مفاخر همدان باید در قالب کتاب معرفي شوند - پایگاه خبری قهاوند جوان
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۲۷ مرداد - ۱۴۰۱  
true
true
مفاخر همدان باید در قالب کتاب معرفی شوند

به نقل ازایرنا محمد ابراهیم الهی تبار روز یکشنبه در نشست اعضای انجمن کتابخانه های عمومی و کمیته نهضت مطالعه استان همدان افزود: تدوین کتابی در زمینه مفاخر و مشاهیر همدان و غنی کردن کتابخانه ها از این کتب می تواند زمینه مطالعه زندگینامه این افراد و شناخت این چهره های برجسته همدان را فراهم کند.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه در سال ۹۴ همایشی برای میر سید علی همدانی برگزار می شود لازم است کتابی در زمینه شخصیت این عارف بزرگ، تدوین و در کتابخانه ها برای مطالعه شهروندان قرار گیرد.

وی گفت: همچنین می توان در پیک های جدید نوروزی که در قالبی متفاوت تر از گذشته طراحی شده زندگینامه این شخصیت را گنجاند.

معاون استاندار همدان با ذکر اینکه در منشور فرهنگی باید به مطالعه توجه شود بیان کرد: اداره کل ارشاد اسلامی در تدوین منشور فرهنگی به نیازهای قشرهای مختلف شامل فرهنگیان، دانشگاهیان، کودک و نوجوان و اقشار مذهبی و مساجد توجه کند.

الهی تبار تاکید کرد: باید وظایف دستگاه ها در زمینه نهضت مطالعه مفید تعیین و در صورت کم کاری به آنها تذکر داده شود.

وی گفت: توجه به کارهای پژوهشی و تحقیق در اولویت قرار گیرد در غیر اینصورت نتیجه مثبت و قابل قبولی کسب نمی شود.

معاون سیاسی امنیتی استاندار همدان تاکید کرد: باید با محوریت فرمانداران ۷۰ درصد روستاهای بالای یک هزار و ۵۰۰ خانوار استان تا پایان سال آینده صاحب کتابخانه شوند.

وی تاکید کرد: فرمانداران مکلف به پیگیری روند راه اندازی کتابخانه در روستاها هستند و این موضوع در ارزیابی عملکرد آنها مورد توجه قرار می گیرد.

مدیرکل آموزش و پرورش همدان نیز گفت: با توجه به همسویی اهداف آموزش و پرورش و نهاد کتابخانه ها در زمینه آموزش این اداره کل آمادگی تحویل زمین برای ساخت کتابخانه در روستاهای فاقد این ظرفیت را دارد.

عبدالرضا فولادوند افزود: نهاد کتابخانه ها برای ساخت کتابخانه در روستاهای مورد هدف باید ابتدا به آموزش و پرورش مراجعه کند تا در صورت وجود فضای آموزشی بلااستفاده آن را تحویل این نهاد بدهند.

وی بیان کرد: در بیشتر روستاهای استان فضای آموزشی در قالب زمین و مدارسی که از مدار آموزشی خارج شدند وجود دارد که می توان از این ظرفیت برای احداث و راه اندازی کتابخانه بهره برد.

وی اظهار کرد: به منظور ایجاد زمینه مطالعه برای دانش آموزان ، پیک های سنجش در قالب جدید طراحی شده که در آن زندگینامه پیامبر اکرم(ص) در قالب کتاب پیامبر خوبی ها در اختیار آنان قرار می گیرد.

وی افزود: دانش آموزان با خواندن این کتاب در تعطیلات نوروز فرم پاسخنامه پیوست را تکمیل کرده و یا خلاصه ای از برداشت شخصی خود از کتاب را ارائه می دهد.

۱۰۳ کتابخانه در همدان فعال است و بیش از ۸۰ هزار نفر در آنها عضو هستند.

 

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد