲ روزه، هشت روزه و ۵۱ روزه، نظریه شکست‌ناپذیری نظامی رژیم صهیونیستی را باطل ساخت و ثابت نمودکه رژیم جعلی اسرائیل مصداق أوهن من بیت العنکبوت است نه ارتش شکست ناپذیر .

  وی بیان کرد: رژیمی که سودای کشوری پهناوروبرمقیاس ازنیل تافرات رادرسرداشت مجبور به ایجاد دیوار حایل وگنبدآهنین برای تأمین امنیت مرزهای خودباصرف میلیاردها دلار گشت و حتی با حمله سال گذشته حزب‎الله لبنان به کاروان نظامی رژیم صهیونیستی در مزارع شبعا موسوم به عملیات «شهدای قنیطره» اسرائیل مجبورشد به این حمله پاسخی ندهد و عملا پرونده درگیری با حزب‎الله را بسته نگه دارد.

  وی افزود: از زمانیکه رژیم صهیونیستی قدرت بازدارندگی خود را در مقابل مقاومت از دست داد و برتری نظامی اش به افسانه ها پیوست و بیداری اسلامی و محور مقاومت، خواب را از چشمان غاصبان قدس شریف گرفت استراتژی جدیدی راجایگزین نموده است

  محققی بیان کرد: در راهبرد جدید امنیت اسرائیل بر پایه نا امنی کشورهای منطقه استوار شده است شکل‌گیری داعش و دیگر گروه‌های تکفیری در کشور‌های عراق و سوریه و همچنین حمله آل سعود به کشور مظلوم یمن، بخشی از این نقشه خطرناک است.

  محققی گفت: متاسفانه در این راهبرد بازیگران مزدوری از جهان اسلام به سرکردگی آل سعود خائن، در خدمت امنیت اسرائیل فعالیت می کنند و نتیجه کار آن ها ناامنی گسترده وطولانی مدت درکشورهای اسلامی وباسرمایه انسانی ومادی امت اسلامی ازجمله در سوریه وعراق و لبنان ویمن است.

  امام جمعه منطقه قهاوند در پایان گفت : جهل حاکم برامت اسلامی استفاده و ازتکفیری ها به عنوان پیاده نظام بهره برداری می کنند و رژیم هایی مانند ترکیه ، عربستان ، قطر و اردن جنگ نیابتی ازطرف اسرائیل راپشتیبانی کرده و از همه امکانات و ظرفیت خود بهره می گیرند.

  .

  مطالب مرتبط :

  زنگ انقلاب در مدارس منطقه قهاوند نواخته شد

  مراسم  نواخته شدن زنگ انقلاب اسلامی ایران صبح امروز با حضور بخشدار بخش شراء ، مسئولین نظامی و انتظامی،  جمعی از مسئولین  و فرهنگیان در مسجد صاحب الزمان روستای دشته قهاوند برگزار شد . حجت الاسلام و المسلمین ابراهیم قمری، معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش قهاوند، ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام شهادت حضرت زهرا (س) و گرامی داشت ایام الله دهه فجر عنوان کرد:با استناد به آیه ... مطلب کامل

  زنگ انقلاب در مدارس منطقه قهاوند نواخته شد

  خانه قرآن شهری چهارده معصوم(ع) قهاوند، برای تحقق هر چه بیشتر اهداف خود، در جهت ترویج فرهنگ قرآنی و تبلیغ فعالیتهای علمی قرآنی، وبسایتی با محتوای فرهنگی -مذهبی ایجاد کرد. گفتنی است این پایگاه اینترنتی با تلاش جوانان منطقه قهاوند ایجاد شده است و منعکس کننده ی فعالیتهای قرآنی در سطح منطقه قهاوند خواهد بود. برای مشاهده پایگاه اطلاع رسانی خانه قرآن شهری چهارده معصوم(ع) قهاوند به نشانی www.Quran1404.ir مراجعه فرمایید. مطلب کامل

  مراسم معنوی جشن تکلیف دانش آموزان پسر منطقه قهاوند برگزار شد

  همزمان با میلاد با سعادت عقیلیه بنی هاشم حضرت زینب کبری (س) جشن تکلیف دانش آموزان پسر در محل حسینیه ی سید الشهدا(ع) قهاوند برگزار شد. این مراسم باشکوه ومعنوی با حضور مسئولین شهر و 170 دانش آموز پسر در حسینیه ی شهر قهاوند برگزار شد، حضرت حجت الاسلام فاضلیان رییس شورا هماهنگی تبلیغات اسلامی و علیرضا غلامی رییس آموزش و پرورش قهاوند سخنران این جلسه بودند، ... مطلب کامل

  ستاد بزرگداشت دهه فجر در اداره آموزش و پرورش قهاوند تشکیل شد

  ستاد بزرگداشت دهه فجر آموزش و پرورش قهاوند با حضور بخشدار شراء ، رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه قهاوند، شورای معاونین ،  نمایندگان مدیران مدارس ، روسای ادارات و نماینده ی شوراها تشکیل شد. مولایی نیا ، بخشدار بخش شراء ، در این جلسه در رابطه با اهمیت تشکیل شورا ها و نقش آنان در منطقه و لزوم همکاری بیشتر نهاد ها و ادارات مطالبی را بیان کرد. علیرضا ... مطلب کامل

  همایش پیشگیری از آسیب های اجتماعی قهاوند برگزار شد

  همایش پیشگیری از  آسیب اجتماعی قهاوند با حضور بیش از 300 نفر دانش آموز دختر و دانش پژوه  و روسای ادارات  و نهادهای منطقه در سالن شهید پور میدانی شهر قهاوند برگزار شد. گلستانی ، معاون  پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان همدان ، در سخنانی با اشاره مضرات به فضای مجازی و ماهواره که مبدا و منشا دوری اعضای خانواده و نهایتا طلاق عاطفی می باشد گفت: شما دختران ... مطلب کامل

  کاهش آسیب های اجتماعی نیازمند تلاش جدی در حوزه فرهنگی است

  دراجرای سیاست گسترش نهضت فرهنگی پیشگیری ازآسیب های اجتماعی وبا هدف فرهنگ سازی وانسجام بخشی ظرفیت ها وخدمات درون وبرون سازمانی دومین جلسه ی هماهنگی کمیته پیشگیری از آسیب های اجتماعی، باحضور رییس آموزش و پرورش و مسئولان شهر قهاوند و دیگر اعضا درمحل سالن اجتماعا ت اداره آموزش و پرورش قهاوند تشکیل شد و درخصوص برنامه های پیشگیری از آسیب ها درمدارس بحث و تبادل نظر و تصمیم ... مطلب کامل

  کاهش آسیب های اجتماعی نیازمند تلاش جدی در حوزه فرهنگی است

  به نقل از جهادپرس ؛ جلسه کارگروه اعتیاد با حضور مسئولین منطقه و تعدادی از کارشناسان امر تشکیل شد. طاهره رحیمی  در این کارگروه گفت: کاهش طلاق ، پیشگیری از گرایش به مواد مخدر و آسیب های اجتماعی از جمله اهداف و برنامه های این کارگروه در سال گذشته و برنامه های جاری می باشد . وی افزود: الگوی مصرف مواد از سنتی به صنعتی و کاهش سن مصرف از جمله معضلات پیش رو ... مطلب کامل

  کاهش آسیب های اجتماعی نیازمند تلاش جدی در حوزه فرهنگی است

  محمد پورداود صبح امروز در شورای پشتیبانی سوادآموزی شهرستان همدان اظهار داشت: با تلاش، کوشش، هم‌افزایی و اقدامات موثر آموزش‌و‌پرورش استان همدان در حوزه پوشش سوادآموزی رتبه اول را در سطح کشور کسب کرده است. وی با اشاره به اینکه سوادآموزی در استان همدان حدود 107 درصد محقق شده است، افزود: خوشبختانه در نواحی آموزشی یک و دو همدان این پوشش سوادآموزی بسیار مناسب بوده است. پورداود با بیان ... مطلب کامل

  کاهش آسیب های اجتماعی نیازمند تلاش جدی در حوزه فرهنگی است

  رقیه جعفری، مسئول خانه قرآن نورالمهدی(عج) روستای هیزج قهاوند در گفت‌‌و‌گویی اختصاصی اظهار کرد: این مجموعه فعالیت‌های خود را به صورت رسمی از سال ۸۹ آغاز نمود. وی افزود: کلاس‌های روخوانی، روان خوانی، تجوید، حفظ و تفسیر در طول هفت روز هفته، در محل امامزاده کاظم(ع) قهاوند برپا است که مخاطبان آن اقشار مختلف جامعه اعم از با سواد و بی سواد در رده سنی کودک، نوجوان و بزرگسال است. جعفری اضافه کرد: ... مطلب کامل

  احداث گاوداری ۶ هزار رأسی در قهاوند

  رضا زمانی،معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار همدان در کارگروه اقتصاد کشاورزی شهرستان همدان اظهار داشت: یکی از رویکردهای دولت ایجاد اشتغال در روستاها و تلاش ما نیز در راستای شناسایی و دعوت از سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی برای اجرای پروژه‌های صنعتی و کشاورزی است. وی افزود: بنیاد مستضعفان کشور درصدد اجرای پروژه بزرگ گاوداری شیری و پرواری 6 هزار رأسی در قهاوند است. معاون برنامه‌ریزی و امور عمرانی فرمانداری شهرستان همدان اضافه کرد: این پروژه پس از انعقاد ... مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به «خبرگزاری جوانا منطقه قهاوند» است و هرگونه بهره برداری از مطالب و تصاویر آن با ذکر منبع، آزاد است.

  Ghahavand Youngs News Agency

  Ghahavand Young Jurnalist

  info@javana.ir

  2016

  تمام حقوق این سایت برای © 2018 خبرگزاری جوانان قهاوند. محفوظ است.