• ۸۱ نیرو جذب آموزش و پرورش استان همدان می‌شوند    :   رئیس هسته گزینش اداره کل آموزش و پرورش همدان از شروع مصاحبه جذب و استخدامی از ۱۹ دی ماه خبر داد و گفت: ۸۱ نفر از ۲۴۳ اسامی بر روی ...
 • تفرقه‌افکنی بین شیعه و سنی شیطنت آمریکا و رژیم‌ غاصب صهیونیستی است‌‌    :   آیت‌الله غیاث‌الدین طه‌محمدی ‌ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه همدان ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی اظهار داشت: میلاد سراسر سعادت حضرت محمدمصطفی(ص) و امام جعفرصادق (ع) را باید ...
 • رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور از پروژه راه‌آهن همدان بازدید کرد    :   معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با هدف شتاب بخشی در اجرای طرح راه آهن همدان – تهران و بازدید از این پروژه به همدان سفر ...
 • همدان پنج سال دیگر میزبان جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان شد    :   معاون سیاسی و امنیتی استانداری همدان گفت: همدان برای پنج سال آینده میزبان جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان شد.محمدابراهیم الهی‌تبار در ستاد استانی بیست و ...
 • سفر معاون رئیس جمهور به همدان در هفته آینده / هیچ بهانه ای برای قطعی گاز پذیرفتنی نیست    :   استاندار همدان از سفر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی به استان خبر داد و گفت: قرار بود دکتر نوبخت پنجشنبه هفته گذشته به استان سفری ...
 • شهید «محمدحسین بشیری» به جمع شهدای مدافع حرم پیوست    :   فرمانده تیپ ۳۲ انصارالحسین(ع) همدان گفت: شهید «حسین بشیری» روز گذشته در منطقه حلب سوریه به جمع شهدای مدافع حرم پیوست.سردار مهدی فرجی با تأیید خبر شهادت شهید ...
 • امام جمعه منطقه قهاوند :

  پیروزی انقلاب اسلامی ایران منشأ تحولات بزرگ در معادله فلسطین شد

  بیش از شش دهه از اشغال قدس شریف و کشور فلسطین می گذشت پس از مقاومت های اولیه دولت های عربی و به دنبال شکست اعراب در جنگ شش روزه با رژیم غاصب اسرائیل که به اشغال نقاطی از کشورهایی چون مصر، سوریه و لبنان به دست رژیم صهیونیستی انجامید.

  به گزارش خبرگزاری جوانان منطقه قهاوند

  حجت الاسلام والمسلمین محققی در خطبه های نمازجمعه این هفته در مسجد جامع شهر قهاوند گفت : تفاوتی که حضرت امیرالمؤمنین(ع) با دیگران در امر حکومت‌داری داشت واین می تواند درسی وعبرتی برای نظام اسلامی بویژه دست اندرکاران وکارگزاران درجمهوری اسلامی باشداین است که حضرت فقط حکومت‌داری نمی‌کرد .

  محققی افزود : نکته ای مهم درجهت بصیرت مردم وتذکری برای مسئولان ، حضرت فقط حکومت نمی‌کرد که بگوید، من مسئول این هستم که معیشت را فراهم کنم و آب ونان مردم رافراهم نمایم .

  امام جمعه منطقه قهاوند تصریح کرد : بعضی ها بااین شعارها می خواهند هم درمسیرانقلاب تحریف ایجاد نمایند وهم اززیربارمسئولیتی که امام برای مسئولان تعریف وتکلیف نموده اند شانه خالی کنند .

  محققی ادامه داد : کار امیرالمؤمنین(ع) در کنار نان و آب مردم این بود که مردم تربیت دینی هم بشوند. حضرت برای مثال می‌رفتند در بازار و به بازاری‌ها هشدار می‌دادند که اول بروید یاد بگیرید، بعد بروید تجارت کنید. این یعنی درکناردر آمدداشتن وکسب سرمایه روزی حلال داشته باشند و پول ربوی و نزولی در زندگی‌ آن مردم نیاید و معامله غیر حلال انجام ندهند این از دغدغه‌های امیرالمؤمنین(ع) در حکومت‌داری بود.

  فلذا نهج‌البلاغه امیرالمؤمنین(ع) پراست ازمواعظی که مردم راازدنیا برحذرمیدارد ونسبت به آخرت ومسیرطولانی آن وتوشه راه هشدار می دهد اغلب این کلمات و روایات در همان چهارسال و اندی زمان حکومت ایشان بوده است .

  محققی اظهار داشت : خطبه‌ها و حکمت‌ها و نامه‌ها و بسیاری دیگر از احادیث نقل شده برای این است که مردم تربیت دینی بشوند ولذا می بینیم که درزمان حکومت کوتاه حضرت افرادی چون میثم وکمیل تربیت می شوند واین ها می شوند عمارزمان خود وچراغ روشنی برای کسانی که می خواهند درمسیرحق وحقیقت گام بردارند .

  امام جمعه منطقه قهاوند تاکید کرد : این درس مهمی است برای نظام اسلامی وهمه کسانی که به نوعی دستی درکاردارند و وظیفه مهمی است که نباید از آن غفلت بشود .

  وی افزود : درصورت عدم تربیت دینی مردم قطعا نظام اسلامی که امانت امام عزیزو خون بهای صدها هزار شهید است با صدمه و خسارت های جبران ناپذیرمواجه خواهدشد و تبعاتش دامن گیر اسلام عزیز خواهد شد .

  محققی با اشاره به واقعه عظیم روز عاشورا گفت : علت بوجودآمدن واقعه وحادثه تلخ عاشورا این بودکه مردم درفاصله زمانی حکومت پیامبراعظم و امیرمومنان (علیه السلام) نسبت به معارف دینی بیگانه شد و تربیت دینی واسلامی نشدند و شد آنچه نباید می شد .

  وی تصریح کرد : این موضوع می تواند برای انقلاب اسلامی هم اتفاق بیافتد اگرمسئولان ومردم دغدغه تربیت دینی نداشته باشند وفقط به فکربهبودمعیشت و وضعیت زندگی مادی و توسعه اقتصادی باشند و این دغدغه مهم ترین محک برای شناخت مسئول درشأن ودرطراز انقلاب ونظام می باشد .

  حجت الاسلام و المسلمین محققی در ابتدای خطبه دوم با اشاره به روز جهانی قدس گفت : بحران فلسطین در آستانه پیروزی انقلاب اسلامی ایران وارد مرحله حساسی شده بود که اسرائیل آن را مرحله تثبیت موجودیت نامیده بود .

  امام جمعه منطقه قهاوند افزود: بیش از شش دهه از اشغال قدس شریف و کشور فلسطین می گذشت پس از مقاومت های اولیه دولت های عربی و به دنبال شکست اعراب در جنگ شش روزه با رژیم غاصب اسرائیل که به اشغال نقاطی از کشورهایی چون مصر، سوریه و لبنان به دست رژیم صهیونیستی انجامید.

  وی افزود: برخی از رژیم های مرتجع و سازشکار عربی به سازش و در مواردی خیانت به آرمان فلسطین روی آوردند. مصر مهمترین کشور عربی هم مرز با فلسطین اشغالی است که رهبری آزاد سازی فلسطین را بر عهده گرفته بود، با پذیرش کمپ دیوید از معادله رویارویی با دشمن خارج شد و یک خلا بزرگ و جبران نا پذیری را پدید آورد.

  وی گفت: دهه های گذشته حقیقت این مدعا را نیز نشان داد، چرا که از آن زمان تا کنون جنگی در سطح دولت های عربی و رژیم صهیونیستی رخ نداد و عملا رکن اصلی آزادسازی فلسطین و مبارزه با رژیم غاصب ،یعنی ارتش های عربی از معادله خارج شد.

  وی گفت: پیروزی انقلاب اسلامی ایران در سال ۱۳۵۷ از همان آغاز منشأ تحولات بزرگ در معادله فلسطین گردیدبه نحوی که استمرار موجودیت رژیم صهیونیستی ازهمان زمان زیر سئوال رفت. موشه دایان وزیر سابق جنگ رژیم صهیونیستی پس از پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت که: این انقلاب ، زلزله عظیمی است که پس لرزه های آن اسرائیل را ویران خواهد کرد.

  وی افزود: یکی از مهمترین ویژگی های انقلاب اسلامی ایران این است که حمایت از فلسطین جزء ویژگی های ذاتی آن بود امام راحل قبل از پیروزی انقلاب اعلام کرده بود که یکی از علل مبارزه بر ضد رژیم پهلوی، حمایت شاه از اسرائیل بود و این نشان می دهد آزادسازی فلسطین نیز در جهان اسلام هم آرمان امام بود وهم اولویت درنهضت امام .

  امام جمعه منطقه قهاوند گفت: دلیل این مطلب که امام (ره) زمانی که در نجف اشرف تبعید بود فتوای جواز صرف اموال شرعی برای مبارزه بر ضد اسرائیل را اعلام کرده بود.

  وی بیان کرد: با تحولاتی که در منطقه بخصوص درموضوع فلسطین در ۳۶ سال گذشته پس از انقلاب اسلامی اتفاق افتاده است دو پایه اصلی وشکل دهنده ی دولت وکشورنامشروع اسرائیل -یعنی مهاجرت یهودیان ازتمام دنیا به اسراییل وقدرت نظامی برتروقدرت مقابله باخطرات پیش روی اسرائیل-وضعیت بحرانی پیدا کرده است .

  وی افزود: اولا مهاجرت به علت وحشت و ناامنی در سرزمین های اشغالی به علت جنگهای مقاومت، به صورت معکوس در آمده و در حال حاضر تعداد کسانی که از اسرائیل به خارج مهاجرت می کنند بیش از آنانی است که از بیرون به فلسطین اشغالی مهاجرت میکنن ثانیا . محور مقاومت با پیروزی‌های شگفت‌انگیز و معجزه‌آسا در خلال جنگ‌های ۳۳روزه، ۲۲ روزه، هشت روزه و ۵۱ روزه، نظریه شکست‌ناپذیری نظامی رژیم صهیونیستی را باطل ساخت و ثابت نمودکه رژیم جعلی اسرائیل مصداق أوهن من بیت العنکبوت است نه ارتش شکست ناپذیر .

  وی بیان کرد: رژیمی که سودای کشوری پهناوروبرمقیاس ازنیل تافرات رادرسرداشت مجبور به ایجاد دیوار حایل وگنبدآهنین برای تأمین امنیت مرزهای خودباصرف میلیاردها دلار گشت و حتی با حمله سال گذشته حزب‎الله لبنان به کاروان نظامی رژیم صهیونیستی در مزارع شبعا موسوم به عملیات «شهدای قنیطره» اسرائیل مجبورشد به این حمله پاسخی ندهد و عملا پرونده درگیری با حزب‎الله را بسته نگه دارد.

  وی افزود: از زمانیکه رژیم صهیونیستی قدرت بازدارندگی خود را در مقابل مقاومت از دست داد و برتری نظامی اش به افسانه ها پیوست و بیداری اسلامی و محور مقاومت، خواب را از چشمان غاصبان قدس شریف گرفت استراتژی جدیدی راجایگزین نموده است

  محققی بیان کرد: در راهبرد جدید امنیت اسرائیل بر پایه نا امنی کشورهای منطقه استوار شده است شکل‌گیری داعش و دیگر گروه‌های تکفیری در کشور‌های عراق و سوریه و همچنین حمله آل سعود به کشور مظلوم یمن، بخشی از این نقشه خطرناک است.

  محققی گفت: متاسفانه در این راهبرد بازیگران مزدوری از جهان اسلام به سرکردگی آل سعود خائن، در خدمت امنیت اسرائیل فعالیت می کنند و نتیجه کار آن ها ناامنی گسترده وطولانی مدت درکشورهای اسلامی وباسرمایه انسانی ومادی امت اسلامی ازجمله در سوریه وعراق و لبنان ویمن است.

  امام جمعه منطقه قهاوند در پایان گفت : جهل حاکم برامت اسلامی استفاده و ازتکفیری ها به عنوان پیاده نظام بهره برداری می کنند و رژیم هایی مانند ترکیه ، عربستان ، قطر و اردن جنگ نیابتی ازطرف اسرائیل راپشتیبانی کرده و از همه امکانات و ظرفیت خود بهره می گیرند.

  .

  مطالب مرتبط :

  زنگ بازگشایی و زنگ مقاومت در مدارس منطقه قهاوند نواخته شد

  عزاداران حسینی امروز با حضور در مساجد‌، حسینیه‌ها و خیمه‌های عزای حسینی جلوه‌های معنوی شور حسینی را در قالب دسته‌ها و هیأت‌های سوگواری به نمایش گذاشتند. مردم مؤمن و متدین شهر قهاوند همچنین همزمان با اذان ظهر به یاد آخرین نماز حضرت سیدالشهدا(ع) نماز ظهر عاشورا را اقامه کردند. عزاداران حسینی و سیاهپوش با لبیک به ندای حضرت اباعبدالله الحسین(ع) نماز ظهر عاشورا اقامه کردند و نشان دادند که شعور و معرفت ... مطلب کامل

  زنگ بازگشایی و زنگ مقاومت در مدارس منطقه قهاوند نواخته شد

  مراسم سوگواری شهادت حضرت اباعبدالله (ع) همزمان با سراسر کشور ، با حضور پرشور جوانان در مساجد و حسینیه های شهر قهاوند برگزار می شود. مطلب کامل

  همایش بزرگ “احلی من عسل” با حضور دانش آموزان قهاوندی برگزار شد

  این سوگواره با هدف تبیین حضور نوجوانان در واقعه عاشورا وترویج فرهنگ ایثار، جوانمردی و شهادت و با حضورمسئولین آموزش و پرورش، داشن آموزان و فرهنگیان مدارس سطح شهر قهاوند درمسجد جامع شهر قهاوند برگزار شد.      علیرضا غلامی، رییس آموزش و پرورش قهاوند با بیان اینکه مراسم احلی من عسل به یاد حضرت قاسم(س)است، گفت: در این مراسم بیش از600 دانش‌آموز پسر و فرهنگیان شهر قهاوند «لبیک یا ... مطلب کامل

  زنگ بازگشایی و زنگ مقاومت در مدارس منطقه قهاوند نواخته شد

  صبح امروز و در اولین روز از سالتحصیلی جدید آیین بازگشایی مدارس با نواخته شدن زنگ بازگشایی و زنگ مقاومت با حضور مسئولین آموزش و پرورش، بخشدار و مسئولین منطقه قهاوند به صورت نمادین در آموزشگاه دخترانه بعثت شهر قهاوند برگزار شد. علیرضا غلامی، رییس آموزش و پرورش قهاوند در این مراسم ضمن گرامیداشت تقارن بازگشایی مدارس ودفاع مقدس و دهه ی محرم  ، به تبیین دستاوردهای دولت تدبیر وامید ... مطلب کامل

  زنگ بازگشایی و زنگ مقاومت در مدارس منطقه قهاوند نواخته شد

  ذبیح الله عواطف فاضلی با اشاره به برگزاری مانور مدیریت بحران اصلاح شبکه ۲۰ کیلوولت خط یکله قهاوند اظهار داشت: این مانور با حضور مدیران و مسئولان، اکیپ‌های عملیاتی و پیمانکاران برق استان همدان برگزار شد. وی افزود: مانور خط یکله در راستای اصلاح، سرویس و نگهداری به خصوص کاورینگ کردن مقره‌های سوزنی برای پایداری مطمئن در شبکه اجرایی شد. مدیر امور برق همدان یک تصریح ... مطلب کامل

  زنگ بازگشایی و زنگ مقاومت در مدارس منطقه قهاوند نواخته شد

  حمیدرضا حاجی‌بابایی در بازدید از مسیر جاده کوریجان به قهاوند  اظهار کرد: با پیش‌بینی اعتبار لازم برای روکش و اصلاح این مسیر نسبت به تامین آن اقدام شد. وی توسعه محورهای مواصلاتی همدان را یکی از ضروریات دانست و با بیان اینکه توجه به توسعه جاده‌ای از چند بعد مهم است، مهمترین وجه آن را امنیت جاده‌ای عنوان کرد. نماینده مردم همدان، فامنین و قهاوند در مجلس شورای اسلامی ... مطلب کامل

  زنگ بازگشایی و زنگ مقاومت در مدارس منطقه قهاوند نواخته شد

  حجت الاسلام رضا کرملو در گفتگو یی اختصاصی با گرامیداشت یاد و خاطره شهید محسن حججی، اظهار کرد: اگر می خواهید در آزمایش های الهی پیروز و سربلند بمانید باید همیشه در حال مراقبه باشید به خصوص در آنچه که می بینید و می شنوید و قضاوت می کنید. وی افزود : درعکس منتشر شده شهید حججی در مسیر شهادت که از جنایت داعشی ملعون مطلع بود نه تنها ذره ای ... مطلب کامل

  زنگ بازگشایی و زنگ مقاومت در مدارس منطقه قهاوند نواخته شد

  علیرضا غلامی با اعلام این خبر، اظهار کرد: جشنواره روش های برتر تدریس درس تربیت بدنی رویدادی است آموزشی- مدیریتی که طی آن معلمین تربیت بدنی به ارائه روش های برتر الگوی تدریس، به منظور کیفیت بخشی ساعت درس تربیت بدنی پرداخته و تدریس خود را در معرض مقایسه، قضاوت و ارزیابی قرار می دهند. غلامی افزود: با عنایت به اهمیت این جشنواره، پس از برگزاری مرحله منطقه‌ای و استانی آذر مختاری یکی از ... مطلب کامل

  زنگ بازگشایی و زنگ مقاومت در مدارس منطقه قهاوند نواخته شد

  سیدناصر محمودی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران، با تبریک آغاز دولت دوازدهم، اظهار کرد: در مجموعه وزارت اقتصاد در رأس دو وزیر عملگرا و مدبر وجود داشته است؛ تاکنون طیب‌نیا اقدامات شایسته‌ای را در وزارت انجام داده و کرباسیان ادامه امور را پیگیر است. وی با بیان اینکه به عنوان اقتصاد و دارایی در دو بخش ساختاری و سازمانی درون‌سازمانی و برون‌سازمانی به عنوان دستگاه ناظر مأموریت ... مطلب کامل

  کشف جسد یک مرد ۳۶ ساله در حوالی یکی از روستاهای قهاوند

  سرهنگ رضا زارعی روز یکشنبه در گفت و گویی اختصاصی افزود: اهالی یکی از روستاهای قهاوند در تماسی با مرکز فوریت های پلیس 110 موضوع وجود یک جسد در زیر پل را اطلاع می دهند. وی اضافه کرد: پس از حضور عوامل پلیس در محل مورد نظر مشخص می شود جسد فردی حدود 36 ساله که فاقد مدارک هویتی است در این مکان رها شده است. وی بیان کرد: تیم ویژه بررسی صحنه ... مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به «خبرگزاری جوانا منطقه قهاوند» است و هرگونه بهره برداری از مطالب و تصاویر آن با ذکر منبع، آزاد است.

  Ghahavand Youngs News Agency

  Ghahavand Young Jurnalist

  info@javana.ir

  2016

  تمام حقوق این سایت برای © 2017 خبرگزاری جوانان قهاوند. محفوظ است.