• ۸۱ نیرو جذب آموزش و پرورش استان همدان می‌شوند    :   رئیس هسته گزینش اداره کل آموزش و پرورش همدان از شروع مصاحبه جذب و استخدامی از ۱۹ دی ماه خبر داد و گفت: ۸۱ نفر از ۲۴۳ اسامی بر روی ...
 • تفرقه‌افکنی بین شیعه و سنی شیطنت آمریکا و رژیم‌ غاصب صهیونیستی است‌‌    :   آیت‌الله غیاث‌الدین طه‌محمدی ‌ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه همدان ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی اظهار داشت: میلاد سراسر سعادت حضرت محمدمصطفی(ص) و امام جعفرصادق (ع) را باید ...
 • رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور از پروژه راه‌آهن همدان بازدید کرد    :   معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با هدف شتاب بخشی در اجرای طرح راه آهن همدان – تهران و بازدید از این پروژه به همدان سفر ...
 • همدان پنج سال دیگر میزبان جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان شد    :   معاون سیاسی و امنیتی استانداری همدان گفت: همدان برای پنج سال آینده میزبان جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان شد.محمدابراهیم الهی‌تبار در ستاد استانی بیست و ...
 • سفر معاون رئیس جمهور به همدان در هفته آینده / هیچ بهانه ای برای قطعی گاز پذیرفتنی نیست    :   استاندار همدان از سفر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی به استان خبر داد و گفت: قرار بود دکتر نوبخت پنجشنبه هفته گذشته به استان سفری ...
 • شهید «محمدحسین بشیری» به جمع شهدای مدافع حرم پیوست    :   فرمانده تیپ ۳۲ انصارالحسین(ع) همدان گفت: شهید «حسین بشیری» روز گذشته در منطقه حلب سوریه به جمع شهدای مدافع حرم پیوست.سردار مهدی فرجی با تأیید خبر شهادت شهید ...
 • ۴۰ محور بر آسیب شناسی استانی شدن انتخابات

  ابراهیم کارخانه‌ای نماینده مردم همدان و فامنین و رئیس کمیته هسته ای مجلس شورای اسلامی طی یادداشتی 40 محور در رابطه با آسیب شناسی استانی شدن انتخابات ارائه کرد.

  به گزارش خبرگزاری جوانان منطقه قهاوند

  متن یادداشت کارخانه‌ای بدین شرح است:

  الف- چالش های جدی در انتخاب کاندیداهای اصلح

  ۱ـ با استانی شدن انتخابات و کثرت تعداد کاندیداها قدرت انتخاب آگاهانه و درست از مردم سلب می گردد.

  ۲ـ از آنجا که شرکت در انتخابات یک تکلیف شرعی است و مردم می بایست بر پایه حجت شرعی به کاندیدای اصلح رای دهند، ده ها و یا صدها برابر شدن کاندیداهای استان انتخاب اصلح را با مشکل مواجه می سازد.

  ۳ـ به علت کثرت کاندیداها مردم ناگذیرند به لیست های انتخاباتی دیکته شده توسط گروه ها و جریانات سیاسی رای می دهند.

  ۴ـ تعدد لیست های انتخاباتی در سطح استان، انتخاب مردم را با سردرگمی در انتخاب کاندیدا های اصلح مواجه ساخته و امکان انتخاب کاندیداهای مستقل و شایسته را از بخش عمده ای از مردم سلب می نماید.

  ۵- به علت گستردگی حوزه ی انتخابیه از سطوح شهرستانی به استانی، امکان انتخاب نیروهای نخبه و توانمند که در حوزه های شهرستانی از رای بالایی برخوردار بوده اند از مردم سلب می گردد.

  ۶- با کاهش امکان ورود نیروهای نخبه ی شهرستانی در رقابت های سخت و هزینه بر استانی، به مرور تعداد این نیروها در مجلس شورای اسلامی کاهش خواهد یافت.

  ب- هزینه های کلان تبلیغاتی سد راه شایسته سالاری

  ۷- در صورت استانی شدن انتخابات و کشیده شدن انتخاب به دور دوم بار مالی بسیار بالایی در سطح استان بر کاندیداها و دولت تحمیل می گردد.

  ۸- احتمال اینکه ابطال انتخابات یک حوزه شهرستانی منجر به ابطال انتخابات کل استان گردد و هزینه های مالی و سیاسی بسیار بالایی بر دولت و نظام اسلامی تحمیل می نماید به شدت افزایش می یابد.

  ۹- در صورت استانی شدن انتخابات شناخت مردم باید هم معطوف به کاندیداها و هم عوامل دست اندر کار تبلیغاتی و رسانه های درآمد محور شود.

  ۱۰- به علت گستردگی حوزه ی انتخابیه، نقش کارتل های بزرگ تبلیغاتی و رسانه ای جهت معرفی کاندیداها افزایش می یابد.

  ۱۱- با استانی شدن انتخابات امکان ورود نیروهای سیاسی و پر سر و صدا که در حوزه های شهرستانی به علت شناخت دقیق مردم از آنها با اقبال عمومی مواجه نیستند در سطوح استانی به علت تبلیغات گسترده رسانه ای و عدم شناخت رای دهندگان، افزایش خواهد یافت.

  ۱۲- با استانی شدن انتخابات به علت کاهش سطح آشنایی مردم با نمایندگان، نقش حرکت های تبلیغاتی و رسانه ای در معرفی نمایندگان افزایش می یابد.

  ۱۳- با استانی شدن انتخابات سطح هزینه های انتخاباتی از حوزه شهرستان به استان به شدت افزایش خواهد یافت.

  ۱۴- با استانی شدن انتخابات نقش چمدان های پول در انتخاب کاندیداها بسیار پر رنگ خواهد شد.

  ۱۵- با استانی شدن انتخابات کاندیداهای مقبول شهرستانی با وجود رای بالا به علت عدم امکان تمکن مالی در تامین هزینه های تبلیغاتی استانی از ورود به مجلس شورای اسلامی محروم می شوند و برعکس کسانی با حداقل نصاب رای در همان شهرستان صرفا به علت قدرت پول در گستره وسیع تبلیغات استانی به مجلس شورای اسلامی راه پیدا می کنند.

  ۱۶- با بالا رفتن هزینه های انتخاباتی در سطوح استانی امکان ورود پول های کثیف در انتخابات به شدت افزایش می ییابد.

  ۱۷- با افزایش سرسام آور هزینه های انتخاباتی صاحبان فکر و اندیشه و خلاقیت که سرمایه های آنها در فکر و توانمندی  آنها نهفته است جای خود را به افراد متمکن و متکی به باندهای ثروت و قدرت خواهند داد.

  ج- کمرنگ شدن ارتباط مردم با نمایندگان

  ۱۹ـ با استانی شدن انتخابات رابطه بین مردم و موکلین خود با توجه به گستردگی حوزه انتخابیه و بخصوص در شهر های کوچک و روستاها به شدت کاهش یافته و موجبات نارضایتی مردم را فراهم می آورد.

  ۲۰-در صورت استانی شدن انتخابات به دلیل کاهش ارتباط مردم با نمایندگان امکان نظارت عمومی مردم بر نمایندگان کاهش خواهد یافت.

  ۲۱ـ با تغییر مسیر انتخابات، نمایندگان مردم وام دار جریان های سیاسی و احزاب شده و ارتباط شفاف بین مردم و نمایندگان کم رنگ می گردد.

  ۲۲- با استانی شدن انتخابات دسترسی مردم به نمایندگان به مراتب کمتر شده و موجبات نارضایتی بیشتر  مردم فراهم می گردد.

  ۲۳- استان شدن انتخابات موجب کاهش سرکشی نمایندگان به حوزه ی انتخابیه و دیدار های مردمی آنها می گردد.

  ۲۴- بعلت عدم امکان دسترسی نمایندگان به مردم، ارتباط بین نمایندگان و مردم که در موارد فراوانی بعنوان عوامل اطمینان بخش، مانع بروز مشکلات سیاسی و اجتماعی در جامعه می گردید کاهش می یابد.

  د- کاهش سطح نظارت و افزایش تخلفات

  ۲۵- نقش نظارتی نمایندگان با توجه به گسترش محدوده جغرافیایی حوزه انتخابیه کاهش می یابد.

  ۲۶- با استانی شدن انتخابات و تعدد کاندیداها، دامنه بروز تخلفات نیز به مراتب افزایش خواهد یافت .

  ۲۷- نظارت دقیق بر انتخابات به علت کثرت کاندیداها و دامنه وسیع رقابت های انتخاباتی به شدت کاهش خواهد یافت.

  ۲۸- تخلفات انتخاباتی که سابقاً در سطوح شهرستان وجود داشت با استانی شدن انتخابات به شدت گسترش یافته و مقابله با آنها با دشواری هایی جدی مواجه خواهد شد.

  ه- آسیب های سیاسی، امنیتی و اجتماعی

  ۲۹ـ با افزایش دخالت های احزاب و تشکل ها در انتخابات، ارتباط کاندیداها با مردم جای خود را به ارتباط کاندیداها با احزاب خواهد داد و خواسته های حزبی و گروهی جایگزین خواسته های مردمی خواهد شد.

  ۳۰ـ  مردم سالاری دینی به مرور جای خود را به حزب سالاری خواهد داد.

  ۳۱ـ پنهان کاری های حزبی و تقسیم قدرت و سهم خواهی احزاب در تشکیل کابینه دولت به شدت افزایش خواهد یافت.

  ۳۲ـ نقش واسطه گریهای سیاسی جهت ورود کاندیداها به لیست های انتخاباتی احزاب پر رنگتر می گردد.

  ۳۳- عدم شکل گیری احزابی قدرتمند طی سی و شش سال گذشته که نماد خواست و اراده مردم باشد بهترین گواه اراده مستقیم مردم خارج از بازی های حزبی در اراده امور کشور است. بر این اساس با گسترده شدن حوزه انتخابیه، مردم با مشکل جدی در اعمال اراده مستقیم خود مواجه خواهند شد.

  ۳۴- با استانی شدن انتخابات آسیب های امنیتی ناشی از دسته بندی های قومی، قبیله ای و فرقه گرایی مذهبی در سطوح استانی به شدت افزایش یافته و امکان انتخاب کاندیداهای اصلح تحت تاثیر مسائل جانبی به شدت رنگ می بازد.

  ۳۵- با شکل گیری ائتلاف های پشت پرده در سطوح متمرکز استانی نقش شفاف مردم در انتخابات کاهش می یابد.

  ۳۶- با استانی شدن انتخابات مشکلات انتخاباتی کل استان را تحت الشعاع قرار داده و کشور را با مشکلات گسترده تری مواجه می سازد.

  ۳۷- در صورت بروز تخلفات انتخاباتی رسیدگی به آنها از حوزه شهرستان به حوزه استان منتقل و با فراگیر شدن دامنه آن، کشور با آسیب های امنیتی جدی مواجه می گردد.

  ۳۸- با رقابتی شدن انتخابات در سطوح استانی، جناح بندی های سیاسی در مجلس شورای اسلامی نیز افزایش یافته و کارامدی خانه ملت بیشتر می تواند تحت تاثیر بازیهای سیاسی قرار گیرد.

  ۳۹- وقتی کاندیدای اصلح مورد نظر مردم که با بالاترین رای در سطح شهرستان به مجلس راه پیدا نمی کند و دیگری با رای کمتر و پول بیشتر در تبلیغات استانی به مجلس راه می یابد. مردم آن شهرستان به مرور از شرکت در انتخابات دلسرد شده و این امر بر اعمال مردم سالاری دینی در انتخابات خدشه جدی وارد می کند.

  ۴۰- چنانچه در تصویب این طرح ارتقاء جایگاه نمایندگی از نگاه شهرستانی به استانی مطرح است این اقدام با تصویب شرح وظایف نمایندگان در قالب سطوح شهرستانی، استانی و ملی امکان پذیر خواهد بود و ضرورتی ندارد که در حال حاضر و در شرایط ویژه منطقه ای که توطئه های استکبار جهانی خصوصاً در زمان برگزاری  انتخابات، برنامه ریزی و مدیریت می گردد پایه های استحکام انتخاباتی سی و شش ساله کشور با آسیب های جدی سیاسی و امنیتی  مواجه شود.

  .

  مطالب مرتبط :

  رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور از پروژه راه‌آهن همدان بازدید کرد

  علیرضا غلامی با اعلام این خبر، اظهار کرد: جشنواره روش های برتر تدریس درس تربیت بدنی رویدادی است آموزشی- مدیریتی که طی آن معلمین تربیت بدنی به ارائه روش های برتر الگوی تدریس، به منظور کیفیت بخشی ساعت درس تربیت بدنی پرداخته و تدریس خود را در معرض مقایسه، قضاوت و ارزیابی قرار می دهند. غلامی افزود: با عنایت به اهمیت این جشنواره، پس از برگزاری مرحله منطقه‌ای و استانی آذر مختاری یکی از ... مطلب کامل

  رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور از پروژه راه‌آهن همدان بازدید کرد

  سیدناصر محمودی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران، با تبریک آغاز دولت دوازدهم، اظهار کرد: در مجموعه وزارت اقتصاد در رأس دو وزیر عملگرا و مدبر وجود داشته است؛ تاکنون طیب‌نیا اقدامات شایسته‌ای را در وزارت انجام داده و کرباسیان ادامه امور را پیگیر است. وی با بیان اینکه به عنوان اقتصاد و دارایی در دو بخش ساختاری و سازمانی درون‌سازمانی و برون‌سازمانی به عنوان دستگاه ناظر مأموریت ... مطلب کامل

  کشف جسد یک مرد ۳۶ ساله در حوالی یکی از روستاهای قهاوند

  سرهنگ رضا زارعی روز یکشنبه در گفت و گویی اختصاصی افزود: اهالی یکی از روستاهای قهاوند در تماسی با مرکز فوریت های پلیس 110 موضوع وجود یک جسد در زیر پل را اطلاع می دهند. وی اضافه کرد: پس از حضور عوامل پلیس در محل مورد نظر مشخص می شود جسد فردی حدود 36 ساله که فاقد مدارک هویتی است در این مکان رها شده است. وی بیان کرد: تیم ویژه بررسی صحنه ... مطلب کامل

  کشف جسد یک مرد ۳۶ ساله در حوالی یکی از روستاهای قهاوند

  به نقل از جهادپرس؛ احمد عبدالهی در گفتگویی اختصاصی از ابقای شهردار  شهر قهاوند با پنج رای موافق اعضای شورا خبر داد. وی گفت : پس از بحث و بررسی از بین چند نامزد تصدی پست شهرداری قهاوند اعضای شورای پنجم این شهر جناب آقای حاج محمد رستگار شهردار فعلی قهاوند  را در پست خود ابقا کردند. احمد عبدالهی اظهار داشت:در نخستین جلسه رسمی پنجمین دوره شورای شهر  اعضا شورا با همدلی و ... مطلب کامل

  کشف جسد یک مرد ۳۶ ساله در حوالی یکی از روستاهای قهاوند

  علی تعالی در نخستین روز هفته دولت، هنگام افتتاح پروژه پارک روستای یسرلو بخش شراء با بیان اینکه پس از انقلاب همه دولت‌ها در راستای ساماندهی زیرساخت‌ها اقدامات خوبی انجام داده‌اند، تصریح کرد: درآمدزایی روستاییان یکی از مباحث مهمی است که باید با اشتغال‌زایی به پایداری برسد. وی از اختصاص 15 میلیون تومان اعتبار برای ساخت مسجد این روستا خبرداد و افزود: 10 میلیون تومان از سوی نمایندگان مجلس ... مطلب کامل

  کلنگ استخر سرپوشیده شهر قهاوند به زمین زده شد

  همزمان با آغاز هفته دولت، با حضور مسئولان استان همدان کلنگ ساخت نخستین استخر شهر قهاوند بر زمین زده شد. این مراسم با حضور نمایندگان مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی، مدیرکل ورزش و جوانان استان، نمایندگان فرمانداری همدان و مسئولان شهر قهاوند برگزار شد. در ابتدا رسول منعم، مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان ضمن گرامیداشت هفته دولت، از حمایت‌های مدیریت ارشد استان و نمایندگان مردم همدان و قهاوند ... مطلب کامل

  کلنگ استخر سرپوشیده شهر قهاوند به زمین زده شد

  مسعود عباسی بعدازظهر سه شنبه در جمع مربیان قرانی گفت: کانون قرآن شهرستان همدان در راستای ترویج و تبلیغ آموزه‌های دینی و قرآنی با همکاری معاونت فرهنگی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان همدان نسبت به برگزاری کلاسهای حفظ و روخوانی قرآن‌کریم ویژه مددجویان تحت پوشش امداد اقدام کرده است. وی عنوان کرد: اعزام مربیان خبره و دانامند به مناطق محروم شهری و روستایی از دیگر اقدامات مؤثر در این راستا است. عباسی ... مطلب کامل

  کلنگ استخر سرپوشیده شهر قهاوند به زمین زده شد

  ذبیح‌الله عواطف‌ذبیحی با اشاره به برگزاری مانور مدیریت بحران در شهرستان قهاوند اظهار داشت: این مانور با هدف ساماندهی شبکه‌های فشار متوسط هوایی از جمله کاورینگ و تعویض مقرهای معیوب، آچارکشی و اصلاح جنپر و برکناری پایه‌های فرسوده به منظور پیشگیری از حوادث غیر مترقبه که در مسیر تاسیسات از مشترکان صنعتی، کشاورزی و خانگی قرار داشتند، انجام شد. وی افزود: مانور عملیاتی برق در قهاوند با حضور ۱۰ ... مطلب کامل

  معیشت مردم، تعامل گسترده با دنیا و ایستادگی مقابل سلطه‌طلبان

  حضرت آیت الله خامنه‌ای در این حکم، انتخابات پر شور و رأی بالای شخصیتِ منتخب را نشانه تحکیم جمهوریت نظام خواندند و با تأکید بر اجرای برنامه اقتصاد مقاومتی، به رئیس‌جمهور توصیه کردند: همت خود را متوجه استقرار عدالت، و جانبداری از محرومان مستضعف، و اجرای احکام اسلام ناب، و تقویت وحدت و عزّت ملّی، و توجه به توانمندیها و ظرفیتهای عظیم کشور، و صراحت در بزرگداشت ارزشها و مبانی ... مطلب کامل

  معیشت مردم، تعامل گسترده با دنیا و ایستادگی مقابل سلطه‌طلبان

  علیرضا غلامی با اعلام این خبر گفت: با آغاز جشنواره تجارب برتر تربیتی و ارسال نامه و دستورالعمل به مدارس منطقه قهاوند ، 25 نفر از همکاران با ارسال مقاله و تجارب در این جشنواره شرکت نمودند که پس از داوری  شش نفر از همکاران به مرحله استانی این جشنواره راه پیدا کردند. غلامی با اشاره به تقویت بنیه علمی همکاران و لزوم ترغیب آنان برای بروز رسانی اطلاعات ... مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به «خبرگزاری جوانا منطقه قهاوند» است و هرگونه بهره برداری از مطالب و تصاویر آن با ذکر منبع، آزاد است.

  Ghahavand Youngs News Agency

  Ghahavand Young Jurnalist

  info@javana.ir

  2016

  تمام حقوق این سایت برای © 2017 خبرگزاری جوانان قهاوند. محفوظ است.