فرهنگیان بیشترین نقش را در تبیین فرهنگ ایثار و شهادت دارند - پایگاه خبری قهاوند جوان
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۲ مهر - ۱۴۰۲  
true
true
فرهنگیان بیشترین نقش را در تبیین فرهنگ ایثار و شهادت دارند

سید محمد کاظم حجازی در نخستین یادواره ی شهدای بانوان فرهنگی استان همدان با قدردانی از آموزش و پرورش استان به خاطر برگزاری این یادواره،آن را باقیات و صالحاتی خواند که باید به صورت فرهنگ درآید.

حجازی با بیان این که امروز مردم این دیار به عنوان الگو در میان ملت های مسلمان مطرح هستند، افزود: فرهنگ دینی و ارزش های اسلامی سرمایه اصلی نظام است.

وی افزود: آنچه باعث شده این ملت در قلوب مسلمین جای بگیرد انجام به تکالیف دینی است.

وی با تاکید بر ضرورت تبیین فرهنگ دینی در میان جوانان خاطر نشان کرد: نقش فرهنگیان دراین راستا از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است. مشاور وزیر آموزش و پرورش با بیان این که بانوان دو نقش مهم را به همراه هم برعهده دارند، افزود: یکی تکلیف فردی به عنوان یک عضو در جامعه اسلامی و دیگری تکلیف انسان سازی و تربیت کسانی که در آینده باید تکالیف دینی و ملی را بر دوش کشند.

وی تبیین موضوع شهادت در یک نظام الهی و الگویی را ضروری خواند و تصریح کرد: درهرموضوعی که به پیشرفت نظام مربوط می شود خمیر مایه آن شهید و شهادت است.

حجازی با بیان این که شهادت در همه عرصه ها ساری و جاری بوده است، افزود: شهدای گرانقدر با شهادت خود باعث بیمه شدن نظام در همه عرصه ها شدند. وی گفت: آموزش و پرورش و قشرفرهنگی بیشتر ین نقش را در تبیین و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت دارند.

حجازی با اشاره به نقش زنان در دوران دفاع مقدس، اظهار کرد: شهدای بانوان فرهنگی گلچین شده بودند و گرچه در ظاهر به تعلیم و تربیت مشغول بودند، اما به جهت رشد معنوی و دقت در ارزش های دینی تا جایگاه شهادت ارتقا یافتند.

وی با تاکید بر لزوم الگو سازی برای امت اسلامی، تصریح کرد: بار تمدن اسلامی بر دوش فرهنگیان جامعه است.

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد