• ۸۱ نیرو جذب آموزش و پرورش استان همدان می‌شوند    :   رئیس هسته گزینش اداره کل آموزش و پرورش همدان از شروع مصاحبه جذب و استخدامی از ۱۹ دی ماه خبر داد و گفت: ۸۱ نفر از ۲۴۳ اسامی بر روی ...
 • تفرقه‌افکنی بین شیعه و سنی شیطنت آمریکا و رژیم‌ غاصب صهیونیستی است‌‌    :   آیت‌الله غیاث‌الدین طه‌محمدی ‌ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه همدان ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی اظهار داشت: میلاد سراسر سعادت حضرت محمدمصطفی(ص) و امام جعفرصادق (ع) را باید ...
 • رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور از پروژه راه‌آهن همدان بازدید کرد    :   معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با هدف شتاب بخشی در اجرای طرح راه آهن همدان – تهران و بازدید از این پروژه به همدان سفر ...
 • همدان پنج سال دیگر میزبان جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان شد    :   معاون سیاسی و امنیتی استانداری همدان گفت: همدان برای پنج سال آینده میزبان جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان شد.محمدابراهیم الهی‌تبار در ستاد استانی بیست و ...
 • سفر معاون رئیس جمهور به همدان در هفته آینده / هیچ بهانه ای برای قطعی گاز پذیرفتنی نیست    :   استاندار همدان از سفر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی به استان خبر داد و گفت: قرار بود دکتر نوبخت پنجشنبه هفته گذشته به استان سفری ...
 • شهید «محمدحسین بشیری» به جمع شهدای مدافع حرم پیوست    :   فرمانده تیپ ۳۲ انصارالحسین(ع) همدان گفت: شهید «حسین بشیری» روز گذشته در منطقه حلب سوریه به جمع شهدای مدافع حرم پیوست.سردار مهدی فرجی با تأیید خبر شهادت شهید ...
 • ۴۰ محور بر آسیب شناسی استانی شدن انتخابات

  ابراهیم کارخانه‌ای نماینده مردم همدان و فامنین و رئیس کمیته هسته ای مجلس شورای اسلامی طی یادداشتی 40 محور در رابطه با آسیب شناسی استانی شدن انتخابات ارائه کرد.

  به گزارش خبرگزاری جوانان منطقه قهاوند

  متن یادداشت کارخانه‌ای بدین شرح است:

  الف- چالش های جدی در انتخاب کاندیداهای اصلح

  ۱ـ با استانی شدن انتخابات و کثرت تعداد کاندیداها قدرت انتخاب آگاهانه و درست از مردم سلب می گردد.

  ۲ـ از آنجا که شرکت در انتخابات یک تکلیف شرعی است و مردم می بایست بر پایه حجت شرعی به کاندیدای اصلح رای دهند، ده ها و یا صدها برابر شدن کاندیداهای استان انتخاب اصلح را با مشکل مواجه می سازد.

  ۳ـ به علت کثرت کاندیداها مردم ناگذیرند به لیست های انتخاباتی دیکته شده توسط گروه ها و جریانات سیاسی رای می دهند.

  ۴ـ تعدد لیست های انتخاباتی در سطح استان، انتخاب مردم را با سردرگمی در انتخاب کاندیدا های اصلح مواجه ساخته و امکان انتخاب کاندیداهای مستقل و شایسته را از بخش عمده ای از مردم سلب می نماید.

  ۵- به علت گستردگی حوزه ی انتخابیه از سطوح شهرستانی به استانی، امکان انتخاب نیروهای نخبه و توانمند که در حوزه های شهرستانی از رای بالایی برخوردار بوده اند از مردم سلب می گردد.

  ۶- با کاهش امکان ورود نیروهای نخبه ی شهرستانی در رقابت های سخت و هزینه بر استانی، به مرور تعداد این نیروها در مجلس شورای اسلامی کاهش خواهد یافت.

  ب- هزینه های کلان تبلیغاتی سد راه شایسته سالاری

  ۷- در صورت استانی شدن انتخابات و کشیده شدن انتخاب به دور دوم بار مالی بسیار بالایی در سطح استان بر کاندیداها و دولت تحمیل می گردد.

  ۸- احتمال اینکه ابطال انتخابات یک حوزه شهرستانی منجر به ابطال انتخابات کل استان گردد و هزینه های مالی و سیاسی بسیار بالایی بر دولت و نظام اسلامی تحمیل می نماید به شدت افزایش می یابد.

  ۹- در صورت استانی شدن انتخابات شناخت مردم باید هم معطوف به کاندیداها و هم عوامل دست اندر کار تبلیغاتی و رسانه های درآمد محور شود.

  ۱۰- به علت گستردگی حوزه ی انتخابیه، نقش کارتل های بزرگ تبلیغاتی و رسانه ای جهت معرفی کاندیداها افزایش می یابد.

  ۱۱- با استانی شدن انتخابات امکان ورود نیروهای سیاسی و پر سر و صدا که در حوزه های شهرستانی به علت شناخت دقیق مردم از آنها با اقبال عمومی مواجه نیستند در سطوح استانی به علت تبلیغات گسترده رسانه ای و عدم شناخت رای دهندگان، افزایش خواهد یافت.

  ۱۲- با استانی شدن انتخابات به علت کاهش سطح آشنایی مردم با نمایندگان، نقش حرکت های تبلیغاتی و رسانه ای در معرفی نمایندگان افزایش می یابد.

  ۱۳- با استانی شدن انتخابات سطح هزینه های انتخاباتی از حوزه شهرستان به استان به شدت افزایش خواهد یافت.

  ۱۴- با استانی شدن انتخابات نقش چمدان های پول در انتخاب کاندیداها بسیار پر رنگ خواهد شد.

  ۱۵- با استانی شدن انتخابات کاندیداهای مقبول شهرستانی با وجود رای بالا به علت عدم امکان تمکن مالی در تامین هزینه های تبلیغاتی استانی از ورود به مجلس شورای اسلامی محروم می شوند و برعکس کسانی با حداقل نصاب رای در همان شهرستان صرفا به علت قدرت پول در گستره وسیع تبلیغات استانی به مجلس شورای اسلامی راه پیدا می کنند.

  ۱۶- با بالا رفتن هزینه های انتخاباتی در سطوح استانی امکان ورود پول های کثیف در انتخابات به شدت افزایش می ییابد.

  ۱۷- با افزایش سرسام آور هزینه های انتخاباتی صاحبان فکر و اندیشه و خلاقیت که سرمایه های آنها در فکر و توانمندی  آنها نهفته است جای خود را به افراد متمکن و متکی به باندهای ثروت و قدرت خواهند داد.

  ج- کمرنگ شدن ارتباط مردم با نمایندگان

  ۱۹ـ با استانی شدن انتخابات رابطه بین مردم و موکلین خود با توجه به گستردگی حوزه انتخابیه و بخصوص در شهر های کوچک و روستاها به شدت کاهش یافته و موجبات نارضایتی مردم را فراهم می آورد.

  ۲۰-در صورت استانی شدن انتخابات به دلیل کاهش ارتباط مردم با نمایندگان امکان نظارت عمومی مردم بر نمایندگان کاهش خواهد یافت.

  ۲۱ـ با تغییر مسیر انتخابات، نمایندگان مردم وام دار جریان های سیاسی و احزاب شده و ارتباط شفاف بین مردم و نمایندگان کم رنگ می گردد.

  ۲۲- با استانی شدن انتخابات دسترسی مردم به نمایندگان به مراتب کمتر شده و موجبات نارضایتی بیشتر  مردم فراهم می گردد.

  ۲۳- استان شدن انتخابات موجب کاهش سرکشی نمایندگان به حوزه ی انتخابیه و دیدار های مردمی آنها می گردد.

  ۲۴- بعلت عدم امکان دسترسی نمایندگان به مردم، ارتباط بین نمایندگان و مردم که در موارد فراوانی بعنوان عوامل اطمینان بخش، مانع بروز مشکلات سیاسی و اجتماعی در جامعه می گردید کاهش می یابد.

  د- کاهش سطح نظارت و افزایش تخلفات

  ۲۵- نقش نظارتی نمایندگان با توجه به گسترش محدوده جغرافیایی حوزه انتخابیه کاهش می یابد.

  ۲۶- با استانی شدن انتخابات و تعدد کاندیداها، دامنه بروز تخلفات نیز به مراتب افزایش خواهد یافت .

  ۲۷- نظارت دقیق بر انتخابات به علت کثرت کاندیداها و دامنه وسیع رقابت های انتخاباتی به شدت کاهش خواهد یافت.

  ۲۸- تخلفات انتخاباتی که سابقاً در سطوح شهرستان وجود داشت با استانی شدن انتخابات به شدت گسترش یافته و مقابله با آنها با دشواری هایی جدی مواجه خواهد شد.

  ه- آسیب های سیاسی، امنیتی و اجتماعی

  ۲۹ـ با افزایش دخالت های احزاب و تشکل ها در انتخابات، ارتباط کاندیداها با مردم جای خود را به ارتباط کاندیداها با احزاب خواهد داد و خواسته های حزبی و گروهی جایگزین خواسته های مردمی خواهد شد.

  ۳۰ـ  مردم سالاری دینی به مرور جای خود را به حزب سالاری خواهد داد.

  ۳۱ـ پنهان کاری های حزبی و تقسیم قدرت و سهم خواهی احزاب در تشکیل کابینه دولت به شدت افزایش خواهد یافت.

  ۳۲ـ نقش واسطه گریهای سیاسی جهت ورود کاندیداها به لیست های انتخاباتی احزاب پر رنگتر می گردد.

  ۳۳- عدم شکل گیری احزابی قدرتمند طی سی و شش سال گذشته که نماد خواست و اراده مردم باشد بهترین گواه اراده مستقیم مردم خارج از بازی های حزبی در اراده امور کشور است. بر این اساس با گسترده شدن حوزه انتخابیه، مردم با مشکل جدی در اعمال اراده مستقیم خود مواجه خواهند شد.

  ۳۴- با استانی شدن انتخابات آسیب های امنیتی ناشی از دسته بندی های قومی، قبیله ای و فرقه گرایی مذهبی در سطوح استانی به شدت افزایش یافته و امکان انتخاب کاندیداهای اصلح تحت تاثیر مسائل جانبی به شدت رنگ می بازد.

  ۳۵- با شکل گیری ائتلاف های پشت پرده در سطوح متمرکز استانی نقش شفاف مردم در انتخابات کاهش می یابد.

  ۳۶- با استانی شدن انتخابات مشکلات انتخاباتی کل استان را تحت الشعاع قرار داده و کشور را با مشکلات گسترده تری مواجه می سازد.

  ۳۷- در صورت بروز تخلفات انتخاباتی رسیدگی به آنها از حوزه شهرستان به حوزه استان منتقل و با فراگیر شدن دامنه آن، کشور با آسیب های امنیتی جدی مواجه می گردد.

  ۳۸- با رقابتی شدن انتخابات در سطوح استانی، جناح بندی های سیاسی در مجلس شورای اسلامی نیز افزایش یافته و کارامدی خانه ملت بیشتر می تواند تحت تاثیر بازیهای سیاسی قرار گیرد.

  ۳۹- وقتی کاندیدای اصلح مورد نظر مردم که با بالاترین رای در سطح شهرستان به مجلس راه پیدا نمی کند و دیگری با رای کمتر و پول بیشتر در تبلیغات استانی به مجلس راه می یابد. مردم آن شهرستان به مرور از شرکت در انتخابات دلسرد شده و این امر بر اعمال مردم سالاری دینی در انتخابات خدشه جدی وارد می کند.

  ۴۰- چنانچه در تصویب این طرح ارتقاء جایگاه نمایندگی از نگاه شهرستانی به استانی مطرح است این اقدام با تصویب شرح وظایف نمایندگان در قالب سطوح شهرستانی، استانی و ملی امکان پذیر خواهد بود و ضرورتی ندارد که در حال حاضر و در شرایط ویژه منطقه ای که توطئه های استکبار جهانی خصوصاً در زمان برگزاری  انتخابات، برنامه ریزی و مدیریت می گردد پایه های استحکام انتخاباتی سی و شش ساله کشور با آسیب های جدی سیاسی و امنیتی  مواجه شود.

  .

  مطالب مرتبط :

  رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور از پروژه راه‌آهن همدان بازدید کرد

  متن این پیام به شرح ذیل می باشد: باسمه تعالی "ویجزی الذین احسنوا بالحسنی" مدیریت افتخار بزرگی است که پروردگار متعال آن را بر عهده­ی کسانی قرار داده که با عمل خالصانه­ی خویش در مسیر خشنودی و رضایت مردم گام بر می­دارد. (امام خامنه­ ای)  برادر ارجمند جناب آقای حاج علیرضا غلامی به شکرانه­ ی توفیق و به پاسداشت همت وثیق حضرت­عالی در مدیریت صادقانه، خالصانه و متواضعانه که ... مطلب کامل

  حجت الاسلام و المسلمین ابراهیم قمری به عنوان سرپرست اداره آموزش و پرورش قهاوند منصوب شد

  در حکم  مصطفی خزاعی خطاب به قمری آمده است: نظر به مراتب تعهد، شایستگی و تجربیات ارزشمند جناب عالی در امور آموزش و پرورش به موجب این ابلاغ به عنوان سرپرست آموزش و پرورش منطقه‌ قهاوند منصوب می شوید .    امید است با توکل و استعانت از خداوند متعال و پیروی از رهنمود های مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، سیاست های رییس جمهور محترم در دولت تدبیر و امید و مقام ... مطلب کامل

  علیرضا غلامی به عنوان مدیر آموزش و پرورش نهاوند منصوب شد

  در حکم مصطفی خزاعی خطاب به غلامی آمده است:    نظر به مراتب تعهد، شایستگی و تجربیات ارزشمند جناب‌عالی در امور آموزش و پرورش به موجب این ابلاغ  به عنوان مدير آموزش و پرورش  شهرستان نهاوند منصوب می شوید .    امید است با توکل و استعانت از خداوند متعال و پیروی از رهنمود های مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، سیاست های رییس جمهور محترم در دولت تدبیر و امید ... مطلب کامل

  راهپیمایی باشکوه یوم ا… ۲۲ بهمن در قهاوند برگزار شد

  مردم منطقه قهاوند با شرکت در این راهپیمایی یاد و خاطره تلاش ها و فداکاری ها برای سرنگونی نظام شاهنشاهی و پیروزی انقلاب اسلامی در سال ۱۳۵۷ را گرامی داشتند. مردم شهید پرور منطقه قهاوند بار دیگر با مشت های محکم خویش بر دهان گزافه گویان و فتنه گران زدند تا ثابت نمایند علیرغم تمامی سرمایه گذاری استکبار به انحاء مختلف و علیرغم تحریمها و مشکلات همچنان بر عشق ... مطلب کامل

  طرح بهسازی در روستای خیرآباد و عبدالرحیم افتتاح شد

  فرماندار شهرستان همدان در حاشيه افتتاح اين پروژه اظهار کرد: همزمان با سي و نهمين فجر انقلاب102 طرح خدماتي و عمراني با اعتبار 108 ميليارد تومان به بهره برداري مي رسد. علي تعالي با بيان اينکه رويکرد اصلي در بهره‌برداري از پروژه‌هاي عمراني در روستاها، ثابت نگهداشتن مهاجرت از روستاها به شهرها است،‌خاطرنشان کرد: سياست کلي شوراي برنامه‌ريزي شهرستان همدان در سال آينده افتتاح طرح‌هاي خوب و ... مطلب کامل

  زنگ انقلاب در مدارس منطقه قهاوند نواخته شد

  مراسم  نواخته شدن زنگ انقلاب اسلامی ایران صبح امروز با حضور بخشدار بخش شراء ، مسئولین نظامی و انتظامی،  جمعی از مسئولین  و فرهنگیان در مسجد صاحب الزمان روستای دشته قهاوند برگزار شد . حجت الاسلام و المسلمین ابراهیم قمری، معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش قهاوند، ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام شهادت حضرت زهرا (س) و گرامی داشت ایام الله دهه فجر عنوان کرد:با استناد به آیه ... مطلب کامل

  زنگ انقلاب در مدارس منطقه قهاوند نواخته شد

  خانه قرآن شهری چهارده معصوم(ع) قهاوند، برای تحقق هر چه بیشتر اهداف خود، در جهت ترویج فرهنگ قرآنی و تبلیغ فعالیتهای علمی قرآنی، وبسایتی با محتوای فرهنگی -مذهبی ایجاد کرد. گفتنی است این پایگاه اینترنتی با تلاش جوانان منطقه قهاوند ایجاد شده است و منعکس کننده ی فعالیتهای قرآنی در سطح منطقه قهاوند خواهد بود. برای مشاهده پایگاه اطلاع رسانی خانه قرآن شهری چهارده معصوم(ع) قهاوند به نشانی www.Quran1404.ir مراجعه فرمایید. مطلب کامل

  مراسم معنوی جشن تکلیف دانش آموزان پسر منطقه قهاوند برگزار شد

  همزمان با میلاد با سعادت عقیلیه بنی هاشم حضرت زینب کبری (س) جشن تکلیف دانش آموزان پسر در محل حسینیه ی سید الشهدا(ع) قهاوند برگزار شد. این مراسم باشکوه ومعنوی با حضور مسئولین شهر و 170 دانش آموز پسر در حسینیه ی شهر قهاوند برگزار شد، حضرت حجت الاسلام فاضلیان رییس شورا هماهنگی تبلیغات اسلامی و علیرضا غلامی رییس آموزش و پرورش قهاوند سخنران این جلسه بودند، ... مطلب کامل

  ستاد بزرگداشت دهه فجر در اداره آموزش و پرورش قهاوند تشکیل شد

  ستاد بزرگداشت دهه فجر آموزش و پرورش قهاوند با حضور بخشدار شراء ، رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه قهاوند، شورای معاونین ،  نمایندگان مدیران مدارس ، روسای ادارات و نماینده ی شوراها تشکیل شد. مولایی نیا ، بخشدار بخش شراء ، در این جلسه در رابطه با اهمیت تشکیل شورا ها و نقش آنان در منطقه و لزوم همکاری بیشتر نهاد ها و ادارات مطالبی را بیان کرد. علیرضا ... مطلب کامل

  همایش پیشگیری از آسیب های اجتماعی قهاوند برگزار شد

  همایش پیشگیری از  آسیب اجتماعی قهاوند با حضور بیش از 300 نفر دانش آموز دختر و دانش پژوه  و روسای ادارات  و نهادهای منطقه در سالن شهید پور میدانی شهر قهاوند برگزار شد. گلستانی ، معاون  پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان همدان ، در سخنانی با اشاره مضرات به فضای مجازی و ماهواره که مبدا و منشا دوری اعضای خانواده و نهایتا طلاق عاطفی می باشد گفت: شما دختران ... مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به «خبرگزاری جوانا منطقه قهاوند» است و هرگونه بهره برداری از مطالب و تصاویر آن با ذکر منبع، آزاد است.

  Ghahavand Youngs News Agency

  Ghahavand Young Jurnalist

  info@javana.ir

  2016

  تمام حقوق این سایت برای © 2018 خبرگزاری جوانان قهاوند. محفوظ است.